Plaušas

Plaušu struktūra

Easy - iestāde, lai nodrošinātu cilvēka elpošanu. Šie pāru orgāni, kas atrodas krūšu dobumā, blakus pa kreisi  Cilvēka plaušas
 un tiesības uz sirdi. . Plaušas ir forma pusi konuss, bāze blakus diafragmu, tip izcēlušies virs atslēgas kaula 2-3 cm labo plaušu ir trīs daivas, pa kreisi - divi. Skelets sastāv no koku, piemēram, gaismas zarošanos bronhos. Katram gaismas aptver ārpus serozā - plaušu pleirā. Plaušas ir pleiras sac, ko veido plaušu pleiras (viscerālo) un gļotādas iekšpusē krūšu dobumā parietālo pleiras (parietālo). Katrs ārpus pleiras satur dziedzera šūnas, kas ražo šķidruma daudzums dobumā starp loksnēm pleiras (pleiras dobumā). No iekšpuses (sirds) virsmas katra gaismas ir grope - vārtu plaušas. Pie vārtiem plaušas bronhu un plaušu artēriju un plaušu vēnām out diviem. Plaušu artērijas filiāle paralēlās bronhos.

Plaušu audu sastāv no lobules piramīdas formas pamatni vērstu virsmu. Tajā aug katru daļu no bronhu segmentos secīgi ražot skaldāmie termināļu atzarojumos (18-20). Katrs bronchiole beidzas acini - gaismas strukturālo un funkcionālo elementu. Acini sastāv no alveolu atzarojumos, kas ir sadalītas alveolar kanālos. Katrs kurss beidzas ar diviem alveolu gaisa maisiem.

Alveolas - puslodes izvirzījums, kas sastāv no saistaudu šķiedru. Tie ir izklāta ar epitēlija šūnu slāņa un bagātīgi pīts asins kapilāru. Tā tiek veikta galvenokārt alveolās plaušu funkcijas - procesos gāzu apmaiņu starp atmosfēras gaisu un asinīm. Tādējādi, kā rezultātā difūzijas skābekļa un oglekļa dioksīda, pārvarot difūzijas barjeru (alveolu epitēlijs, pagraba membrānu, asins kapilāru sieniņas) no eritrocītu iekļūt alveolas un otrādi.

Lung Function

Svarīgākais uzdevums plaušās ir gāzu apmaiņa - hemoglobīna skābekļa piegāde, izeja no oglekļa dioksīda. Saņemšana skābekli bagātinātu gaisu un atsaukšanu gāzētie veiktas, pateicoties aktīvai apritei krūtīm un diafragmu, un kontraktilitātes uz pašu plaušās. Bet ir arī citi plaušu funkcija. Plaušas aktīvi iesaistīti uzturēt vajadzīgo koncentrāciju jonu ķermeņa (skābju-sārmu līdzsvara), var parādīt daudzas vielas (aromātvielu, esteri un citi). Arī viegli regulēt ūdens līdzsvaru organismā: caur plaušas iztvaiko aptuveni 0, 5 litri ūdens dienā. Ekstremālās situācijās (piemēram, hipertermija), šis skaitlis var sasniegt līdz pat 10 litriem dienā.

Ventilācija tiek veikta sakarā ar spiediena starpību. Inspirators plaušu spiediens ir daudz zemāks par atmosfēras spiedienu, lai gaiss iekļūst plaušās. Izelpošana laikā spiediens plaušās iepriekš atmosfēras.

Ir divu veidu elpošana: riba (krūšu) un diafragmas (vēdera).

Rib elpošana

No piestiprināšanai pie mugurkaulāja malas ir pāri muskuļu, kas pievienoti pie viena gala uz skriemeļa, un otrs - pie malas. Ir iekšējās un ārējās starpribu muskuļi. Ārējie starpribu muskuļi nodrošina procesu iedvesmu. Izelpot parasti pasīva un patoloģijas akta izelpo palīdz iekšējo starpribu muskuļus.

Diafragmas elpošana

Diafragmas elpošana tiek veikta, piedaloties diafragmu. Jo atvieglinātas stāvoklī diafragma ir dome forma. Ar savu muskuļu dome samazināšana ir saplacināts, apjoms krūšu dobumā tiek palielināts, bet spiediens plaušās ir samazināts salīdzinājumā ar atmosfēras spiedienu, un veica elpu. Ja diafragmas muskuļu relaksāciju, kā rezultātā spiediena starpības diafragmu atkal uzņemas savu sākotnējo nostāju.

Regula elpošana

Elpošana regulē centru ieelpas un izelpas. Elpošanas centrs atrodas serde oblongata. Receptoru mediators regulēšana elpošana, atrodas uz asinsvadu sieniņām (chemoreceptors jutīgu koncentrācijai oglekļa dioksīda un skābekļa), un uz sienām bronhos (receptoriem jutīgu uz spiediena izmaiņām bronhos - baroreceptors). Ir arī receptīvās lauki miega sinusa (spot atšķirības iekšējās un ārējās miega artērijas).

Light smēķētājs

Šajā procesā smēķēšanas ir viegli novilkts. Tabakas dūmi, iekļūst plaušās smēķētājs, kas satur tabakas darvas (darvas), ūdeņraža cianīds, nikotīnu. Visas šīs vielas tiek deponēts plaušu audos, kā rezultātā plaušu epitēlija tas sāk vienkārši mirst. Light smēķētājs ir netīri pelēks  Pneimonija
 vai pat tikai melnā masa mirst šūnas. Protams, funkcionalitāte šādas gaismas ir ievērojami samazināts. In plaušās smēķētājs jaunattīstības ciliārais diskinēziju rodas spazmas bronhu, kā rezultātā bronhu izdalījumi uzkrāt, attīstīt hronisku pneimoniju, bronhektāzes veidojas. Tas viss noved pie attīstības HOPS - hroniskas obstruktīvas plaušu slimības.

Pneimonija

Viens no visbiežāk smagu plaušu slimība ir plaušu iekaisums - pneimoniju. Termins "pneimonija" ietver slimību grupas ar dažādu etioloģiju, patoģenēzi, klīnisko. Klasiskā bakteriāla pneimonija raksturo hipertermija, klepus ar krēpu strutaini departamentu, dažos gadījumos (ar iesaistot iekšējo orgānu pleiras) - pleiras sāpes. Ar attīstību pneimonijas ir izvērsums lūmenā alveolās, ka šķidruma uzkrāšanās tiem eksudatīvu, iekļūšanas šo sarkano asins šūnu, aizpildot alveolārais fibrīnu, leikocītu skaita. Diagnosticēšanai bakteriālās pneimonijas izmantojot rentgenoloģiski paņēmienus, mikrobioloģisko krēpu izmeklēšana, laboratoriskie izmeklējumi, studiju asins gāzes. Ārstēšanas galvenais ir antibiotiku terapija.

Яндекс.Метрика