Aizkuņģa dziedzeris

 Cilvēka aizkuņģa dziedzeris
 Aizkuņģa dziedzeris - liela gremošanas un endokrīno dziedzeru, kas atrodas aiz kuņģa, līmenī apakšējā krūšu un augšējo jostas skriemeļiem. Aizkuņģa dziedzeris sver 70-80 g, tās garums 10-23 cm, platums netālu no galvas - 3-9 cm, biezums - 2-3 cm.

Aizkuņģa dziedzera struktūra

Šī struktūra sastāv no trīs galvenajām sadaļām: galvu Ca līks piedēklis, ķermeņa un astes - šaurāko daļu dziedzeriem. Starp ķermeni un galvu ir konusveidīga daļa no krūts - kakla.

Vēzis kāts formas āmuru atrodas loka divpadsmitpirkstu zarnā. Aizmugurējie galvas pārbaudīts asinsvadus.

Korpuss dziedzera tā aizmugurējā virsma ir saskarē ar kreiso nieru, virsnieru dziedzera un retroperitoneālajā tauku, noapaļošanas mugurkaula līmenī pirmās un otrās mugurkaula jostas daļas.

Aizkuņģa dziedzera astes parasti ir šaurs, nedaudz noapaļota un uzmodinājis. Pie kontakta punktam astes uz apakšu kuņģa ir nedaudz iedobi.

Iekšpusē prostatas (no galvas līdz astei) paplašina kanālu iztukšošanās uz divpadsmitpirkstu zarnā.

Struktūrā šīs struktūras ir divu veidu audiem - parenhīmas (dziedzeru audi) un stroma (saistaudu). Parenhīmas dziedzeris pārstāv daudzas segmentos neregulāras formas, un šūnu jomas, kuru apaļu formu (saliņas Langenhansa). Dziedzeru (sekretorā) šūnas ražot aizkuņģa dziedzera lobules (aizkuņģa dziedzera) sulas. Šī noslēpuma sastāvā ietilpst svarīgākos pārtikas fermentus - Tripsīns, lipāze, amilāzi. Saliņu šūnām sintezēt hormonus (glikagona un insulīns).

Funkcijas aizkuņģa dziedzera

Tas dzelzs, kā ārējo un iekšējo sekrēcijas, veic gan eksokrīnā un endokrīnās sistēmas funkcijas.

Aizkuņģa dziedzeris ir iesaistīts pārstrādes procesā. Plot vēzis iesaistīti gremošanu, rada caur galveno aizkuņģa dziedzera vadu sulas tieši divpadsmitpirkstu zarnā. Eksokrīnā dziedzeri izdalīt gabals personai dienā 0, 5-0 laikā, 7 litri kuņģa sulas.

No saliņām Langerhans darbība ir līdzīga endokrīno dziedzeru. Viņi izdalīties uz asins insulīna un glikagona - hormonu, kas regulē ogļhidrātu vielmaiņu. Insulīns ir anabolos. Turklāt, tas veicina veidošanos adipocītos un hepatocītu taukskābju triglicerīdus. Līdzīgi pasākumi ir un glikagona, taču tas vienlaikus stimulē oksidāciju triglicerīdu hepatocītu, veicinot veidošanos ketonvielas. Nepārtraukta asins glikozes laikā 800-1000 mg / l insulīna un glikagona regulēta.

Aizkuņģa dziedzera slimības

Aizkuņģa dziedzera iekaisums var rasties no pārmērīgas alkohola lietošanas, pikanta, ceptu un treknu produktu. Cēloņi iekaisums var būt arī bieža stresu un pārēšanās.

Aizkuņģa dziedzera iekaisums var notikt gan akūta un hroniska (hronisku un akūtu pankreatītu).

Iekaisums hroniskā formā bieži attīstās ļoti bīstamā slimība aizkuņģa dziedzera - cista, tuberkulozes, abscess, diabēta, aizkuņģa dziedzera vēzis.

Aizkuņģa dziedzera iekaisums  Aizkuņģa dziedzera vēzis
 dažreiz rezultāts dažādu infekcijas slimību, parazītu invāzijas, kolleganovyh slimībām vielmaiņas slimību. Slimības mēles, smaganas palielina risku saslimt ar aizkuņģa dziedzera vēzi.

Klīniskās izpausmes no aizkuņģa dziedzera slimības ir apetītes zudums, sarkani plankumi uz ādas no krūškurvja, vēdera, muguras, krasi samazinājās vai ķermeņa temperatūras paaugstināšanos, slikta dūša, vemšana, sausa āda, trausli mati un nagi, atraugas.

Ārstēšana aizkuņģa dziedzeris

Remisijas, kā arī atveseļošanās laikā (pēc recidīva), ir ļoti svarīgi ievērot diētu recidīvu profilaksei un ārstēšanai aizkuņģa dziedzera vēzi.

Papildus pacienta diētā parasti ir parakstītas medikamentu ārstēšana aizkuņģa dziedzera vēzi: zāles, kas samazina fermentatīvo darbību, mazina spazmas gludās muskulatūras prostatas kanāliem, kā arī nomierinoši līdzekļi un pretsāpju līdzekļus.

Labdabīgie audzēji (fibroma, adenoma, Lipoma) bieži noņemt ķirurģiski. Aizkuņģa dziedzera vēzis ir arī apstrādā ar operācijas, kam seko ķīmijterapija un pēcoperācijas apstarošanas.

Ir paliatīvo un radikāla ķirurģija. Radikālu operācijas ietver rezekciju astes un ķermeņa dziedzeru pancreatoduodenectomy, kopējais pankreatoduodenektomiyu. Paliatīvās operācijas tiek veiktas, lai uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti, un to mērķis ir likvidēt dzelte, sāpes, obstrukcijas divpadsmitpirkstu zarnā.

Яндекс.Метрика