Deguna dobums

Īss apraksts deguna dobumā

Deguna dobuma - dobums ir sākums cilvēka elpošanas traktu. Deguna dobuma struktūra
 Tas ir gaisa kanāls, kas komunicē priekšpusi ar ārējo vidi (caur caurumiem deguna), un aizmugures - ar aizdegunes. Deguna dobumā ir ožas orgānu, un galvenās funkcijas ir sasilšanu, bez svešas daļiņas un mitrumu ienākošo gaisu.

Deguna dobuma struktūra

No deguna dobuma sienas veido kauliem galvaskausa: uz ethmoid, pieres, asaru, sphenoid, deguna, Palatine un žokļu. Deguna dobuma no mutes dobuma norobežota grūti un mīkstās aukslējas.

Ārpus priekšējās daļas deguna ir deguna dobuma un aizmugures pāri caurumiem savienojot to ar rīkles dobumā.

Deguna dobums ir sadalīts divās daļās, no kurām katra ir pieci sienas: zemākā, augšējo, mediālas, sānu un aizmugurējās. No dobumā pusītes nav pilnīgi simetrisks, jo nodalījums starp tām, kā likums, ir nedaudz novirzīties uz sāniem.

Vissarežģītākais struktūra sānu sienas. Tas karājas iekšā trīs turbinates. Šie čaulas atdala vienu no otra augšējo, vidējā un apakšējā deguna eju.

Papildus kaulu struktūru deguna dobumā ietilpst skrimšļu un membrānu porcijas citu mobilitāti.

Deguna dobuma no iekšpuses vestibils tiek izklāta ar plakanšūnu epitēlijā, ir turpinājums ādas. Saistaudu slānis zem epitēlija kas setiform matu saknes un tauku dziedzeri.

Apasiņošanas no deguna dobuma ļauj priekšējo un aizmugurējo režģa un ķīļveida Palatine artēriju un aizplūde - ķīļveida aukslēju Vīne.

Limfodrenāžas no deguna dobuma tiek veikta zoda un submandibular limfmezgli.

No deguna dobuma struktūra ir jānošķir:

 • Augšējā nāss, kas atrodas tikai aizmugurējā daļā deguna dobumā. Kā likums, tas ir uz pusi tik ilgi, kamēr vidējais ātrums. Pēc viņa open aizmugurējo ethmoid šūnām;
 • Middle deguna eja atrodas starp vidu un zemākas baseinos. Caur kanālu veidā piltuves vidējā deguna eja sazinās ar priekšējo ethmoid šūnām un frontālās blakus dobumu. Šī saikne izskaidro anatomisko pāreju iekaisuma procesu frontālās sinusa ar aukstu (sinusīts);
 • Zemāks deguna eja iet starp deguna dobuma apakšā un apakšējā apvalka. Tā sazinās ar orbītā, izmantojot asaru kanālā, kas nodrošina, ka asaru šķidruma piegādi deguna dobumā. Saskaņā ar šo struktūru tiek pastiprināta ar iesnas un raudāja, gluži pretēji, diezgan bieži "asaras" ar aukstu aci.

Iezīmes struktūru gļotādas deguna dobumā

Deguna gļotādas var iedalīt divās jomās:

 • Augšējā gliemežnīcas un augšējā daļa vidējā gliemežnīcas un deguna starpsienu tur ožas reģionu. Šī joma ir izklāta ar pseudostratified epitēliju satur neirosensors bipolāriem šūnas, kas atbild par smaržu uztveri;
 • Atlikusī daļa gļotādas deguna dobuma aizņem elpošanas klāstu. Tā ir arī izklāta ar pseudostratified epitēliju, bet tas satur kauss šūnas. Šīs šūnas izdalīt gļotas, kas ir nepieciešams, lai mitrināšanā.

Neatkarīgi no lauka plāksnes gļotādām deguna dobumā ir salīdzinoši plānas un satur savā sastāvā dziedzera (gļotādas un serozs), un liels skaits elastīgās šķiedras.

Submucosa deguns ir pietiekami plānas un satur:

 • Limfoīdo audu;
 • Nervu un asinsvadu pinums;
 • Vēzis;
 • Tuklajām šūnām.

Muskuļu plate gļotādas deguna dobumā ir neattīstīta.

Funkcijas deguna

Galvenās funkcijas deguna dobumā, ir: Šķavas - aizsargājošu funkciju deguna dobumā

 • Elpošanas. Ieelpot gaisu caur deguna dobumu padara lokveidīgu ceļš, kura laikā viņš iztīra, siltinātas un mitrinātu. Sasilšana ieelpot gaisu veicina daudzas asinsvadus un plānsienu vēnas, kas atrodas deguna dobumā. Turklāt gaisa ieelpot caur degunu izdara spiedienu uz deguna gļotādas, kas ved uz elpošanas refleksu stimulāciju un lielāku paplašināšanu krūtīs nekā tad, ja ieelpo caur muti. Ziņojums deguna elpošana parasti skar fizisko stāvokli visu organismu;
 • Ožas. Aromāts ir saistīts ar ožas epitēlija atrodas epitēlija audos deguna dobumā;
 • Protective. Šķavas, kas rodas kairinājums trīszaru nervu galiem gaisā rupjām suspendētās daļiņas, nodrošina aizsardzību pret šādu daļiņu. Asarošana palīdz attīrīt ieelpot kaitīgu gaisa piesārņotāju. Tādējādi, ne tikai plīsums plūsmas ārēji, bet deguna dobumā, izmantojot asaru kanālā;
 • Rezonatoru. Deguna dobuma mutes, rīkles un deguna blakusdobumu ir dobumā balsot.
Яндекс.Метрика