Bezglutēna uzturs

Bezglutēna uzturs ir tagad bieži administrē pediatru, bet ne apiet savu uzmanību un terapeiti un gastroenterologi.  Bezglutēna uzturs - noraidīšana produktus, kas satur lipekli
 Šī spēka sistēma - tikai neapstrīdams metode, ārstējot slimību, gremošanas sistēmas, kas pazīstams kā celiakijas. Metodoloģija ieteikusi Pasaules Veselības organizācija, un ir tūkstošiem pacientu visā pasaulē tiek veiksmīgi izmantots. Bezglutēna diēta ir ieteicama bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem, vienmēr ļoti cienījamā vecumā - tikai parakstāmo pediatrs. Pašlaik šī diēta tiek izmantota arī, lai samazinātu ķermeņa svaru, dažiem veseliem pieaugušajiem. Teorētiskais pamatojums izmantošanas sistēmas jaudas apšauba daudzi dietologi.

No lipekļa diētu principi

Pamats uzturā, lai izvairītos no ēšanas īpašu olbaltumvielu krājumi dažu labību (glutēnu). Šis proteīns tiek saukta arī glutēnu. Ar lielu skaitu tā atklājas sēklas labību. Īpaši bagāta ar lipekļa kviešiem, rudziem, auzām un miežiem. Turklāt, kvieši procentuāli visvairāk vielas - līdz 80% no sēklu masas. Bezglutēna diēta likvidē visus pārtikas produktus no sēklām šiem augiem. Šādas atbilstības režīmu, kas saistīts ar faktu, ka daudzi pārtikas produkti satur lipekli slēptās grūtības. Arī dažreiz tas ietver lipekli kā palīglīdzekli medikamentiem un uztura bagātinātājiem.

Kuri produkti jāizslēdz?

Šī diēta diēta nesatur kviešus, rudzus, miežus un auzas. Saskaņā ar aizliegumu miltiem, graudaugi, labības graudi šo sugu. Tāpat ir aizliegts ēst cieti un iesalu. Un šīs vielas lielos daudzumos daļu desu produktiem, daži piena produkti (jogurts, biezpiens), kečups, mērces, kafija, sulas, saldumi. Pievērsiet uzmanību produkta sastāvu. Daudzi ražotāji norāda uz etiķetes, vai produkts ir bez lipekļa.

Ko es varu ēst uz lipekļa diētu?

Graudaugi un pākšaugi ir atļauts rīsi, griķi, zirņi, pupas, kukurūza, sojas pupas, prosa, amarants un kvinoyya. No augu pārtikas jūs varat ēst augļus un dārzeņus, ieskaitot kartupeļus, jebkādām riekstiem. Augu eļļa no jebkādiem materiāliem (saulespuķu eļļa, kukurūzas eļļa, sojas eļļa, olīveļļa), tējas, kafijas nesatur dabisko lipekli. Dzīvnieku izcelsmes produkti bez arī augu piedevas nesatur glutēnu. Tāpēc tie, kas saglabātu lipekļa diētu, jūs varat ēst gaļu, zivis, vistas, olas, sviestu, pienu un sieru.

Pacienti par bezglutēna diētu var saskarties ar deficītu šķiedrvielu, folijskābes, ciānkobalamīnu, dzelzs un kalcija. Lai kompensētu trūkumu šīm vielām uzturā, ir nepieciešams ieviest pietiekamu daudzumu rīsu, piena, siera, gaļas, dārzeņiem, arī kartupeļiem.  Aizliegtās pārtika bezglutēna diēta bērniem

Pieaugušie un pusaudži var būt grūti, lai dotos uz lipekļa diētu. Lai palīdzētu šādā situācijā varētu speciālās bezglutēna pārtika: labības, makaroni, maize. Jūs varat iegādāties tos no ražotājiem diētisko pārtiku.

Bezglutēna diēta bērniem

Līdz noteiktam vecumam, lipeklis var būt bīstama pat veselīgu bērnu. Tādējādi saskaņā ar pašreizējiem ieteikumiem Pasaules Veselības organizācijas, bērni līdz 6 mēnešu nedrīkst lietot pārtikas produktus, kas satur kvieši, mieži, auzas, rudzi. Tas nozīmē, ka tik populārs barošanai mannas drošu bērniem tikai pēc sešiem mēnešiem. Ja jūs nolemjat, lai pabarotu savu bērnu līdz 6 mēnešu vecumam ar kaut ko citu nekā krūts pienu vai pieņemtā formula, izvēlēties bez lipekļa graudaugi (rīsi, griķi, kukurūza). Pēc vecāku vecumu, bērni kļūst rezistenti pret šo proteīnu. Tādēļ nav nepieciešams ievērot bezglutēna diētu bērniem pēc 6 mēnešu dzīves, bez ieteikuma pediatrs.

Atsauksmes par lipekļa diētu

Bezglutēna diēta palīdz atjaunot veselību bērniem un pusaudžiem ar celiakiju. Kā uzskata par bezglutēna diētu pacientu, kuri sāka ārstēšanu tikai pieaugušajiem, tās efektivitāte ir augsta, bet nevar pilnībā atbrīvoties no simptomiem. Atsauksmes no lipekļa diētu ārstiem ir pozitīvi attiecībā uz ārstēšanai un profilaksei celiakiju un pārtikas alerģijas bērniem. Tomēr, lai zaudēt svaru ar šī diēta ir tālu no visa. Produktiem (no saraksta atļautā) satur daudz kaloriju un neveicina svara zudums.

Яндекс.Метрика