Par diētām veidi

 Veidi uztura atkarībā no mērķa - dziedināšanas un korekcija
 Diēta - īpašs režīms un diēta, nosaka barības daudzumu, tās ķīmisko sastāvu un fizikālajām īpašībām, kā arī metodes Gatavojot ēdienu un pārtikas uzņemšanas intervālu; jauda atbilst dzimuma, vecuma, dzīvesveida, nodarbošanās, veselības stāvokli un sasniegt savus mērķus.

Komplekss definīcija vienkāršu termins skaidri norāda, ka diēta - veids, lai sasniegtu noteiktu mērķi, mainot diētu. Mērķu dažādība definē dažāda veida diētām. Kādi principi ir pamatā izvēli par diētu? Kādu diētu visefektīvākais? Kādas formas uzturu pastāv?

Galvenie veidi diētām: principi klasifikācijas

Jebkurš no novēroto konkrētam mērķim diētām: ķermeņa uzlabošana, kavē slimību, labošanu svaru un ķermeņa formu. Atkarībā izvirzīto mērķi, ir divi galvenie veidi diētām:

 • Terapeitiskās uzturs izmanto korekcijai nosacījumiem un simptomi pacientam ar mērķi sadzīšana ķermeni;
 • Diētas, lai izlabotu formas un ķermeņa masas.

Medicīnas veida diēta tiek saukta arī medicīnas tabulas. Šādas diētas projektējis dietologiem un tiek iecelti, pamatojoties uz funkcionālu, vielmaiņas, patoloģisko, fermentatīvu un citiem pārkāpumiem organismā. Medicīnas veida diētas rada vislabvēlīgāko vidi terapiju, palīdzot uzlabot efektu narkotiku, nodrošinot terapeitisko efektu, kā arī palīdzot novērst negatīvu ietekmi uz kuņģa-zarnu traktā. Terapeitiskās uzturs tiek iecelti, lai novērstu dažu slimību pāreju no akūtas uz hroniskām formām.

Diētas korekcijai svars un forma var būt novirzīts uz svara zudums un panāktu estētiski pievilcīgu atvieglojumus un svars.

Saskaņā ar termiņu ātru atbrīvošanu un ilgtermiņa diētu. Rapid tipa uzturs parasti apvieno uzturs ir vērojama ne vairāk kā 5 dienas, bet ilgstošas ​​diētas seko trīs nedēļas vai ilgāk.

Ierobežojot uzturā šāda veida diētām:

 • Diētas, kas ierobežo summu uzturu - samazinot ierasto diētu, nemainot ēdienkarti;
 • Diētas, kas ierobežo kaloriju patēriņš - izslēgšanu no uzturā augstu kaloriju pārtikas produktiem;
 • Diētas, kas ierobežo pārtikas uzņemšanas režīmu - īpaša veida diētu, kas balstās uz cieņu pret intervālu starp ēdienreizēm (mazāku maltītes);
 • Diētas, kas ierobežo attiecību olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu.

Diēta principi: pamata mehānismus svara zudums

Pirms mēs saprotam, kādi ir galvenie principi uzturā, ir nepieciešams noteikt, kuru dēļ var rasties svara zudums:

 • Tīrīšanas ķermeņa toksīnus, faktisko tīrīšanu gremošanas traktā, noņemot šķidrumu no organisma;
 • Dedzināšana tauku kā alternatīvu enerģijas avotu, ar trūkumu ieņēmumu ārpus pārtiku - šis efekts tiek sasniegts, kad kaloriju daudzums ieved organismu ar pārtiku, daudz mazāk nekā prasīts kaloriju daudzumu, lai uzturētu normālu ķermeņa funkcionēšanu.

Vairums no šīm diētām balstās uz diviem principiem. Piemēram, šāda veida diētām:

 • Tīrīšana diētām - parasti ātri diētām, kas balstīti uz kuriem liels skaits svaigiem augļiem un dārzeņiem, piena produkti, palīdz attīrīt gremošanas traktu. Efekts tiek panākts ar šāda veida diētu, skaidrs gandrīz uzreiz, bet arī, lai nodrošinātu, ka ir nepieciešams mainīt parastā uztura;
 • Diēta, atjaunot vielmaiņu - šāda veida diētām ietver visvairāk ilgstošās diētām, kas var ne tikai efektīvi samazināt svaru, bet arī attīstīt veselīgus ēšanas paradumus.

Opcijas uzturs: kā izvēlēties visefektīvāko diētu

Apsveriet galvenos veidus diētām, to iespējām un priekšrocībām un trūkumiem. Lai izvēlētos visefektīvāko uzturā vajadzētu ņemt vērā vairākus faktorus, nekā uzturs, diēta ilgumu un smagumu ierobežojumiem. Izvēloties efektīvākos uztura iespējas būtu jābalsta uz principu "nekaitē! ". Iespējas pārtikas diētām veida

Mazkaloriju diētām veidi (japāņu diēta, uzturs Valley, dārzeņu diēta) - diēta, kas ļauj atjaunot vielmaiņas procesus organismā, palielinot lipolīze (tauku sašķelšana process). Sekojiet šīm diētām neiesakām vairāk nekā 14 dienas, lai izvairītos no izsmelšanu. Šis uztura veids parasti pievieno šādām blakusparādībām nervu sistēmas:

 • Apātija;
 • Uzbudināmība;
 • Agresija;
 • Depresija.

Šis uztura veids ļauj ātri atbrīvoties no papildu kilogramus, bet pēc tam režīms stingri ierobežot kaloriju uzņemšanu, kad jūs atgrieztos parastā uztura organismā izraisīja mainīt procesus rezerves barības vielas.

Zemu tauku diētu piedāvā samazināt tauku diētu. Par šo versiju uztura ir Ornish uzturs, diēta Ginzburga. Galvenais trūkums šāda veida diētu ir lēns samazināšana svara. Ievērojams risks samazināt tauku daudzumu uzturā ir nepietiekama neaizstājamas taukskābes, kas nav sintezētas cilvēka organismā, bet sastāvdaļas šūnu membrānas un stimulēt procesi ražo hormonus, kas regulē vielmaiņu, veicina uzsūkšanos taukos šķīstošo vitamīnu.

Malouglevodny tipa diēta balstās uz samazināt saturu ogļhidrātu uzturā, kuras pārpalikumu ķermenis pārvēršas taukos principu. Nozīmīgas piemēri šāda veida diēta ir Kremļa diēta, Atkinsa diēta, Montignac metode. Pie pietiekami lēnam svara zudums ir sasniegts ļoti stabilu rezultātu. Galvenais trūkums šāda veida diētu ir vairākas kontrindikācijas, ieskaitot hronisku aknu slimību, nieru, kuņģa-zarnu trakta, vielmaiņas traucējumi.

Monodiet piedāvā diētu, ļaujot izmantot tikai viena veida produktu. Šis uztura metode neļauj ierobežot produkta lietošanu. Populārākie veidi ir mono-diēta, griķi, rīsi, kefīrs, kartupeļu, ābolu diēta. Galvenais trūkums ir mono-diēta diēta deficīts, kas var novest līdz nogurumam un vitamīnu trūkums.

Citas iespējas uzturā, veicina normalizēšanos svara, reģenerācijas un attīrīšana no ķermeņa ir atsevišķas maltītes, asinsgrupu diēta, veģetārismu (kas ir vairāk saistīta ar dzīvesveidu un dzīves pozīciju, nevis pieeju uzturu).

Metodes diētām, lai efektīvi sasniegtu mērķus

Izdarot uzturu jāsaprot veidi, ievērošanu diētu. Tātad, ir izstrādātas stingras diētas metodes, kas nav saistīti nomaiņu produktu, Diētas variācijas. Citi piedāvā diēta atšķiras izvēlni, kurā galvenais princips uzturā kļūst atbilstības pieļaujamo kalorijas.

Lai izvēlētos optimālo diētu jāņem vērā cilvēka dzīvesveida principus, iztērēti kaloriju skaitu, dzimums, vecums, veselības stāvoklis, iespējamās kontrindikācijas (atgūšana pēc slimības, grūtniecības, laktācijas). Svarīgs faktors, izvēloties efektīvu veidu uzturs ir iemesls aptaukošanos, kā arī ilgumu problēmu lieko svaru.

Яндекс.Метрика