Aknas

Vispārīgs raksturojums aknu

Aknas - lieli nepāra svarīgi iekšējie orgāni, kas atrodas zem diafragmas vēdera un veic lielu skaitu dažādu fizioloģisko funkciju. Aknas, galvenokārt liela gremošanas dziedzeris, kas ražo žulti, šķērslis toksisko produktu olbaltumvielu vielmaiņu, aktīvs dalībnieks visos apmaiņas veidus.  Aknas - liels čigāns iekšējo orgānu svarīgi cilvēka

Tādējādi, aknas ir dalībnieks gremošanu, asinsriti un vielmaiņu.

Aknu struktūra

Aknas ir sadalīts divās daļās: pa kreisi un pa labi. Kreisās daivas un aknu, savukārt, ir sadalīta divās sekundāro cilpas: kvadrātveida, un astains.

Saskaņā ar shēmu dalīšanas aknām segmentos ieteikto Claude Quinn, tā ir sadalīta astoņās segmentos. Segments - piramīdas kolekcija pamata gabala elementu darbību aknu (parenhīmas), kas ir diezgan neatkarīga asins apgādi, nervu galiem, un aizplūšanu žulti.

Lobed aknu parenhīmas, kas nozīmē, ka šķēle - strukturālā un funkcionālā vienība aknām. Strukturālo komponentu aknu lobules ir: aknas plate intralobular hemocapillars, žults kapilāri cholangioles, perisinusoidal telpa Disse un Vīne centrālā.

Aknu darbība

Kā minēts iepriekš, aknas ir daudz funkcijas, piemēram:

1. neitralizācija veidu svešām vielām, to pārvēršana nekaitīgi vai mazāk kaitīgi tiem, kas ir viegli noņemt no organisma.

2. neitralizēšana gala produktu metabolismu un lieko hormonu, vitamīnu, uc

3. Nodrošināt ķermeņa glikozes sintēzē no dažādiem enerģijas avotiem.

4. atgūšana sniegšanas un uzglabāšanai dažu vitamīnu.

5. holesterīna un tā esteri, veidošanās.

6. sintēze bilirubīna un žultsskābju.

7. hormonu un enzīmu, kas iesaistītas vārīšanas divpadsmitpirkstu zarnas un citām tievo zarnu sintēze.

8. Kalpo kā vietu, kur glabāt lielu daudzumu asiņu, kas, ja nepieciešams, piemēram, asiņošana, nonāk vispārējā asinsritē.  Ciroze - visbiežāk slimība, aknu

Bet normālu izpildi šīm funkcijām var novērst aknu slimības, piemēram, ciroze, vēzis, aknu hemangioma, dažādas cistas, un dažādu vīrusu infekcijām.

Visbiežāk aknu slimība šodien - ciroze. Aknu ciroze - hroniska aknu slimību, ko raksturo pārkāpšanu lobular struktūru, palielinot saistaudu. Ciroze ir redzams funkcionālās darbības traucējumi un sindroms spiediena palielināšanās vārtu vēnā. Galvenais iemesls aknu ciroze - hronisks alkoholisms, vīrusu hepatīts, klātbūtne kaitīgo organismu aknās.

Ārstēšanai aknu tīrīšanas aknās var izmantot. Par sevis tīrīšana no aknām ir nepieciešams atmest sliktos ieradumus, samazināt uz aknām slogu. Lai pabeigtu ārstēšanu, jākonsultējas ar ārstu, kurš būs iecelt personīgo kursu ārstēšanu un terapiju.

Ja ārstēšana aknas vairs nav iespējama, mūsdienu medicīna piedāvā tikai viena iespēja - aknu transplantācija. Kaut arī šī darbība tiek veikta no vidus pagājušā gadsimta, tās panākumu līmenis ir samērā neliels - vidēji par 55%.

Яндекс.Метрика