Bronhas

Bronhiem. Vispārīgs raksturojums

Bronhos ir minēti šķirties veidus veikšanas gaisu. Būt filiāle trahejas cauruli, viņi savienot to ar elpošanas plaušu audos (parenhīmas).  Bronhos - daļa elpceļos

5-6 krūšu kurvja traheju ir sadalīts divās galvenajās bronhu: labi un pa kreisi, no kurām katra ir iekļauta attiecīgajā plaušās. Plaušās, bronhos filiāle, lai veidotu bronhu koks ar milzīgu šķērsgriezuma laukums: aptuveni 11800 cm2.

Izmēri bronhiem atšķiras. Tātad, labais ir īsāks un platāks nekā kreisi, tās garums - no 2 līdz 3 cm, garums kreisajā bronhu - 4-6 cm Arī izmērs bronhu atšķiras pēc dzimuma:. Sievietes ir īsāks nekā vīriešiem.

Augšējā virsma labajā bronhu saskarē ar tracheobronchial limfmezgliem un nepāra vēnas, mugurējās virsmas - ar sevi klejotājnervs nervu, tās filiālēm, kā arī barības vada, krūšu vadu un aizmugurējo labo bronhu artēriju. Apakšējā un priekšējo virsmu - ar limfmezglu un plaušu artērijā, attiecīgi.

Augšējā virsma kreisās bronhu blakus aortas arch, atpakaļ - uz lejupejošā aorta un vērā to, ka klejotājnervs nervu zari, priekšējo - uz bronhu artērijas, apakšējā - limfmezglos.

No bronhu struktūra

Struktūra bronhi atšķiras atkarībā no pasūtījuma. Samazinot diametru bronhu korpusa kļūst mīkstāks, zaudējot gravelly. Tomēr ir kopīgas iezīmes. Ir trīs aplokšņu ģeneratori bronhu sienu:

  • Gļotu. Tā ir klāta ar ciliated epitēlijā, kas atrodas vairākās rindās. Turklāt, tas ietver vairākas konstatētās šūnas šķirnēm, no kuriem katrs veic savu funkciju. Biķeris forma gļotādas sekrēciju, neiroendokrīnā izdalīt serotonīnu, starpposma un bazālā piedalīties atjaunošanas gļotādām;
  • Fibro-skrimšļzivju muskuļu. Pamatā tās struktūras - Atvērto caurspīdīgs skrimšļu gredzeni saistīti viens ar otru kārtu šķiedrveida audu;
  • Adventitia. Apvalks izveidots ar saistaudu, kas ir brīvs un neirtus struktūru.

Funkcijas bronhos

Galvenā funkcija bronhos ir transports no skābekļa no trahejas līdz alveolās plaušu. Vēl viens bronhos funkcijas, ņemot vērā to pieejamību un spēju veidot skropstas gļotas ir aizsargājošs. Turklāt tie ir atbildīgi par veidošanās klepus reflekss, kas palīdz novērst putekļu un citu svešķermeņu.

Visbeidzot, gaiss iet caur garu tīklu bronhos, samitrināts un uzsildīts līdz vēlamajai temperatūrai.

Ir skaidrs, ka, ārstējot no bronhu slimībām - viens no galvenajiem uzdevumiem.

Slimības bronhu

Daži no visbiežāk slimībām bronhu ir aprakstīti zemāk:

  • Hronisks bronhīts ir stāvoklis, kad ir par bronhu iekaisums un izskats sklerotiska izmaiņām tiem. To raksturo klepus (nepārtrauktu vai neregulāru) ar gļotām. Tās ilgums ir vismaz trīs mēneši uz vienu gadu, garums - vismaz 2 gadi. Izredzes rašanās paasinājumu un remisijas. Auskultācija plaušu noteikt stingru vezikulārās elpošana kopā ar sēkšana bronhos;
  • Bronhektāzes ir paplašinājumi, kas izraisa iekaisumu bronhos, distrofija vai multiplās sklerozes to sienām. Bieži balstās uz parādību notiek, bronhektāzes, ko raksturo ar bronhu iekaisuma un rašanos strutojošu procesu savā apakšējā daļā. Viens no galvenajiem simptomiem bronchiectasis ir klepus, kopā ar lielu daudzumu krēpu satur strutas. Dažos gadījumos, plaušu asiņošana un hemoptysis. Auskultācija ļauj definēt pavājināta vezikulārās elpošana, kopā ar sauso un slapjo grabošs in bronhu caurules. Visbiežāk, slimība rodas bērnībā vai pusaudža gados;
  • bronhiālā astma novērota smaga elpošana, kopā ar aizdusu, bronhu spazmas un hipersekrēcija. Attiecas uz hronisku slimību, izraisa iedzimtu vai - infekcijas slimībām, elpošanas sistēmas (ieskaitot bronhītu). Astmas lēkmes, kas ir galvenie slimības izpausmes, bieži traucē pacientam nakts laikā. Arī bieži novērota sasprindzinājums krūškurvī, asas sāpes labajā hypochondrium. Adekvāti izvēlēta ārstēšanu bronhu cauruļu šo slimību var samazināt biežumu uzbrukumiem;
  • Bronhospastichesky sindroms (pazīstams arī kā bronhu spazmas) raksturo spazmas bronhu gludās muskulatūras, kurā ir elpas trūkums. Visbiežāk tas ir pēkšņs raksturu un bieži vien nonāk situācijā, no nosmakšanas. Situāciju pasliktina emisijas bronhu sekrēta, kas pasliktina to caurlaidību, tādēļ ir grūti ieelpot vēl vairāk. Parasti, bronhu spazmas ir nosacījums konkrētu slimību pavada: bronhiālā astma, hronisks bronhīts, emfizēma.  Metode izmeklēšanas bronhu - spirogrāfija

Pētniecības metodes bronhiem

Par procedūru kopumu, lai palīdzētu novērtēt pareizību struktūras bronhos un to statusu slimību esamību, kas ļauj jums izvēlēties vispiemērotāko režīmu bronhu kādā konkrētā gadījumā.

Viens no galvenajiem un pierādīts veidiem ir apsekot, kurā atzīmēti sūdzības par klepu, tās pazīmes, klātesot aizdusa, hemoptysis un citiem simptomiem. Tāpat ir nepieciešams atzīmēt klātbūtni faktoriem, kas negatīvi ietekmē stāvokli bronhu:. Smēķēšanu, darbu apstākļos paaugstinātu gaisa piesārņojumu un citi Īpaša uzmanība jāpievērš izskatu pacienta: ādas krāsas, formas krūtīm un citiem specifiskiem simptomiem.

Auskultācija - metode, kas ļauj noteikt, vai izmaiņas elpošana, tostarp sēkšana bronhos (sauss, slapjš, srednepuzyrchatye uc), stingrību un citu elpošanas.

Izmantojot X-ray pārbaude nevar identificēt par pagarinājumiem saknēm plaušu klātbūtni, kā arī pārkāpumiem plaušu modeli, kas ir raksturīga hroniska bronhīta. Raksturīga iezīme bronchiectasis ir paplašināt lūmenu par bronhu un apzīmogot savas sienas. Par audzēji bronhos savdabīga vietējā aptumšojuma gaismas.

Spirogrāfija - funkcionālie pētījumi stāvokļa bronhos, kas ļauj novērtēt pārkāpjot savas ventilācijas veidu. Efektīva ar bronhītu un astmu. Savā pamata - mērīšanas principu dzīvotspēju, piespiedu izelpas apjomu un citus rādītājus.

Яндекс.Метрика