Dzemde

Dzemde (dzemde) ir nepāra dobstruktūru no gludās muskulatūras, kurā process embrija attīstību un grūtniecības. Atrodas Sievietes dzemdē
 dzemde iegurņa dobuma, mezoperitonealno, aiz urīnpūšļa, priekšā taisnajā zarnā. Sievietēm reproduktīvā vecuma garuma dzemdes ir aptuveni 7-8 cm, platums -. 4 cm In nedzemdējušām sievietēm dzemdes svars ir 40-50 g, atnesušies - 80 (saistīts ar hipertrofija muskuļu membrānas). Dzemde - drīzāk slider, un atkarībā no atrašanās vietas blakus esošo orgānu, tā var pieņemt atšķirīgu nostāju. Parasti, dzemde ir tādā stāvoklī antefleksio (gareniskā ass ir orientēta gar asi iegurņa), anteverzio (aizpilda urīnpūšļa un taisnās zarnas ir nedaudz slīpi uz priekšu dzemdes). Lielākā daļa no ķermeņa virsmu, izņemot vaginālā daļu dzemdes kakla klāj vēderplēves.

Dzemde sastāv no trim daļām:

 • fundus - stāv virs drūzma vairāki olvadu, ir izliekta augšējā daļa;
 • ķermenis no dzemdes - vidējais konusveida;
 • kakls - apakšējā daļa noapaļota sašaurināts.

Apakšējā daļa dzemdes kakla izvirzās maksts sauc maksts daļa, bet augšējo daļu, kas atrodas virs makstī - supravaginal daļu. Par maksts daļu atvēršanu dzemdes kakla, jo nedzemdējušām sievietēm, kurām ir noapaļotas formas, bet dzemdībām - iešķeltu.

No dzemdes sienas slāņi

Dzemdes sienas ir trīs slāņi:

 • perimetrium (serozs slānis) - lielākajā daļā virsmas priekšā, aizmugurējā siena no dzemdes un cieši pielipušais uz miometrija, jo zemes šaurums brīvi pievienots;
 • miometrija (muskuļu slānis) - sastāv no trim kārtām gludās muskulatūras (ārējā gareniskā, middle apļveida, iekšējais garenvirzienā) leģēti ar elastīgās šķiedras un šķiedrains saistaudu;
 • endometrijs (gļotādā) - veido kolonnveida epitēlijā, tā, lai virsmas (funkcionālo) un dziļo (bazālo) slāni.

Dzemde grūtniecības laikā

Dzemde grūtniecības laikā notiek būtiskas izmaiņas .  Aktīvi palielina muskuļu slānis .  Muskuļu šķiedru pieaug garumā un kļūst arvien apjomīgāki .  Turklāt tie palielina olbaltumvielu saturs - actomyosin, kas ir atbildīga par muskuļu kontrakcijas .  Lai novērstu priekšlaicīgu kontrakcijas muskuļu dzemdes, tur hormonu progesteronu .  Ar trūkums savas paaudzes izkļūtu samazinot muskuļu slānis dzemdes .  Šajā gadījumā mēs runājam par paaugstinātu tonusu dzemdes .  Periodiski ir toni dzemdes pieaugums ir normāls, bet ievērojams pastāvīgs pieaugums toni dzemdes var ietekmēt augļa attīstību, jo no muskuļu slāņa asinsvadu samazināšanās tiek saspiesti, kā rezultātā traucēta augļa uzturu .  Galvenais risks ir nepietiekama asins piegādi smadzenēm augļa .  Dzemde grūtniecības laikā palielinās no pirmās nedēļas, sasniedzot maksimālo lielumu uz dzimšanas datumu .

Dzemdes muskuļi vienmēr ir labā formā, ne tikai grūtniecības laikā. Viņi glabā to atviegloti, tad samazinās. Paaugstināšana toni dzemdes notiek dzimumakta laikā un menstruāciju laikā, pirmajā gadījumā veicina spermas, otrajā - noraidījumu funkcionālo slāni endometrija. Dzemde grūtniecības laikā

Dzemdes kakla erozija ārstēšana

Viens no kopējās slimībām, sieviešu reproduktīvo sistēmu ir erozija, dzemdes kakla. Attieksmi pret šo slimību ir ļoti efektīvs, bet ir jāveic savlaicīgi. Ar terminu "dzemdes kakla erozija" attiecas uz bojājuma no gļotādas dzemdes kakla. Ārstēšana erozija ietver šādas metodes:

 • conization;
 • lāzera fotokoagulācija;
 • ķīmiskās koagulācijas;
 • radiosurgical metode.

Dzemdes fibroids, ārstēšana

Vēl viena kopīga patoloģija ir dzemdes fibroids. Tas labdabīgs audzējs, kas notiek miometrija. Fibroids ir haotiska pīšanas gludās muskulatūras šķiedras. Vienības fibroids sasniegt diezgan liela izmēra, var nosvērt vairākus kilogramus. Šīs slimības simptomi ir menorāģijas, sāpes un spiediena sajūta vēderā. Arī tur var būt pazīmes traucējumiem darbībā kaimiņu orgāniem: resnās zarnas, urīnpūšļa, kas izriet no lielu daudzumu dzemdes fibroids. Ārstēšana slimības var veikt nogaidoša raksturs (tas ir pamatoti lēnas dzemdes). Papildus zāļu terapijai dzemdes izmanto metodes, piemēram, izņemšanu no dzemdes, dzemdes artēriju embolization, fus ablācijai fibroids.

Histerektomija

Noņemšana dzemdes vai histerektomija - viens no visbiežāk operācijas ginekoloģijā. Histerektomija tiek izmantota šīm slimībām, ja lietošana alternatīvu ārstēšanu nav iespējams. Šīs operācijas norādes ir, papildus dzemdes fibroids ir endometrioze, dzemdes prolapss, patoloģiska dzemdes asiņošana, dzemdes vēzis, vēzis, dzemdes kakla, olnīcu, olvadu.

Atkarībā no apjoma audu noņemts nošķirt šādus histerektomija veidi:

 • Starpsumma histerektomija (amputācija dzemdes) - veic ar saglabāšanu dzemdes kakla;
 • Kopējais histerektomija (histerektomijas) - dzemde tiek izņemts no dzemdes kakla;
 • gisterosalpingoovariektomiya - dzemde tiek noņemts ar piedēkļiem;
 • Radical histerektomija - dzemde tiek noņemts ar piedēkļiem, kakla, augšējā daļā maksts, kā arī apkārtējās šķiedras limfmezglos.
Яндекс.Метрика