Ceļa skriemelis

No ceļa skriemelis struktūra

Ceļa skriemelis ir lielākais sesamoid kauls cilvēka skeletu. Tas atrodas dziļi četrgalvu  Ceļa skriemelis (kneecap)
 hip, labi sataustīt caur ādu, ir viegli pārvietoti kad Unbent celi .  Augšējā mala ceļa skriemelis ir noapaļotas formas, ko sauc bāze ceļa skriemelis .  No ceļa skriemelis (tā apakšējā mala) top ir nedaudz garena forma .  Priekšējā virsma kaulu ir raupja, ir atveres asinsvadus, un ir vieta, stiprinājuma rectus femoris cīpslu .  Uz muguras (kopīgu) virsmas ceļa skriemelis identificē divās nevienlīdzīgās daļas Limited vertikāli izkārtoti ķemmi: mazāk - mediāls, liels - sānu .  Šīs jomas ir pārklāti ar locītavu skrimšļa .  Sānu locītavu virsmu šarnīrveida ar ārējā augšstilba locītavpauguru, medicīniskas - ar iekšējo locītavpauguru .  Maz vidusdaļa ir joma pilnībā pagarinājumā ceļa pieskaras iekšējo kondilā ciskas kaulu .  Bieza locītavu skrimšļa uzlabo kongruence saskares virsmām, kā arī samazina kompresijas slodzi uz ceļa locītavai .  Jaundzimušo ceļa skriemelis skrimšļi struktūra .  Centre pārkaulošanās ceļa skriemelis notiek aptuveni 2-4 gadus .

Ceļa skriemelis ir centrs rotāciju. Tas nodrošina efektivitāte četrgalvu femoris pārraides slodze uz ceļa locītavu. Slodze tiek piešķirti kneecap ir ļoti grūti, un tas ir spriedzes un kompresijas ar minimālu berzi. Kaulu struktūra atspoguļo attiecību pastāvīgu ietekmi uz viņas izturību.

Patellar cīpslas

Patellar saišu nāk no augšas uz ceļa skriemelis, ir pievienots lielā lielakaula pauguram. Tā izplata ietekmi uz ceļa locītavas stiepes slodzēm. No saišu šķiedras sākas diezgan tālu no otra muguras un apakšējo virsmu ceļa skriemelis. Pie stiprinājuma vietas uz šķiedras, jo tie ir savienoti ar rectus femoris cīpslas. 85% sausnas patellar cīpsla ir kolagēns.

No ceļa skriemelis nobīde

Ceļa skriemelis savieno teļš muskuļus un priekšā augšstilbā. Parasti tas ir stingri nostiprināts tam paredzētajā vietā. Kad struktūras suprapatellaris virsmas pārkāpumi (līdzināšanas raupjums), tas kauls var paslīdēt no viņas, tāpēc pastāv nobīde no ceļa skriemelis: subluxation vai mežģījums.

Mežģījums ceļa skriemelis

Mežģījums ceļa skriemelis ir viens no tās nestabilitāti. Patellar dislokācija var radīt daudzi faktori, bet  Lūzums ceļa skriemelis
 patoģenēze vienmēr klāt stiepjas ārējās saites atbalstot ceļgalu, kā arī muskuļu atrofija un patoloģiska forma no kājām (x-veida izliekums, hyperextension). Galvenās iezīmes Šīs nobīdes no ceļa skriemelis ir sāpes un sajūta nestabilitātes ceļa locītavas priekšpusē, vēsturē traumas (ceļgala traumas) vai operācijas par ceļa locītavas ar mobilizāciju ārmalas ceļa skriemelis. Par rentgenu šajā patoloģijas atklāja raksturīgās pazīmes mežģījums ceļa skriemelis. Ārstēšana bieži konservatīva, ir stabilizēt Patella. Šim nolūkam izmanto pārsējus vai ortopēdiskas palīglīdzekļus. Ja simptomi saglabājas, ekstremitāšu, kas traucē funkciju, jums ir nepieciešama operācija.

Lūzums ceļa skriemelis

Ceļa skriemelis lūzums ir diezgan bieži traumas. Tas parasti notiek rudenī par izliekt ceļa. Mazāk ceļa skriemelis lūzums notiek tad, kad tieši trieciens šiem kauliem, reti - ar spēcīgu vilces cīpsla. Šādas traumas simptomi ir sāpes, pasliktina kustības apakšējo ekstremitāšu, pietūkums, nespēju iztaisnot un paaugstināt iztaisnotu kāju spriedzi. Ārstēšana patellar lūzuma atkarīgs no lūzuma raksturu un klātbūtni pārvietošanu kaulu fragmentu. Konservatīvā ārstēšana ir iespējama ar stabilu lūzumiem bez nobīdes. Citos gadījumos, operācija ir nepieciešama.

Яндекс.Метрика