Liesa

Liesa ir limfoīdo orgānu, bagātīgi apgādāta ar asinsvadiem. Tas atrodas kreisajā augšējā kvadrantā. Šis orgāns ir ļoti tuvs kontakts starp asinīm un limfoīdo audu. Tā rezultātā, asinis tiek bagātināts ar nogatavošanās liesā leikocīti. Turklāt, liesas makrofāgu attīrīts asinis no novecojušas eritrocītus, ārvalstu daļiņas, patogēniem.  Liesas - limfoīdo orgānu, bagātinot asins leikocīti

Liesas struktūra

Izmērs liesas ar pieaugušo ir platums 8 cm, garums 10 - 12 cm, un tā biezums nepārsniedz 4 cm gremošanas procesu kopumā paplašināšanās liesas laikā..

Liesas forma atgādina kafijas pupiņu. No tā virsmas tumši sarkanā krāsā, ar izteiktu violetu nokrāsu. Tajā ir divas šķautnes - augšā un apakšā un diviem galiem - priekšā un aizmugurē. Jomā liesā, blakus kuņģī ir grope - vārti, caur kuriem tā sastāv no nervu un asinsvadu.

Ārpus liesas klāj ne tikai serozs membrānu, un blīvu saistaudu kapsula. Šī kapsula iekļūst ķermeņa iekšienē, daloties liesas audiem uz maziem atsevišķiem zemes gabaliem.

Funkcijas liesa

Pilnībā visi liesas joprojām nav saprotams. Pašlaik tiek uzskatīts, ka tā ir hormonālas regulējumu kaulu smadzenēm. Pirmajā grūtniecības mēnesī ir galvenais liesa asinīm auglim. Pēdējā grūtniecības mēnesī, auglis nogatavojas pilnīgi kaulu smadzenes, kurā baltās asins šūnas, un sākt veidot granulyatsitarnogo sērijas un sarkanās asins šūnas. No šī brīža, veidojas tikai liesas monocītu un limfocītu. Tomēr saskaņā ar dažu asins slimību liesā atkal sāk veidoties porcijas asinsradi.

Pieaugušajiem, liesa pilda vairākas funkcijas:

  • Ir iznīcināšana (fagocitozi) novecojis pusperiods trombocītu un sarkano asins šūnu, kā arī konversijas hemoglobīns un bilirubīna, hemosiderin. Atrodams hemoglobīna dzelzs deponēts liesas šūnās, kas ir galvenais elements depo organismā;
  • Liesa - ir viens no galvenajiem avotiem limfocītu cirkulē asinīs, jo īpaši bērniem, pusaudžiem un jauniešiem;
  • Tā ražo antivielas un darbojas kā filtrs, lamatām ārvalstu daļiņas un mikrobu aģenti. Labi zināms fakts, ka pēc izņemšanas liesas cilvēki kļūst ļoti jutīgi pret dažādām baktēriju infekcijām;
  • Tā ir sava veida rezervuāra eritrocītus, kas nokļūst asinsritē kritiskos apstākļos.  MRI - metode diagnozes liesas

Cēloņi paplašinātās liesa

Ar dažādām slimībām liesas palielinājums (splenomegālija). Turklāt paplašinātā liesa ir vērojams 5% pilnīgi veseliem cilvēkiem. Splenomegālija bieži attīstās uz fona autoimūnu, infekcijas, asinsrades sistēmas slimību un vēža, kā arī dažādu bojājumiem aknām.

Slimības liesas: ārstēšana

Slimības liesu, ir ļoti reti. Ar savu asinsvadu tromboze var attīstīties miokarda liesa. Šis nosacījums pavada stipras sāpes kreisajā hypochondrium. Dažos gadījumos, nekrotizējošs pūžņot daļa sākas, kas noved pie veidošanos liesas abscess. Liesā var arī veidot cistas un citus audzēja izaugumiem. Kad neass trauma var izraisīt asiņošanu no liesa. Attieksme pret visiem šiem patoloģijām operatīvo. Ķirurģiskās izņemšanas liesā produkcijas laikā.

Яндекс.Метрика