Lūzums

Atslēgas kauls. Galvenā informācija

Atslēgas kauls (no latīņu Clavicula -. «Atslēgas") ir pāris garozas kaulu no plecu joslas, kas savieno augšējo ekstremitāšu (roku) no pārējā ķermeņa. Form kaulu  Cilvēka atslēgas kauls
 atgādina nedaudz iegarena burtu S.

Atslēgas kaula atrodas virs pirmās ribas. Tās ārējais gals ir pievienots procesā lāpstiņas, veidojot tā saucamo acromioclavicular locītavu, iekšējo (krūšu) tiek šarnīru līdz beigām krūšu, veidojot sternoklavikulārā savienojuma. Katrs no šiem savienojumiem nostiprināta, izmantojot auklas.

Par vairākiem pievienotajiem collarbone muskuļiem. Tātad, beigas krūšu viņas kāju pievienots sternocleidomastoideus muskuļu, kas atrodas kakla. Piestiprināta pie ārējā gala augšdelmā un trapezius muskuļus. Vāja subclavian muskuļu atrodas pie apakšējās virsmas atslēgas kaula.

Saskaņā ar atslēgas kaula ir lieli kuģi, kā arī iet pleca pinums ir atbildīgs par inervāciju no rokas.

Kaut arī atslēgas kauls, ka - viena no pirmajām kaula embrionālo attīstību sāk procesu pārkaulošanās (tas notiek apmēram sešas nedēļas no ieņemšanas brīža), process beidzas pie tā tikai 20-25 gados.

Atslēgas kauls, pretēji attiecas uz garo kaulu nav serdes dobumā, tas ir, tas nav kaulu smadzenes. Pie sirds tā izcelsmi - poraina kaula ar kompaktu čaumalu.

Opcijas collarbone

Funkcijas, kas veic collarbone organismā:

  • Tā ir daļa no mehānisma, kur atslēgas kauls ir ciets atbalsts stiprinājuma lāpstiņas un bezmaksas ekstremitātē, kas ļauj būt maksimālu elastību roku kustības;
  • aizsardzība kakla-muskuļu kanāls (atrodas starp roku un kakla) un kritisko struktūru pagarina tai cauri;
  • pārraide dabas impulsus ass skelets augšējo ekstremitāšu.

Bojājums atslēgas kaula

Tipiski bojājumi atslēgas kaula ietver:

1 .  atslēgas kaula lūzums, parasti sekas rudenī uz rokas vai pleca .  Tur pagājušo caur dzemdību kanālu laikā ir gadījumi, kaulu lūzumu jaundzimušiem zīdaiņiem .  Mijā collarbone iezīmēja vairākus raksturīgus simptomus: sāpes kaitējuma vietā uzreiz pēc traumas, izskats tūsku un pietūkumu, kustību ierobežojumu, nespēja piesaistīt cietušajai roku .  Lūzums atslēgas kaula noteikt kompensēt ir daudz vienkāršāk, nekā tā prombūtnes laikā, .  Šajā gadījumā izmaiņas garumā šķelto ekstremitātes, pleca locītavas tiek arī mainīja savu atrašanās vietu, vizuāli nesasniedzot .  Bieži vien zaudēja atslēgas kaula lūzuma jutību un mobilitāti roku un plaukstas, norādot bojājumus nervu un asinsvadu .  Ārstēšana-specifisks, atkarībā no esamību vai neesamību nobīdes no atslēgas kaula lūzums .  Tādējādi, ja nav ieteicamo uzlikšanu stīvs fiksācijas apsējus, ekstrēmos gadījumos - ķirurģija .  Mijā atslēgas kaula ar pārvietošanas jāievieš divas riepas Cramer, kas saistīti ar vienu .  Sarežģītas lūzumi nepieciešama operācija, nosakot speciālu zīmi, spieķi .  Kā likums, pēc pacientu ārstēšanai paredzēto kursu masāžas vai ārstnieciskā vingrošana, lai atjaunotu kustību aktivitātes .  Pieaugušie sadalīti lūzums sadzīst  Lūzums Lūzums
 8 nedēļas;

2 .  mežģījums atslēgas kaula - parādība pietiekami bieži, un ir aptuveni 5% no visiem mežģījumiem .  Kā arī lūzums, mežģījums atslēgas kaula ir rezultāts kritumu atvēlētajā rokas vai pleca, retos gadījumos, iemesls var būt strauja krituma plecu joslu reģionā .  Dislokācija var novērot no acromion un atslēgas kaula krūšu kaula galus .  Kad šis vispirms notiek ar visvairāk secībā .  Galvenās sūdzības ir pie vainas: klātbūtne sāpes collarbone, pietūkums cietušās zonā, to izvirzījumu vienā no galiem kaula .  Kustība cietušā ir ierobežoti un palpācija izraisa sāpes .  Acromioclavicular mežģījums atslēgas kaula var būt pilnīga vai nepilnīga (daļējs) .  Atkarībā no šo, cietušais piešķirts ārstēšanu .  Piemēram, nepilnīga dislokācija ieteicama locītavu imobilizāciju seko iecelšanu fizioterapijas un fizioterapijas .  Pilnīga mežģījums atslēgas kaula nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās ar fiksāciju zīda diegu vai Mylar lentes .  Kad krūšu kaula mežģījums arī atzīmēja klātbūtni sāpes collarbone, ievērojamas deformācijas šuves veidā izvirzījumiem (priekšā krūšu kaula dislokāciju) vai uzlīmēšanu no (at retrosternālas), kustība stīvums, sāpīga palpācija .  Lai precizētu diagnozi piešķirts rentgena pārbaudi .  Ārstēšana tiek veikta, izmantojot uzliekot īpašu vosmiobraznoy ģipša pārsējs kopā ar darbības metodēm un lavsanoplastikoy .

Яндекс.Метрика