Aortas arch

Aortas arka ir līkne no aortas pa kreisi līmenī kaula ar pāreju caur kreiso bronhu.  Braukšanas aortas arka

Struktūra un atrašanās vieta aortas arch

Aortas arch tērēta lejupejošā aorta ar nelielu sasist un saliekt atpakaļ. Ahead ir neliela sašaurināšanās loka, ko sauc aortas rags. Šis rags atrodas starp aortas loka un lejupejošā aorta.

Aortas loks ir vērsta no otrā līdz kreisās ribas skrimšļa 3-4 krūšu skriemeļu. Dažos gadījumos no aortas loka filiāles sasniedz brachiocephalic stumbrs un tiesības miega artērijā, un var būt arī varianti attīstības, kurā savienojums ar aortas arku un divi brachiocephalic stumbra filiālēs - pa labi un pa kreisi.

Aortas arka ir saistīts ar trim galvenajām kuģiem - kopējās miega artērijā, subclavian artērija un brachiocephalic stumbra. Lielākais kuģis 4 cm ir brachiocephalic stumbrs. Tas atšķiras no aortas loka augšā sternoklavikulārā locītavu un sadala divās daļās - labajā miega artērijā un labo subclavian artēriju. Noteiktos anatomiskās iezīmes personas no brachiocephalic kuģa var atšķirties zemāku vairogdziedzera artēriju.

Iedzimta kroplība no aortas loka

Dažos gadījumos, patoloģiskas attīstība aortas loka var redzēt viņas iedzimts līkumainību, ko sauc deformācija. Tas anomālija notiek attīstībā 0, 4-0, 6% pacientu ar sirds un asinsvadu slimībām, un 3% pacientu ar aortas coarctation.

Iedzimta līkumainību aortas arkas ir izteiktas no pagarinājuma, saliekt un patoloģisko retināšanas asinsvada sienas. Dažos gadījumos, aortas arka ir noslēgts un ir simptomi stenozi (sašaurināšanās).

Ir identificēti iemesli celma, bet medicīniskie pētījumi ir parādījuši, ka šī anomālija sākas dzemdē ar vairākiem faktoriem, un ģenētiskā nosliece.

Ir divi galvenie veidi, deformācijas:

  • Iedzimta kroplība ar pagarināšana un līknes artērija;
  • Iedzimta deformācija, kurā aortas arka ir noslēgta, un sienas asinsvadu sašaurinās.

Vēlāk deformācija var pārvērsties vairāki defekti:

  • Vice ar līkumu starp miega un bezvārda artērija;
  • Vice liekties uz kreiso miega un subclavian artērijās;
  • Vice ar līkuma aortas vietā filiāles subclavian artēriju.

Vairumā gadījumu deformācijas aortas arku asinsrites traucējumu laikā netiek ievēroti, bet palielina slodzi uz asinsvadu sieniņām un var veidot aortas aneirisma.

Nopietni deformāciju aortas loka var rasties kompresiju barības vada, traheja un nervu stumbriem. Ārstēšanai aortas loka celma norīkoja īpašu medicīnisku apmācību, pēc operācijas.  Par preparēšanas aneirismu no aortas arkas veidi

Slimības, aortas arch

No aortas aneirisma arkas galvenās slimības un ir hipoplāzija.

Aneirisma no aortas loka ir traumatisks vai aterosklerotiskās asinsvadu bojājumi. Simptomi aortas aneirismas arku ir asinsvadu bojājumi sirds un smadzenes, galvassāpes, sāpes krūtīs, elpas trūkums, smagas pulsējošas krūtīs, atkārtojas nervu paralīze.

Diagnosticēšanai aneirisma notika X-ray mācību un aortography, kas ļauj jums iestatīt ātrumu maiņu aortas sienas. Aortas aneirisma arka ārstēti ar ķirurģisko protezēšanas aortas un tās filiālēs.

Hipoplāzija no aortas loka ir nepietiekams uzturs sekundāro elementu aortas asinsvadu un deģeneratīvas izmaiņas plastmasas apvalks, kas noved pie pārtraukuma aortas šaurums.

Cēloņi hipoplāziju no aortas loka ir hormonālie traucējumi, iedzimtus defektus, ģenētiskā nosliece, nervu sistēmas traucējumi. Hipoplāzija aortas arch var ietekmēt citus artērijas, tostarp darbībai nieru artēriju.

Kad nopietni pārkāpumi izraisa hipoplāziju no aorta, veikta operācija. Pēc operācijas veica daļēju korekciju sirds slimības un citu sirds un asinsvadu slimībām. Tad iecēla ārstniecības glikozīdi un diurētiskie līdzekļi.

Яндекс.Метрика