Divpadsmitpirkstu zarna

No divpadsmitpirkstu zarnas struktūra

Divpadsmitpirkstu zarnā (divpadsmitpirkstu zarnas) ir sākotnējais daļa no tievo zarnu jābūt tūlīt pēc vārtnieks (vārtnieks). Tad  Divpadsmitpirkstu persona
 zarnas ir palicis nedaudz atpakaļ, pagriežas uz leju, atnāk pa priekšējo virsmu labās nieres, un pagriezienus pa kreisi, kāpšana slīpi augšup, nokļūst tukšajā zarnā. Nosaukums zarnu pateicoties tās garumā, tā ir daļa no platuma divpadsmit pirkstu.

Anatomija divpadsmitpirkstu zarnā ir cieši saistīta ar žults sistēmu, un aizkuņģa dziedzeris. Uz iekšējās virsmas lejupejošs daļas divpadsmitpirkstu zarnā ir ar kārpiņa no Vater (galvenais divpadsmitpirkstu zarnas kārpiņa, vai). Lūk, caur sfinktera no Oddi atver kopējo žultsvadu, aizkuņģa dziedzera vadu (daži cilvēki aizkuņģa dziedzera vadu var tieši nonākt kopējā žultsvada). No 8-40 mm virs galvenās divpadsmitpirkstu zarnas papillas ir neliela divpadsmitpirkstu zarnas kārpiņa. Caur tas paver papildu aizkuņģa dziedzera vadu. Šī struktūra ir anatomiski mainīgs.

Histoloģiskai struktūra divpadsmitpirkstu zarnas gļotādas epitēlija tas paredz stabilitāti agresīvu sastāvu kuņģa sulas, žults, aizkuņģa dziedzera enzīmu.

Funkcijas divpadsmitpirkstu zarnas

Viena no galvenajām funkcijām divpadsmitpirkstu ir panākt pH kuņģī pārtikas nāk no mīkstuma uz sārmains, kas nekairina distālo zarnas un ir piemērots procesos membrānas gremošanu. Tas ir šī zarnas sākas process zarnu hidrolīzes.

Otrs svarīgs elements divpadsmitpirkstu ir uzsākt un regulēt fermentatīvo aktivitāti aizkuņģa dziedzera un aknu, kas atkarīga no ķīmiskā sastāva un skābuma nāk chyme.

Trešais uzdevums ir regulēt divpadsmitpirkstu refleksu atvēršanu un aizvēršanu uz vārtnieks, kas atkarīga no skābuma un ķīmisko sastāvu satura zarnās, kā arī regulēšanu kuņģa skābes sekrēciju, jo šķidrumu faktoriem, kas nodrošina sekretoro aktivitāti kuņģī.

Divpadsmitpirkstu zarnas čūla

Visbiežāk sastopamās slimības divpadsmitpirkstu zarnas ir iekaisums divpadsmitpirkstu zarnas (Duodenīts), divpadsmitpirkstu zarnas čūla, vēzis (divpadsmitpirkstu zarnas).

Duodenīts

Duodenīts - iekaisums divpadsmitpirkstu zarnas, proti, tās gļotādas. No duodenītu cēlonis ir izraisītas saindēšanās ar toksiskām vielām, kas ietekmē gļotādu kairinošs gremošanas traktu, pārmērīgu pikantu pārtikas produktiem, it īpaši kombinācijā ar alkoholu, gļotādas bojājumiem svešķermeņiem.

Iekaisums divpadsmitpirkstu raksturīgiem simptomiem, piemēram, sāpes pakrūtē, vājums, slikta dūša, vemšana, drudzis. Katarālais un erozijas un čūlu forma Duodenīts parasti beidzas pēc dažām dienām sevis dziedināšanas laikā, ar atkārtotu sakāvi iespējamu hronisku procesu. Komplikācijas duodenīts ietver attīstību akūta pankreatīta, zarnu asiņošana, perforācija no sienas divpadsmitpirkstu zarnas.

Ārstēšana duodenīts ir atbilstošs uzturs terapija, uzņemšanas saistvielas un aploksnei narkotikas, spazmolītiskie un antiholīnerģiskie.

Divpadsmitpirkstu zarnas čūla

Divpadsmitpirkstu zarnas čūla izraisa iedarbība H. pylori infekciju. Predisposes attīstībai šo slimību iedzimtām faktoriem, neiro-psiholoģisko iezīmes personas, pārtikas faktors, narkotisko vielu ietekmē, slikti ieradumi.  Divpadsmitpirkstu zarnas čūla
 Slimības simptomi ir sāpes pakrūtē dažu stundu laikā pēc ēšanas, sāpes pakrūtē naktī, grēmas, slikta dūša, vemšana. Komplikācijas slimības ietver asiņošanu, iespiešanās, ļaundabīgu audzēju (ļaundabīgi bojājumi), vārtnieka stenozi, kā arī perforāciju no divpadsmitpirkstu zarnas sienas.

Ārstēšana sastāv no ņemot Helicobacter līdzekļi (antibiotikas, bismuta preparāti) simptomātiska terapija, diēta terapija.

Vēzis divpadsmitpirkstu zarnas

Vēzis divpadsmitpirkstu visbiežāk lokalizēti okolososochkovoy reģionā (dilstošā daļa), vismaz - augšējā vai apakšējā horizontālajā daļā .  Divpadsmitpirkstu zarnas vēzis, atšķirībā no kuņģa vēzis, kas raksturīgs ar zemu tendence veidot metastāzes .  Parasti tikai sakāvi reģionālo limfmezglu .  Par klīnisko ainu vēža divpadsmitpirkstu iezīme ir fakts, ka mazais izmērs audzēja nedod simptomus, jo nav grūti pagājušo zarnu satura un neizraisa reibumu .  Līdz simptomi parādās pietiekamā pieaugumu audzēja un kompresijas blakus esošo orgānu .  Simptomi, kas saistīti ar sarežģīto plūsmu žults nonāk zarnās: sāpes labajā augšējā kvadrantā, slikta dūša, ēstgribas zudums .  Kad saspiešana no aizkuņģa dziedzera vadu pankreatīta attīstīt dažādas pakāpes smaguma .  Kad liela izmēra audzēji klīnika saistīts ar parādībām stenozi: raksturīga slikta dūša, meteorisms, pilnība, atraugas, grēmas .  Raksturo šāds simptoms ir svara zudums, anēmija, apetītes traucējumi .  Veiksmīga ārstēšana ir atkarīga no savlaicīgas vēža diagnozi un divpadsmitpirkstu .  Attieksmi pret šo slimību, nekavējoties - apļveida rezekcijas skarto zarnu departamenta peripapillary vēzi arī noņemt lielo divpadsmitpirkstu zarnas papillas, aizkuņģa dziedzera vadu .

Яндекс.Метрика