Karpālā kauli

No rokas kauliem. Galvenā informācija

No rokas kauli veido virkni 8. mazu spongiozajos kaulu, kas ir izkārtoti divās rindās, katrs no kuriem ir 4 sēklas. No rokas cilvēka kaulus

Pirmais vai proksimālās rinda apglabāti tuvāk apakšdelma sastāv no nākamā kaula iesniegto secībā, sākot ar īkšķi:

 • navikulārā vai os scaphoideum;
 • pusmēnessveidīgs vai os lunatum;
 • trīsstūra vai os triquetrum;
 • pisiform vai os pisiforme.

Savienojums no pirmajiem trim veidojošo kaulu eliptisku locītavas virsmu, kas tiek vadīta plaukstas locītavas un distālais gals rādiuss. Pisiform kaulu no rokas, kas parasti attiecināma uz sesamoid kaulu, savukārt, ir savienots ar trīsstūrveida kaulu.

Otrā rinda karpālā kauliem - distālās - izveidota pēc kauliem:

 • trapecveida vai os trapece;
 • trapecveida vai os trapezoideum;
 • capitate vai os kapitācijas;
 • hamate vai os hamatum.

Katras kaulu virsma ir aprīkota ar speciālām locītavu aspektiem, kas palīdz savienot kaulus kauliem tuvākajiem. Arī uz plaukstu virsmas rindas karpālā kauli ir izvietoti tubercles, kas pievienotas saišu un muskuļu. Šie kauli ietver scaphoid, trapeces, hamate.

General view no karpālā kauliem veido kopumu, izliekta daļa, kas atrodas uz plaukstām, ieliektās - ar plaukstu.

Gandrīz visi 8 karpālais kauli ir sešas virsmas (izņemot pisiform). Tajā pašā laikā, bez izņēmuma, visi kauli pieder formulēt: zemākā to virsmas formas glenoid Fossa un augšējā - kopīga galva. Starp sānu virsmām kaulu arī ir locīkla, kas savieno karpālā kauliem ar otru.

Damage rokas kauli

Starp visbiežāk rokas traumu - sastiepumiem un lūzumiem:

 • mežģījumi no rokas kauliem .  Mežģījumi ir dažādas iespējas atkarībā no iesaistītā traumas kaulu .  Visbiežāk mežģījumi no pusmēnessveidīgs kaulu, nedaudz mazāk - scaphoid, reti - pisiform .  Mežģījums pusmēnessveidīgs kaulu, ir diezgan grūti noteikt pat ar palīdzību rentgena pārbaudi .  Tomēr galvenie simptomi ir šādi: klātbūtne izgrūšana centrā palmu pusē plaukstas un ieplakām aizmugurē, sajūta sāpes, kad iztaisnošanas pirkstus, kura bieži vien izpaužas kā fiksētu vai saliektu .  Turklāt, plaukstas locītavu uzbriest palmu kustības sāpīgi .  Tas samazina izmežģīju ar protivotyagi, velciet vai push metodi Belair .  Mežģījums scaphoid lūzuma bieži pavada .  Diagnostikai tas ir iespējams tikai ar palīdzību rentgena pārbaudi .  Tātad samazināt dislokāciju ar vispārējo anestēziju vai vietējo anestēziju, izmantojot vilces, tad pārsēju tiek piešķirts īpašas mācības, fizioterapija .  Dislokācija pisiform karpālais kauli parasti negatīvi neietekmē darbību rokas un plaukstas .  Ieceļ operācija, kurā kaulu ir iesniegts savā vietā, un saites ir slēgti ar šuves; Lūzums no karpālā kauliem
 • lūzumi plaukstas - reta parādība, bet visvairāk uzņēmīgas scaphoid .  Vairāk Retos gadījumos (kā ar sastiepumiem), un iespējamie lūzumi pusmēnessveidīgs kaulu pisiform .  Lūzumi citu plaukstas kaulu - izņēmuma gadījumi .  Scaphoid lūzums ir iespējams situācijās kritienu uz saliektu roku, zīmogus uz cietas virsmas vai tiešu triecienu plaukstu .  Vairumā gadījumu, scaphoid ir sadalīts divās daļās .  Simptomi lūzums ietver: iekaisis rokas, ko pasliktināja stresa uz pirkstiem I vai II nespēja saspiestu birstes ar dūri, jo sāpes .  Diagnoze ir ar rentgena, ārstēšana ietver imobilizāciju uz laiku no 1 līdz 6 mēnešiem .  Ja lūzums plaukstas nav pievienots maiņā, ieteicams piemērot ģipša pārsējs apmēram 3 mēnešus .  Klātesot neobjektivitāti veikta osteosintēze kaulu fragmentu ar skrūvēm .  Laiks imobilizācijas tiek palielināta līdz 2 mēnešiem .  Pusmēnessveidīgs kaula lūzums notiek tad, kad jūs kritums uz rokas vai kā rezultātā tiešās trieciens .  Pēc tam, kad zaudējumi tiek atzīmēts, locītavu pietūkums, sāpes, ko pasliktināja pagarinājuma otu uz muguras pusē .  Ārstēšana ietver uzlikšanu ģipša šinas, valkājot periodu, kas svārstās no 1, 5 līdz 2 mēnešiem .  Raksturīgi, kauls ir sadzijusi komplikācijas nav atzīmēti .  Lielākā reti veida kaulu lūzumus plaukstas - lūzums pisiform kaulu, kas kļūst par kaitējuma cēlonis sitieniem bojāt vai pūst malu otu uz cietas virsmas .  Simptomi ir sāpes jomā plaukstas locītavas mazā pirkstiņa pusē, kas palielina spiedes roku dūri vai mēģina saliekt nedaudz pirkstu .  Ārstēšana ietver immobilizing ilgst vismaz 1 mēnesis . 
Яндекс.Метрика