Rīkle

 Cilvēka balsene
 Balsenes ir augšējā daļa no elpošanas cauruli, un kas ir izvietota pie kakla līmenī 4-7 skriemeļiem. Balsenes ir savienots ar mēles kauls schitopodyazychnoy membrānu, un no sāniem blakus schitopodyazychnoy dziedzera.

Vispārīgs raksturojums balsenes

Balsenes ir svarīga loma, veidojot skaņu un cilvēka balss. Gaiss plūst cauri balsenes, izraisot vibrācijas balss saitēm un veido skaņas. Cirkulē gaisa plūsma mutes dobuma, rīkles un balsenes regulē nervu sistēmu un ļauj personai runāt un dziedāt.

Balsenes darbojas kā vienību kustību, kas ir skrimšļi saistīts ar saišķi muskuļos un locītavās, kas ļauj jums kontrolēt balss saišu un maiņu balss spraugas.

Balsenes struktūra

Balsenes struktūra ir karkass pārī savienoto un nepāra skrimšļu.

Nepāra skrimšļu ir

 • vairogdziedzera skrimslis, kas sastāv no plaša plāksnēm un novietots iepriekš noteiktā leņķī;
 • cricoid skrimslis ir pamats balsenes un trahejas pieslēgts caur saišu;
 • uzbalseņa skrimslis ietver ieeju rīkles kad ēšanas, un piekļaujas virsmas vairogdziedzera skrimšļa ar saišu.

Pārī savienotās skrimšļi:

 • arytenoid skrimšļu ir piramīdas forma un savienots ar cricoid skrimšļi plāksnes veida;
 • rozhkovidnye skrimslis ir konusveida forma, un ir sakārtoti cherpalonadgortannoy reizes;
 • ķīļveida skrimslis ir ķīļveida un atrodas virs rozhkovidnymi skrimšļa.

Balsenes skrimslis ir savstarpēji savienotas ar šuvēm un saites, un brīvā telpa ir piepildīta ar membrānām. Pārvietojas gaiss ir spriedze no balss saišu un katrs no skrimšļa ir nozīme veidošanās skaņas.

Kustība balsenes skrimsli regulē priekšējos kakla muskuļus. Šie muskuļi mainīt pozīciju supraglottic skrimšļa elpošana, runas, dziedāšanas un rīšanu.

Balsenes struktūra mērķis ir, īstenojot runas funkciju un uzturēšanu vokālā aparāta.

Par balsenes muskuļi atrodas vokāls aparātu, kas ir sadalītas:

 • muskuļu relaksācija no balss saitēm - Balss muskuļu paredzēti, lai sašaurinātu balss spraugu un schitocherpalovidnaya muskuļu atrodas pie priekšējā pusē vairogdziedzera skrimšļa;
 • muskuļu spriedzi no balss saitēm - perstneschitovidnaya muskuļa;
 • muskuļu sašaurinātas no balss spraugas - perstnecherpalovidnaya sānu muskuļiem, kas maina pozīciju arytenoid skrimšļi, un šķērsvirziena arytenoid muskuļiem, kas velk kopā arytenoid skrimšļus un atvelk;
 • muskuļu pagarināšana balss spraugas - perstnecherpalovidnaya muguras muskuļu, kas rotē arytenoid skrimšļus un maina nostāju viņa balss procesiem.

Slimības balsenes

Slimības balsenes ir iekaisuma, infekcijas un alerģiska rakstura.

Visbiežāk Balsenes struktūra
   balsenes slimības ir šādi.

Akūta laringītu kas ir pievienots iekaisums gļotādas balsenes. Šī slimība ir rezultāts eksogēno un endogēno faktoru. Šie ārējie faktori darbojas rīkles kairinājums, hipotermija, ekspozīciju uz gļotādas kaitīgo vielu (gāzes, ķīmiskās vielas, putekļi uc), uzņemšana ir ļoti auksts vai ļoti karsts pārtiku un šķidrumi. Iekšējiem faktoriem, ietver pazeminātu imunitāti, smaga slimība gremošanas sistēmu, alerģijas, atrofiju gļotādas balsenes.

Laringīts bieži izpaužas pusaudža, it īpaši zēniem, kad mutācijas balsot. Galvenais iemesls attīstībai akūtu laringīts var būt baktēriju flora - STREP, gripas vīrusu, rinovīrusu, koronavīrusa.

Infiltratīva laringīts pavada uz gļotādas balsenes iekaisuma un dziļi guļ audos. Iekaisuma process ir saišu, muskuļu un perichondrium vokālo aparātu. Galvenais iemesls laringīts ir infiltratīva infekcijas, kas iespiežas audu balsenes ar infekcijas slimībām un traumām.

Balsenes iekaisis kakls ir infekcija akūtu tipa, kas ir kopā ar limfātisko audu balsenes, sabiezēšana un iekaisums gļotādas mēles virsmas uzgāmuris.

Balsenes tūska bieži rodas alerģiskas reakcijas dažādu etioloģiju. Balsenes tūska izpaužas kā iekaisums gļotādā un sašaurināšanās lūmenā balsenes. Slimība ir rezultāts citu iekaisuma vai infekcijas procesa balsenes.

Akūta balsenes tūska var attīstīties reibumā iekaisuma, akūtas infekcijas slimības, traumas un audzēji, alerģiskas reakcijas un patoloģiskiem procesiem, kas notiek balsenes un trahejas.

Stenoze balsenes noved pie sašaurināšanās lūmenu un novērš gaisa cirkulāciju apakšējā elpošanas trakta. Balsenes stenoze augstu risku, nosmakšanas, kā rezultātā nepietiekamas gaisa plūsmu plaušās.

Stenoze no balsenes un laringicheskogo traheicheskogo veidam tiek izskatīti un uzskatīta par slimību. Ar straujo slimības gaitu un izskatu augsta riska smagu traucējumu elpošanas funkcijas prasa neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Ārstēšana un balsenes balss atgūšana

Galvenie faktori vājināšanos saišu un balss zudums ir:

 • vīrusu infekcija;
 • iekaisums, ko izraisa spriedzes saišu un sastrēgumiem;
 • saišu bojājums kādā ķīmijas vai citai ražošanai;
 • zudums balss nervu sistēmu, kā rezultātā neirozes;
 • kairinājums no saišu asas pārtika karsti vai auksti dzērieni.

Ārstēšana balsenes tiek veikta atkarībā no veida un cēloņi slimības. Parasti, balss tiek atjaunota bez medicīniskās aprūpes, laika gaitā, atpūsties no spriedzes saišu un atjaunota.

Ir daži galvenie veidi, kā atjaunot balsošanu:

 • izņemšana stimulēšanas vai alergēnu (putekļiem, dūmiem, pikantu pārtikas, aukstu šķidrumu, uc);
 • ārstēšana no rīkles slimībām - laringīts, faringīts, iekaisis kakls;
 • spriegums izvairīšanās saišu klusums uz pāris dienām;
 • klusums un siltas kompreses uz kakla.

Ja iekaisums ligamentous aparātu un balsenes ir hroniska, jums vajadzētu meklēt palīdzību ar audiologu, ārstēties no balsenes un darīt speciāli vingrinājumi, lai atjaunotu balsi un stiprināt saites.

Яндекс.Метрика