Atkins Diet

Kas ir Atkinsa diēta

 Robert Atkins - diēta izstrādātājs
 Apmēram pirms 40 gadiem, amerikāņu kardiologs Robert Atkins izstrādājusi zemu carb pārtikas sistēmu, kas tika veiksmīgi izmantota, lai risinātu ar vairāk nekā sava ķermeņa svaru.

Atkinsa diēta balstās uz ierobežoto ogļhidrātu uzņemšanu nolūkā pārejot organismam izmantot glikozi kā enerģijas avota dedzināšana savas tauku rezerves. Atkins Diēta attiecas uz ketogenic diētu, jo tas stimulē vielmaiņu pārejas ketozi, kurā enerģija tiek iegūta no tā sauktās ketonu, ko organismā no tauku šūnām. Menu Atkinsa diēta ietver patēriņu ogļhidrātu nelielā apmērā, kā rezultātā nav glikozes, insulīna atbildi, un tas, savukārt, noved pie pārorientējot vielmaiņas procesus šūnās, izmantojot uzkrāto tauku enerģijas. Saistībā ar ķermeņa samazināšanu, lai uzturētu glikozes vielmaiņu sāk intensīvi ražot adrenalīnu, augšanas hormons un glikagona, kas spēlē nozīmīgu lomu transformācijas ketonvielas.

Turklāt, adrenalīns un augšanas hormons ir sava veida dabas antidepresantu, kas ir svarīgi psiholoģisko stāvokli cilvēkiem, kuri ir spiesti ierobežot savu uzturu. Tādējādi, elektroapgādes sistēma ir balstīta uz stingri ierobežota ar vienkāršu ogļhidrātu izmantošanu, kas, kā to apstiprina pārskatus par Atkins uzturu, neizbēgami noved pie samazināšanos apetītes, papildus bioķīmiskās izmaiņas organismā. Priekšnoteikums atbilstību šo diētu, ir dzert daudz šķidruma - vismaz astoņas glāzes ūdens dienā.

Atkinsa diēta, kuras rezultāti apstiprināja, kā parastiem cilvēkiem un Holivudas aktieris, sastāv no četriem posmiem, kurā pastāv svara samazināšana.

Atkins Diet. Atklāšanas posms

Pirmais posms mērķis ir stimulēt svara zudumu, ieteicams ievērot apmēram divas nedēļas. Galvenais nosacījums šajā posmā ir samazināt ogļhidrātu līdz 20 gramiem dienā, kamēr dienas likme nevar ēst ogļhidrātiem vienā laikā un kopā ar tauku un olbaltumvielu.

Kā viedokļos, Atkinsa diēta visgrūtāk ievērot pirmajās divās dienās, un tad organisms pierod pie strauju skaita patērē ogļhidrātus, un sekot jauna diēta kļūst vieglāk. Visā diētu uzņemto olbaltumvielu un veselīgu tauku nav ierobežots.

Ir tabula, kurā produktus raksturo satura olbaltumvielu, tauku, un vissvarīgāk, ogļhidrāti. Saskaņā ar šo tabulu, Atkinsa diēta ir identificējusi trīs produktu grupas: atļauts, aizliegumus un ierobežojumus uz numuru.

Tātad, Atkinsa diētas receptes var ietvert visas zivis, putnu gaļa, jūras veltes, olas, sieru, olīvas, sēnes, garšvielas un garšaugus veidiem. No dārzeņiem jādod priekšroka Ķīnas kāposti, endīvijas, redīsi, salāti lapas, gurķi, selerijas. Tomēr, izmantojot jūras veltes, siers uzmanīgi lasīt etiķetes, jo daži no šiem produktiem var būt bagāti ar ogļhidrātiem. Turklāt tas atļauts izmantot saulespuķu, olīvu, sojas, valriekstu eļļa un dabas sviestu un zivju eļļas. Kā daļu no šīs fāzes dzērienu izvēlnē Atkinsa diēta jāierobežo tikai ūdeni, zāļu tējas bez cukura, kā arī dzērienus ar cukura aizstājēju.

Tas ir aizliegts izmantošanai ēdienus, receptes no kuriem ir saistīti ar produktu izmantošanu, piemēram, mākslīgie tauki, dārzeņi, kas satur lielu daudzumu cietes un cukura jebkurā formā. Nav atļauts ēst augļus, maizes un konditorejas izstrādājumiem, alkoholu. Stingri ierobežots būt vairāki produkti, piemēram, cukini, kāposti, tomāti, zirņi, sīpoli, sparģeļi, avokado.

Otrais posms Atkins uzturu. Nepārtraukta svara zudums

Galvenais mērķis šajā posmā - apzināta samazināšana svara zudums. Katru nedēļu jābūt pakāpeniskai, aptuveni 5 grami, palielinot patēriņu ogļhidrātu. Tas jādara, kamēr process zaudēt svaru neapstājas, tas parasti notiek, kad 30-90 gramus ogļhidrātu dienā. Nākamais solis būtu atgriezties pie iepriekšējā ogļhidrātu daudzumu - piemēram, ja 40 grami svars ir pārtraucis samazināties, tad otrajā posmā Atkins uzturu laikā vajadzētu patērēt katru dienu aptuveni 35 gramus ogļhidrātu. Šajā posmā, pirmajā vietā ir ieteicams iekļaut izvēlnē Atkins diētu dārzeņiem, kas satur nelielu daudzumu ogļhidrātu un citu svaigu pārtikas produktu, kas bagāts ar šķiedrvielām un barības vielas.

Trešais un ceturtais posmi Atkins uzturu

Trešais posms ir līdzīgs otrajā posmā, ar vienīgo atšķirību, ka palielinātu ogļhidrātu būtu, kamēr masa sāk uzkrāties. Šajā gadījumā, jums jāiet atpakaļ uz iepriekšējo līmeni patērē ogļhidrātus un nodrošina, ka katru nedēļu svara zudums nedrīkst pārsniegt 0, 5 kg. Pieturoties pie šī posma Atkins uzturu vajadzētu būt tik ilgi, kamēr vēlamais rezultāts tiek sasniegts, un pēc tam par aptuveni vienu mēnesi. Šis solis ir izstrādāts, lai noteiktu optimālo līmeni par sevi patērē ogļhidrātus, kurās svars paliks nemainīgs.

Ceturtais posms ir galīgs, un uz laiku - uz nenoteiktu laiku. Ceturtais posms ir sistēma varas, kas būtu jāievēro, lai dzīvē. Turot ogļhidrātu līmeni patērē 90-120 gramiem,  Atkinsa diēta balstās uz ierobežoto ogļhidrātu uzņemšanu
 jāturpina ēst saskaņā ar tabulu Atkins uzturu, kas ir krāsotas barojošu pārtiku.

Atkins Diet. Kontrindikācijas un trūkumi

Neskatoties uz to, ka atsauksmes par Atkins uzturu raksturo sistēmā kā efektīvu svara zudums, un nav ļoti grūti īstenot, dažiem cilvēkiem tas ir absolūti kontrindicēta. Netuvoties šo metodi svara zudums grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā, kā arī cilvēkiem, kas cieš no diabēta vai augsts holesterīna līmenis. Turklāt Atkins uzturu receptes iesaistīt izmantot lielu daudzumu tauku, un tas var negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu sistēmu kopumā.

Šīs sistēmas trūkums ir tās spēkos, kalpošanas ilgums - jums ir nepieciešams visu laiku kontrolēt ogļhidrātu līmeni, kā arī visus ēdienus uz galda skaitīt Atkins uzturu. Turklāt, paaugstināts ketonu līmenis organismā var izraisīt reiboni, sliktu dūšu, vājuma sajūta, aizkaitināmība un bezmiegs. Daži ārsti un dietologi, kas no Atkins uzturu receptēm principiem un redzēt iemeslu veidošanās žultsakmeņi un nieres, sirds, gremošanas traucējumi, vēzis. Taču tajā pašā laikā, daudzi eksperti uzskata, ka aptaukošanās ir daudz bīstamāka veselībai nekā Atkins uzturu. Jāatzīmē, ka elektroenerģijas sistēma var attaisnot sevi cīņā pret aptaukošanos ir, nevis cenšas sekot līdzi anorectic standartiem "skaistumu."

Яндекс.Метрика