Augšstilbs

Ciskas kaulam (Lat Osfemoris.) -Mikroshēmas Visvairāk lieli un gari kauli cilvēka skelets, kas kalpo sviras kustību. Viņas ķermenis Cilvēka augšstilbs
 ir vairāki izliektas un savīti ass virzienā, ir cilindriska forma pagarināts uz leju. Priekšējā virsma ciskas ir gluda, mugura - raupja, kalpo arestu muskuļus. Tā ir sadalīta sānu un medicīniskā lūpu, kas ir tuvāka vidū augšstilba ir blakus viena otrai cieši, un atšķiras lejup un no apakšas uz augšu.

Sānu lūpu leju ievērojami paplašinās un sabiezē, nonākšana sēžas pauguram - vietu, kas piestiprināta pie gūžas Maximus. Mediālais lūpu zemāk, pārvēršas aptuvenu līniju. Apakšā augšstilba lūpām lēnām slīdēt ierobežojot paceles virsmu trīsstūra forma.

Distālā (zemākā) beigām, augšstilba kaula un garāka formas diviem apaļi un samērā liels kondils, kas atšķiras viens no otra, kas pēc izmēra un izliekuma pakāpe. Viens attiecībā pret otru, tie atrodas vienā un tajā pašā līmenī: katrs no tiem ir atdalīta no viņa "brāļa" dziļi intercondylar fossa. Locītavu condyles veido ieliektu Patellar virsmu, kas ir blakus otrā pusē viņa kneecap.

Ciskas kaula galviņa

Augšstilba kaula galviņa balstās uz augšu proksimālās epifizāras, savieno ar pārējo kaula pa kaklu atdalīta no asi augšstilba leņķa 114-153 grādiem ķermeņa. Sievietēm, sakarā ar lielāku platumu iegurņa leņķa augšstilba kaula kakliņa nāk tieši.

Uz robežas pārejas uz kakla ķermeņa augšstilba ir divi spēcīgi kalna sauc iesmi. Atrašanās lielāku grozītājā sāniski uz tā vidējā virsmas ir trochanteric Fossa. Mazākā paugura ir zem kakla, saimniecības uz viņas mediālā stāvoklī. Priekšējie divi iesmi - un lieliem, gan maziem - ir saistīti ar intertrochanteric cekuls.

Lūzums ciskas

Lūzumi ciskām ir stāvoklis, ko raksturo pārkāpjot tās anatomiskās integritāti. Visbiežāk tas notiek gados vecākiem cilvēkiem, kad krīt uz sāniem. Saistītie faktori gūžas lūzumu šajos gadījumos ir mazināt muskuļu tonusu, kā arī osteoporozi.

Pazīmes lūzumu ir asas sāpes, pietūkums, disfunkcijas un ekstremitāšu deformācijas. Trochanteric lūzumi raksturo stipras sāpes, kas pastiprinājās, mēģinot kustību un sajūtu. Galvenā pazīme lūzuma augšdaļas (kakla), ciskas kauls - "zīmi ievērot papēdī" - stāvoklis, kad pacients nespēj pagrieztu kāju taisnā leņķī.

Lūzumi augšstilba ir sadalīts:

 • Extra-locītavu, kas savukārt ir sadalītas triecienu (nolaupīšanu) nav ietekmējis (adduktsionnye), iespļaut (intertrochanteric un pertrochanteric);
 • Intra, kas ietver lūzums augšstilba galvas un gūžas lūzumu.

Turklāt šāda veida traumas intraartikulārai lūzumus gūžas:

 • Pamatīga. Šajā gadījumā, lūzums līnija ietver galvas augšstilba;
 • Subcapital. Lūzums vieta atrodas tieši zem viņa galvas;
 • Transcervical (chrezsheechny). Lūzums līnija ir gūžas;
 • Bazistservikalny, kur lūzums vieta atrodas pie robežas ar ķermeņa un kakla ciskas kaulu.

Ja lūzumi ir ietekmējis kad fragments no ciskām kaulu iesprūstot uz citu, tiek praktizēta konservatīvu ārstēšanu: pacients tiek likts uz gultas ar polsterētu koka vairogu zem matrača, un bojātās kāju balstās uz autobusu BELLER. Papildu veikta skeleta vilci condyles kaula un ciskas kaulu.

Attiecībā uz pārvietoto lūzumu un deformācija, ko raksturo apburtajā stāvokli ekstremitāšu, ieteicams operāciju.

Nekroze augšstilba kaula

Nekroze augšstilba - nopietna slimība, kas attīstās kā rezultātā uz struktūru, piegādes pārkāpumiem vai Lūzums ciskas
 steatoze kaulu. Galvenais iemesls patoloģiskā procesa attīstības struktūru augšstilba - pārkāpumu mikrocirkulāciju, procesus kaulu veidošanās un līdz ar šūnu nāvi kaulaudiem.

Ir 4 posmi nekrozes augšstilba:

 • I posms ir raksturīgs ar periodiskas sāpes izstaro uz cirksnis. Šajā posmā, sakāvi poraina būtību ciskas kaula galviņas;
 • IIstadiya raksturo spēcīgas salīdzināmajās sāpēm, kas nepazūd miera. Radioloģiski golovkabedrennoy izraibināta ar maziem kauliem, tāpat kā olu čaumalu, saplaisājis;
 • III posms ir pievienots atrofiju gluteus un augšstilba muskuļi, ir pāreja no sēžas reizes, saīsināšanu apakšējo ekstremitāšu. Strukturālās izmaiņas ir aptuveni 30-50%, persona ir tendence mīksts un izmanto cukurniedres pārvietotos.
 • IV posms - laiks, kad augšstilba kaula galviņa ir pilnībā iznīcināts, kas noved pie invaliditātes pacienta.

No nekrozes augšstilba rašanos veicina:

 • Traumas gūžā (īpaši mijā ciskas kaula galvas);
 • Miesas bojājumi un pārslodzes kumulatīvais iegūti sporta vai fiziskās aktivitātes;
 • Toksiskā iedarbība noteiktām zālēm;
 • Stress, pārmērīga alkohola lietošana;
 • Iedzimta mežģījums (displāzija) augšstilba;
 • Kaulu slimības, tādas kā osteoporoze, osteopēniju, sistēmisku sarkano vilkēdi, reimatoīdo artrītu;
 • Iekaisuma, saaukstēšanās, kopā ar endotēlija disfunkciju.

Ārstēšanas metodes nekrozes augšstilba atkarīga no slimības stadijas, tā rakstura, vecuma un individuālajām īpašībām pacients. Līdz šim zāles, kas ļauj pilnībā atjaunotu asins plūsmu ciskas kaula galviņas, neeksistē, tāpēc atjaunošana no ķermeņa, visbiežāk veic ķirurģiskas metodes. Tie ir šādi:

 • Dekompresijas Ciskas kaula - augšstilba pīrsings galvā vairākiem kanāliem, kurā sāk veidoties un attīstīties asinsvadus;
 • Transplantācijas transplantātu no liela kaula;
 • Endoprotēzēšana, kurā iznīcina savienojums ir aizstāts ar mehānisko konstrukciju.
Яндекс.Метрика