Eyes

 Acis - Dubulto cilvēka maņu orgāns
 Cilvēks redz caur acīm, kur attēls tiek pārraidīts caur chiasm, redzes nerva šķiedru trakta īpašos apgabalos pakauša daivu no smadzeņu garozā. Mūsu redze ir trīsdimensiju klātbūtnes dēļ no divām acīm. Labajā pusē tīklenes sūta "labo pusi" attēla labajā pusē smadzenēs. Līdzīgi notiek ar kreisajā pusē tīklenes. Vads savieno abas daļas kopā, kļūst visu attēlu.

Pārkāpuma gadījumā kopīgā kustības kreisās un labās acs binokulārās redzes būs neapmierināti, jo katra acs redz tikai "savu" attēlu.

Features acis

 • Optiskā funkcija projicēt attēlu;
 • Dzīvības atbalsta funkcijas;
 • Uztvere un "kodēšana" saņemto informāciju, uz smadzenēm.

Struktūra

Eye - ir sarežģīta optiskā ierīce, kura galvenais uzdevums ir, lai pārnestu attēlu redzes nerva. Pašlaik struktūra acs ir tik labi izpētīta, kas atļauj šādas smalks procedūras, piemēram, lāzera redzes korekcija.

Tā sastāv no šādām daļām acs:

 • Radzene - caurspīdīgs apvalks, kas atrodas pie acs. Radzene nav asinsvadus, tā ir liela atstarošanas jaudu un robežojas ar sklēras.
 • Priekšējā kamera - telpa starp varavīksnenes un radzeni, kas piepildīts ar intraokulāro šķidrumu.
 • Iris, kas ir veidota kā aplis ar caurumu. Tā sastāv no varavīksnenes muskuļiem relaksācijas vai samazināšanu skolēnu izmēra maiņas laikā. No varavīksnenes atkarīgs krāsu acīm (ja tur ir maz pigmenta šūnas - tas ir zils, un ja daudz - brūns). Varavīksnene var salīdzināt ar diafragmu ar kameru, regulējot gaismas plūsmu.
 • Skolēns - caurumu varavīksnenes. Par lielumu skolēna ietekmē gaismas līmeni. Vairāk gaismas, mazāka izmēra skolēnam.
 • Objektīvs - Transparent un elastīga lēca, kas var viegli mainīt savu formu, gandrīz momentāni ", koncentrējoties" par kaut ko. Tas ir iemesls, kāpēc cilvēki ar labu redzi var redzēt gan no tuvu un no attāluma. Objektīvs atrodas īpašā kapsulā, kas notiek ciliārais jostu.
 • Stiklveida ķermeņa - caurspīdīgu gelu līdzīga viela, kas atrodas aizmugurējā daļā acs. Tās galvenā funkcija ir saglabāt formu acs ābola un līdzdalību intraokulārā metabolismu.
 • Tīklene, kas sastāv no nervu šūnām, un gaismas jutīga photoreceptors. No tīklenes receptorus var iedalīt divos veidos: stieņiem un čiekuri. Viņi ražo enzīmu rhodopsin un pārvērst gaismas enerģiju elektroenerģijas nervu audi, tas ir, notiek ķīmiska reakcija. Sticks ir augsts fotosensitivitātes un ļauj personai, lai redzētu, labi, pat vājā apgaismojumā. Pielīp arī atbildīga par perifēro redzi. Konusi, gluži pretēji, strādā labi tikai tad, kad lielu daudzumu gaismas. Paldies konusi mēs varam redzēt, smalkas detaļas un atšķirt krāsas.
 • Oranža - necaurspīdīgs virspuse acs ābola, kas ir priekšējā daļa no tā nonāk caurspīdīgā radzenes. Par sešiem muskuļiem pievienotajiem sklēras, caur kuru acs var pārvietoties. Arī tas ir pilns ar asinsvadu un nervu galiem.
 • Dzīsleni, kas atrodas aizmugurējā daļā sklēras. Apvalks ir cieši saistīta ar tīklenes un ir atbildīgs par asins piegādi intraokulārās struktūru. Dzīslenē nav nervu galiem, tāpēc slimības apvalks persona nejūtas sāpes.
 • Redzes nervs, caur kuru attēls tiek pārsūtīts no nervu galiem smadzenēs.

Slimības un ārstēšana acs

Visas acu slimības var iedalīt infekcijas un citu infekcijas.

 No acs struktūra
 Infekcijas slimības rodas reibumā dažādu organismu: baktērijām, vīrusiem, sēnītēm. Tas ir svarīgi, jo šīs slimības redzes pārbaudi un sākt pareizu apstrādi acis, vai slimība var bojāt radzeni, un pat redzes zudumu. Infekcijas slimības ir konjunktivīts, blefarīts un mieži.

Neinfekcijas slimības ir rezultāts Pārsprieguma, iedzimtu noslieci, vecumu saistītās izmaiņas. Visbiežāk neinfekcijas slimības ir sausās acs sindroms, kataraktu un glaukomu.

Ja neinfekcijas slimībām konstatēta agrīnā stadijā, acu ārstēšana ir labvēlīgas prognozes, un tāpēc ir svarīgi, lai reizi pusgadā iziet redzes pārbaudi, oftalmologs.

Somas un loki zem acīm

Papildus acu slimību cilvēkiem bieži var redzēt lokus un maisiņus zem acīm. Kur viņi nāk no?

Tas, ka āda plakstiņu ir ļoti delikāts un smalks. Trūkuma dēļ skābekļa vai nepietiekamas asins apgādes asinīs kapilāru par stagnējošu un sāk spīdēt cauri. Tātad ir tumši loki zem acīm.

To cēloņi ir daudz. Circles var būt iedzimta faktori, īpaši struktūru zemādas tauku, vai pierādījumi par iekšējo orgānu slimībām un endokrīno sistēmu. Visbiežāk cēloņi zem acīm aprindās ir stress, miega trūkums un nemainīgs hronisks nogurums.

Pietūkums un tūsku bieži parādās kā rezultātā izmantošanas gulētiešanas daudz alkohola, tēju vai kafiju. Rezultāts ir stagnācija asins un limfas kuģiem, un kā rezultātā - maisiņi acīm no rīta.

Turklāt maisiņi zem acīm var norādīt nieru funkciju traucējumi, klātbūtni alerģisku reakciju, deguna blakusdobumu iekaisums.

Kam vajadzīga redzes pārbaude?

 • Cilvēki ar labu redzi profilaksei.
 • Cilvēki, kuriem ir redzes samazinās. Tādā gadījumā, jums ir jāaizpilda aptauju, kurā ārsts var ieteikt valkā brilles, kontaktlēcas vai veikt redzes korekcijai.
 • Cilvēki, kuri valkā kontaktlēcas. Tā objektīvs ir svešķermenis, tas var izraisīt nevēlamas un sākotnēji smalks izmaiņas, kas var radīt nopietnas sekas (piemēram, ingrowth asinsvadu stāšanās radzenes). Turklāt pārbaude par nepieciešamību nodrošināt, ka ārsts varēja redzēt, ka cilvēks var valkāt kontaktlēcas, jo ir kontrindikācijas uz to. Šajā gadījumā ārsts iesaka valkāt brilles vai veikt redzes korekciju.
 • Sievietēm, kuras plāno grūtniecību. Īpaši tie, sievietes, kas ir tuvredzība. Jums būs nepieciešama arī jāiziet regulāras pārbaudes grūtniecības laikā. Oftalmologs var ieteikt nostiprināšanu profilaktisku uzvedības tīklenes barjeras, izmantojot lāzera redzes korekcija, kas ievērojami samazina risku pasliktināšanās.
 • Cilvēki, pēc 40-50 gadiem, jo ​​šajā vecuma grupā ievērojami palielina iespējamību, ka slimo acu slimības (glaukomu, kataraktu). Par ārstēšana acs būtu veiksmīga, ir svarīgi atklāt slimību agrīnā stadijā.
 • Cilvēki, kas cieš no slimībām, piemēram, hipertensiju un diabētu.
 • Bērniem nepieciešamas regulāras acu eksāmeniem, jo ​​viņiem ir redzes analizators ir attīstības procesā un veidošanos, ir ļoti svarīgi, un savlaicīgi atklātu anomālijas rodas attīstībā bērna acīm.
Яндекс.Метрика