Metacarpel

Metakarpālā kaulu ir īss cauruļveida kauli, kas atrodas uz rokas un kas stiepjas no rokas veidā sijas. Par cilvēks  Locītavas kaulu cilvēks
 katru roku pieci metacarpals. Katrs kaulu sastāv no bāzes ķermeņa un galvas. Šie kauli ir savienoti ar savienojumiem ar kauliem plaukstas un pamatnes pirmās pamatfalangas no pirkstiem.

No locītavas struktūra

Metakarpālo kauli tiek skaitīti no īkšķa, un ir izliekta forma ar suku. Katrā no šiem kauliem ir ķermenis un čiekurveidīgs dziedzeris. Ķermenis ir trīs locītavas kaulu virsmas - muguras, mediāls un sānu. Vidusdaļa un sānu ķemmes virsma tiek atdalītas kur urbums, kas redzama uzturvielu kanālā.

Body metakarpālā ieliekta aizmugure, un sānu virsma bāzes spilventiņu ir kopīgs, kas savieno blakus kauliem. Locītavu virsmām ir sēdekļa forma.

Trešās metakarpālo kaulu styloid procesā bāze ir veids. Apakšā distālās daļas metakarpālo galvas ir sfērisks. Sānu virsma galvas locītavas raupja.

Katrs galva metakarpālā kaulu un viņas ķermenis var būt nosakāmi caur ādu uz virsmas ar otu. Starp interosseous metakarpālo kauliem ir nepilnības, kuras sauc metakarpālos.

Traumas metacarpals

Visbiežāk traumas ir lūzumi metakarpālo kaulu, bāze diaphysis un falangu. Visbiežāk lūzums pirmo un piekto metacarpals. Trauma var piemērot tiešo spēkošanās neass objektu.

Retos gadījumos ir lūzumi otrajā, trešajā un ceturtajā metakarpālo kauliem. Parasti šāds lūzums notiek sakarā ar traumu vai otu perforators neass objektu.

Lūzums metakarpālo kaulu pie pamatnes ir vairāku veidu: intraartikulārai, locītavu un šķērsvirzienā. Simptomi ir sāpes lūzuma, pietūkums, nespēja pirkstu saliekšanu, un pie lūzuma vietā ir uzlabota palpējot sāpes. Bennett sauc lūzums traumas, kurā ir fragments no trīsstūra forma, kā arī traucēta virzienā rādiusu. Sarežģīts lūzums ar dislokācijas lūzumu sauc Roland. Precīza diagnoze ir noteikta ar rentgena pārbaudi.

Ārstēšana lūzuma bāzes sākas ar vietējo anestēziju un liešanai lūzuma vietā. Par nopietniem ievainojumiem, un klātbūtni fragmentiem operācijas izpildījumā. Cast tiek piemērota pieciem  Lūzums locītavas
   nedēļas, un pēc izņemšanas, pacients tiek piešķirts fizikālās terapijas un fizioterapijas.

Reti lauzta metakarpālā kaulu no diaphysis, kas beidzas kompensēt vai nē kompensēt. Simptomi ir sāpes jomā traumas, smagas slodzes un pārvietojot pirmo īkšķi.

Procedūra sākas ar rentgena un pārklāj cast no apakšdelma uz pamatnes pirkstiem. Dažos gadījumos, operācija ir vajadzīga, un nosaka pirkstus, izmantojot adatas.

Falangu lūzums notiek tad, kad spēcīgu tiešu vai netiešu ietekmi uz pirksta. Šis lūzums ir vairāki veidi: krustu, spirālveida, sasmalcināti, intraartikulārai un locītavas. Simptomi ir sāpes, pietūkums roku, pirkstu pietūkums, sāpes plaukstas pagarinājumu. Pirmo pārbaudes laikā ir deformācija no pirkstu.

Procedūra sākas ar salīdzināšanu fragmentus lauzta kaula un atgriezties normālā stāvoklī no falanga. Finger par uzlikto ģipša šinas vai autobusu 30 dienas. Par nopietniem ievainojumiem ar adatām un pirkstu noteikt kaulu pin, un pēc tam piemēroja ģipša pārsējs.

Яндекс.Метрика