Sēkliniekiem

Sēklinieku struktūra

Sēkliniekos (sēklinieku, sēklinieki) - dzimumdziedzeru vīriešiem. Sēklinieku atrodas apakšējā daļā maisiņā.  Sēkliniekiem - vīrieši dzimumdziedzeri

Olu ir vairākas sāniski saplacināts elipses formas. Olu garums ir apmēram 4 līdz 5 cm, platums - apmēram 3 cm, biezums -. Aptuveni 2 cm sēkliniekos ir apturēta spermatic auklas, kreisā ir vairāki apakšējā labajā stūrī. Uz aizmugurējās malas katra sēklinieku ir piedeva, epididymis.

Sēkliniekiem vīriešiem sastāv no parenhīmas ievietojas blīvu Tunica albuginea veidojas saistaudi. No Tunica albuginea stāšanās parenhīmā dziedzeris šķēršļi saskaņā atdala olu sagriež plānās šķēlītēs. Barjeras saskaðâ izvietoti radiāli no priekšējās malas, un sānu virsmas, aizmugures malu. Katrs dziedzeris ir 100-250 no krustnagliņām. Katrs šķēle satur spirālveida sēklas kanāliņu kanāliņos. Kanāliņu ir izklāta ar spermatoģenēzes epitēliju, kas sastāv no sertoli šūnas, kurā sperma attīstītu - dzimumšūnas vīriešiem.

Sēklinieku piedēklis sedz Tunica vaginalis, kas veido slēgtā serozs dobumos. Sēkliniekos ir intraperitonālām orgāni (atrodas intraperitoneāli), un pārklāti ar viscerālo plāksni, kas ir uz krišanas malas organismā nonāk parietālo. Visceral plate Tunica diezgan cieši pielipušais tikai uz aizmugurējās malas, kas pārvietojas uz piedēklis, atstājot nesegta daļu korpusa. Šajā brīdī dziedzeris ir asinsvadi un nervi.

Sēklinieku parenhīmas starp kanāliņu ir Leidiga šūnas, kas ražo testosteronu.

Epididymis - garš šaurs pāris veidojums, kas atrodas gar aizmugurējās malas dziedzeriem. Piedēklis formas lielākā daļa sēklas kanāliņu traktā. Piedēklis ir augšējo daļu (vadītājs epididymis), vidusdaļa (ķermeņa no epididymis), apakšējo daļu (aste epididymis) stiepjas kanālā no epididymis. Epididymal cauruļvads jāierīko tieši vas deferens.

Ar vīriešiem sēklinieki sākotnēji attīstīt vēderā, laikā pirmsdzemdību periods ir pakāpeniski virzās lejup piegādes apmetušos dobumā maisiņā. Šī kustība ir saistīts ar īpatnībām spermatoģenēzi: spermas ražošanas process tiek veikts temperatūrā 3-4 ° C zemāka nekā ķermeņa temperatūras.

Pārvietojas utero olās sēklinieku maisiņā rada zināmu anatomiju. Kad iet caur cirkšņa kanāla olu nes vēderplēves un muskuļus vēdera priekšējā sienā, tādējādi veidojot muskuļu un Tunica vaginalis. Muskuļu membrānas klātbūtne ļauj velkot sēklinieka uz cirkšņa kanālā.

Kad aizraušanās olu procesā pārvietojas parietālo vēderplēves veidojas processus vaginalis no vēderplēves. Jomā gar spermatic vadu pie piegādes processus vaginalis no vēderplēves aug, veidojot noslēgtu dobumu. Ar savu plaisa veidojas iedzimtu cirkšņa trūce vai sazinoties hidrocēle. Kad klastera šķidruma iekšā slēgtā telpā maksts olu čaumalas izveidojuši patiesu hidrocēle - hidrocēle.

Sēklinieku funkcija un zemādas

Galvenās funkcijas sēkliniekos ir testosterona un spermas veidošanos. Par epididymis funkcijas ir veikt spermas vas deferens un īstenošanas procesa spermas nobriešanas.

Sāpes sēkliniekos

Viens no kopējās simptomi dažādām slimībām vīriešiem ir sāpes sēkliniekos. Šī simptoms cēlonis var ietvert šādas slimības:

  • sēklinieku vērpes - patoloģija, pie kura rotācija ap savu asi, sēklinieku, kas maisiņā. Tā rezultātā, asins plūsma apstājas spermatic vadu. Sāpju īpatnība šīs slimības ir tās augstas intensitātes, arī raksturīga izskatu sāpes, no vienas puses;
  • Sēklinieku vērpes ieguvums - vērpes paliekas, kas atrodas augšējā pola sēkliniekos. Raksturīga sāpes augšējā ķermeņa daļā;
  • trauma - traumatiska sēklinieku sāpes var būt simptoms sēklinieku plīsums, haematocele (uzkrāšanās asins iekšpusē maisiņā), hematoma;
  • pārkāpums cirkšņa trūce - notiek fona ilgtermiņa trūce; sāpes attīstās pēkšņi, tas raksturojas ar augstu intensitāti;
  • orhīts - iekaisums sēklinieku, parasti vīrusu. Raksturīgs apsārtums maisiņā, vienpusēju vai abpusēju sēklinieku sāpes, drudzis;
  • epididimīts - iekaisums epididymis.

Sāpes sēkliniekos var būt simptoms citām slimībām un somatisko dabu, bet jebkurā gadījumā, rašanās šādiem simptomiem vajadzētu būt iemesls tūlītējai ārstēšanu kvalificētu palīdzību, jo vairākas slimības prognoze ir atkarīga no ārstēšanas sākumā.

Sēklinieku cista

 Hidrocēle - hidrocēle
 Diezgan izplatīta patoloģija ir cista no sēklinieku. Aptuveni 30% pacientu, kas dažādu iemeslu dēļ iet ultrasonogrāfijas maisiņā, sēklinieku cistas ir atrodami. Šī patoloģija ir labdabīgi dobi veidojumi atrodas galvenokārt netālu epididymis, kas savāc šķidro komponentu. Lielākā daļa cistas atrodas galvas reģionā epididymis, bet tas var būt lokalizēti gaitā VAS deferens. Cistas parasti labi atklāj fizisku pārbaudi. Kad liela otas izmēru, pieredze diskomforts, stiepjas sēkliniekos nepieciešama operācija.

Cēloņi sēklinieku cistas vēl nav zināms. Ir ieteikumi, ka cistas rodas no vas deferens vai epididymis tiek aneurysmal paplašinājums.

Cistas ir asimptomātiskas maza izmēra parasti atrast uz regulārajām pārbaudēm vai MSU ,.

Galvenais ārstēšanas metodes sēklinieku cistas ir operācija. Tomēr bez simptomiem cista tas nav nepieciešams. Pētījums tika veikts arī par to izmantošanu sklerozējošu aģentu, lai gan grūti dati pierāda efektivitāti konkrētu narkotiku, nē. Noņemšana cistas ir vienkārša darbība parasti tiek veikta uz ambulatoro pamata saskaņā ar vietējo vai vispārējo anestēziju.

Яндекс.Метрика