Anal sfinktera

Galvenā funkcija anālā sfinktera ir kontrolēt atbrīvošanu zarnu satura. Tas sastāv no ārējās un iekšējās daļas. Anal sfinktera persona

Ārējā anālais sfinktera

Ārējā sfinktera daļa ir gredzenveida struktūra, kas sastāv no šķērssvītroto muskuļu ap anālo kanālu. Ārējo sfinktera var kontrolēt cilvēka prātā.

Beidzot viņš ir 8-10 cm Un tā biezums -.. 2, 5 cm šķērssvītrotā sfinktera muskuļi iet kaunuma-proctal muskuļu.

Ārējā sfinktera muskuļu daļa ir sadalīta trīs kārtās:

 • Zemādas muskuļu ir gredzenveida muskulis;
 • Virspusēji muskuļi - elipsveida muskuļu pievienots coccyx;
 • Deep muskulatūra ir cieši saistīta ar kaunuma-taisnās zarnas muskuļu.

No ārējā daļa tūpļa grasping apakšējo daļu iekšējā sfinktera muskuļi. Neskatoties uz to, ka sphincters ciešs kontakts starp tām pastāv skaidra robeža.

Ārējās anālais sfinktera muskuļi stiept receptoriem. Veselīga pieaugušais var viegli kontrolēt pagājušo izkārnījumos caur sfinktera un to konsekvenci. Rektoanalny reflekss ir saspiest ārējo anālā sfinktera muskulī. Defekācija reakcija notiek, kā rezultātā strauji palielinātos intraabdominālas spiedienu, kas rodas kā rezultātā intrarectal spiediena un iekšējā anālā sfinktera atslābina.

Iekšējais anālais sfinktera

Iekšējā daļa ir gluda muskuļu sfinktera gredzenveida struktūra ap anālo kanālu. Tā sākas no iekšējā riņķveida muskuļu slāņa taisnās zarnas, un apakšā ir savienots ar ādu anus. Apakšā iekšējā slēdzējmuskuļu ārējā slēdzējmuskuļu muskuļus salicis.

Iekšējais sfinktera daļa ir biezums ir apmēram 5 mm, un garums - 25-30 mm. Apakšējā robeža sfinktera atrodas attālumā apmēram 5-6 mm no tūpļa. Viņa muskuļu šķiedras ir slīpi grozīties zarnas un centra līnijas taisnajā zarnā.

Savukārt, ārējā, iekšējā anālais sfinktera nekontrolē cilvēka prātā. Viņa relaksācijas un kontrakcijas notiek neviļus. Parasti iekšējā sfinktera samazināts. Viņa reflekss relaksācijas ir rezultāts kairinājumu taisnās zarnas izkārnījumos. Colon peristaltika neietekmē stāvokli sfinktera.

Galvenā funkcija iekšējā sfinktera ir vārsts, tas ir, tas nenotiek ar pagājušo šķidrumu un gāzu fekālijām.

Vārstu funkcija iekšējā sfinktera veikts pateicoties trīspakāpju sistēmā:

 • Klātienes līmenis;
 • Muguras līmenis;
 • Suprasegmental līmenis, kas atrodas dažādās smadzeņu daļām.

Muguras un klātienē līmenis veikti parasimpatiskās un simpātiskās nervu sistēmu. Simpātisks šķiedras saglabāt sfinktera ir pastāvīgi līgumi valsts un palēnina motora darbību kolu. Parasimpātiskās šķiedras, gluži pretēji, sfinktera atslābina un stimulē motilitāti kolu.

Ar defekti anālā sfinktera

Visbiežāk defekti ir anālā sfinktera:

 • Nepietiekamība anālā sfinktera;
 • Anal rievām.

Nespēja no anālā sfinktera sauc pilnīgs vai daļējs pārkāpums jebkura saglabāšana fekālijām.

Parasti, sfinktera spēj noturēt gāzveida, šķidro un cieto saturu resnās ne tikai dažādās pozīcijās ķermeņa, bet, kad jūs šķaudīt, klepus spēcīgu, fiziskās aktivitātes, uc

Visbiežākais iemesls neveiksmes ir traumas, galvenokārt, pēcoperācijas. Arī neveiksmes var rasties sakarā ar izmaiņām muskuļu struktūrā vai neiro-reflekss traucējumiem. Visbiežāk cēloņi šie traucējumi ir no tūpļa un taisnās zarnas slimības, piemēram, hemoroīdi, taisnās zarnas prolapss, vai dažādu iekaisuma slimību. Mazāk cēlonis neveiksmes ir anomālijas no anālā kanāla un taisnās zarnas.

Ir trīs pakāpes neveiksmes anālā sfinktera:

 • Pirmā pakāpe, kad pacients nav spējīgs noturēt gāzes;
 • Otrā pakāpe, kad pacients nevar turēt likvīdus ekskrementi un gāzi;
 • Trešās pakāpes - kopējais nesaturēšana.

Anal rievām - traumas no gļotādas anālo atveri.

Anālais plīsums ir ļoti izplatīta starp resnās zarnas slimības ir trešā lielākā (aiz kolītu un hemoroīdi).

Ir anālais Ārstēšana anālā sfinktera
 kreka saistīts ar dažādiem iemesliem. Visbiežākais iemesls - bojājums gļotādas ejot grūti izkārnījumi. Sekmējot faktorus tās rašanās ir klātbūtne kolīts, hemoroīdi, enterokolīts, proctosigmoiditis. Gandrīz 70% pacientu kreka apvienojumā ar hroniskām slimībām, augšējā gremošanas trakta (kuņģa čūlu, gastrītu, holecistīts). Pašu pacientu skaits ar anālo rievām apvienota klātbūtnē hemoroīdi.

Par anālo spraugas raksturo trīs simptomi:

 • Zarnu kustības laikā nedaudz asiņošana;
 • Spazmas no anālā sfinktera;
 • Sāpes tūpļa laikā vai tūlīt pēc zarnu kustības.

Sāpes tūpļa raksturīgo akūtu un hronisku plaisas. Tā rezultātā, sāpes pacienti cenšas pēc iespējas mazāk veikt aktu defekācija, kas noved pie aizcietējumiem. Turklāt, sāpes var izraisīt anālo sfinktera spazmas, kas, savukārt, tikai uzlabo sāpes. Spazmas no anālā sfinktera ir novērota aptuveni 60% pacientu ar anālās plaisas.

Asiņošana no tūpļa salīdzinoši mazu un parādās kā rezultātā traumas uz kreka. Vairāk bagātīgs daudzums asiņošanas norāda klātbūtni hemoroīdi vai audzēju.

Яндекс.Метрика