Kuņģis

Kuņģa - ir doba struktūra, kas ir rezervuārs, lai gremošanu. Tas ir  Cilvēka kuņģa
 starp barības vada un divpadsmitpirkstu zarnas. Pēc slīpēšanas, pārtikas mutes dobumā kuņģī, kur tā tiek savākta un daļēji šķeļ ar kuņģa skābes, kas sastāv no sālsskābes un vairākas gremošanas fermentus. Šie fermenti palīdz sagremot olbaltumvielas un daļēji pārstrādātus tauki.

Kuņģa sula ir spēcīga baktericīda iedarbība. Tas padara to kaitīgo ietekmi uz daudziem patogēniem, kas varētu attiekties uz dobumā kuņģa ar zemas kvalitātes pārtiku. Labi zināms ir fakts, ka cilvēki ar augstu skābumu kuņģī ir gandrīz nekad nav slims ar holēru.

Kuņģa sula satur arī īpašu gļotains vielu - Mucin, kas aizsargā kuņģa sienas no sevis gremošanu.

Kuņģa struktūra

Kuņģa - dobu muskuļu orgāns izskatā līdzinās burtu J. tā izliekta apakšējā kontūra garums, ko sauc par lielo izliekumu kuņģa, trīs reizes vairāk nekā ieliekto augšējās cilpas (mazs izliekuma).

Kuņģis var iedalīt trīs daļās:

  • Sirds departaments - ietver krustojuma barības vada un kuņģa (sirds diafragmu) un apakšā kuņģī;
  • Ķermenis kuņģa - vidusdaļa;
  • Kontrolējošo vai vārtnieks - vieta kuņģa ar divpadsmitpirkstu zarnā.

Kuņģis sastāv no četriem korpusiem. Iekšpusē ir gļotādas šūnas, kas ražo kuņģa sulas un fermentus. Aiz viņas ir submucosa. To pārstāv šķiedras saistaudu, starp kuriem pastāv nerviem, asins un limfas kuģiem. Nākamais apvalks sastāv no gludās muskulatūras šķiedras, gan ārpus tā sedz serozs membrānu.

Tukšā dūšā tilpums ir apmēram puse litru. Aizpildot savu ēdienu, viņš var ilgt līdz pat četriem litriem.

Kuņģa skābums

Kopējais skābums kuņģa atkarīga saturu kuņģa sulas sālsskābes ražota parietālās (parietālo) šūnām pieejamās gļotādā. Kuņģa, kā noteikts skaits un parietālo šūnu kuņģa sulas skābums ietverts sārmains neitralizējošu komponentu kopējo skābumu.

Slimības, kuņģa

Starp visiem iekšējo orgānu slimības ir visizplatītākā šķirne gremošanas sistēmas slimībām, tostarp kuņģa čūlas: gastrīts (akūta un hroniska), peptiska čūlas slimība, vēzis. Visās šīm slimībām ir simptoms, sāpes vēderā. Šīs sāpes var būt ļoti dažāds raksturs: sāpes, asas, paroksismāla. Bieži vien, kuņģa sāpes, kas saistītas ar uzturu. Piemēram, pie kuņģa čūlas kuņģa sāpes parādās pēc ēšanas, un čūlainais bojājumi divpadsmitpirkstu raksturo sāpes, izzūd pēc ēšanas, tā saukto "izsalkuši" sāpēm.

Treat kuņģa  Kuņģa vēzis
 saderināts ārsts gastroenterologs. Par pareizu diagnozi gastroenteroloģijā, dažādas instrumentālās diagnostikas metodēm:. Esophagoscopy, gastroduodenoscopy, ultraskaņu, laparoskopijas, un citi Šīs metodes ir diezgan vienkāršs, drošs un diezgan informatīvs.

Modern gastroenteroloģijas ir liels arsenāls zālēm, kas ļauj, lai ārstētu kuņģa konservatīvām metodēm. Par ķirurģiska ārstēšana tiek pielietots tikai tad, ja medicīniskā aprūpe nav radīt vēlamo efektu, kā arī klātbūtne ļaundabīgo audzēju kuņģa vai masveida asiņošanu.

Яндекс.Метрика