Mugurkauls

Mugurkaula - lielākā daļa no ass skelets organismā. Mugurkaula struktūra ir pilnīgi pielāgots atbalsta funkciju veikšanai. Turklāt mugurkauls ir augsti organizēta krātuve muguras smadzenēm, nervu saknes.

 Cilvēka mugurkaula

Mugurkaula veido 24 skriemeļi un starpskriemeļu diskiem. Starpskriemeļu diskiem ir bioloģiskie amortizatori ka rūdīt slodze, nepārtraukti uztver mugurkaula skriemeļi savienot ar otru, kā arī ir nozīme polusustavov nodrošinot vienā segmentā nelielu kustību.

Mugurkauls

Ir piecas daļas mugurkaula:

  • dzemdes kakla (7 skriemeļu skaits);
  • krūšu kurvja (12 skriemeļi);
  • jostas (5 skriemeļi);
  • sakrālā (5 skriemeļi);
  • coccygeal mugurkaula (skriemeļi 3-5).

Mugurkaula deformācija

Mugurkauls ir izliekta: lordosis - uz priekšu izliektas sekcijas (dzemdes kakla, jostas), kifoze - atpakaļ izliekts sekcijas (krūšu kurvja, sakrālās).

No skriemeļa struktūra

Skriemeļi - kauli, kas veido mugurkaulu. Priekšējā cilindriskā daļa katra skriemeļa sauc ķermeņa. Mugurkaulāja ķermenis iztur galveno aksiālo slodzi. Aiz no organisma mugurkaula arch ir pusapaļas, kam vairākus procesus. Ķermeņa un mugurkaulāja arch ierobežot mugurkaula caurums. Stacked caurumi skriemeļiem veido mugurkaula kanālu. In mugurkaula kanālā atrodas muguras smadzenes, nervu saknes, asinsvadus, taukaudi.

No arkas katra skriemeļa atkāpties 7 procesus: mugurizauguma procesu (čigānu) un pārī augšējo locītavu, zemākas locītavu un šķērsapofīzes. Šķērsvirziena un mugurizaugumus procesi nodrošina arestu muskuļiem un saitēm, un locītavu procesi ir iesaistīti veidošanās aspekts mugurkaula locītavu.

Paketes mugurkaula

Papildus struktūrām un skriemeļu arkas, veidošanā mugurkaula kanālu saišu iesaistītajiem. Liela nozīme ir atpakaļ garenisko saišu un dzeltena. Mugurējās gareniskās saišu izskatās vads savieno korpusu skriemeļu no aizmugures. Yellow saišu mugurkaula savieno loka blakus skriemeļiem. Nosaukums viņa saņēma dēļ iekļauts dzeltenu pigmentu. Ja bojāti starpskriemeļu diski, locītavas, šie kūļi kompensēt patoloģisku mobilitāti (nestabilitāti) no skriemeļiem, tāpēc pastāv hipertrofiju saišu. Šajā procesā samazinātu klīrensu mugurkaula kanālā, bet pat mazas trūces un kaulu augšana saspiest muguras smadzenēm saknes.

Starpskriemeļu disks

Starpskriemeļu disks ir plakana forma, apaļas formas, kas atrodas starp blakus skriemeļiem. No starpskriemeļu disku struktūra ir diezgan sarežģīta. Pilsētas centrā diska atrodas kodols pulposus, ir elastīgās īpašības un kalpot kā amortizatora vertikālās slodzes. Ap atrodas kodols pulposus laminēts šķiedrainu gredzenu, turot kodols pulposus centrā, kā arī novēršot pārvietošanos skriemeļiem. Pieaugušo starpskriemeļu disks nav asinsvadus, tas baro skrimšļus dēļ difūzijas skābekļa un barības vielu no asinsvados mugurkaula struktūru. Tieši tāpēc lielākā daļa zāles nav iekļūt skrimšļa disku. Tas ir sarežģīti, apstrādājot daudzu slimību mugurkaula.

Starpskriemeļu locītavas

Starpskriemeļu vai šķautne, locītavu savienot blakus skriemeļiem un atrodas abās mugurkaula arkas simetriski pusēs. Locītavu procesi blakus skriemeļu pret otru, gals no procesiem, uz ko locītavu skrimšļa. Skrimslis ir gluda, slidena virsma, kurā berze starp kauliem, kas veido locītavas, ir ievērojami samazināts. No locītavu procesu gali ieskauj kopīgā kapsulu aizzīmogo. Šūnas ražot kopīgu kapsulas sinoviālā šķidruma. Tas ir nepieciešams, lai uzturu un eļļošanai locītavu skrimšļa.

Starpskriemeļu foramen

Starpskriemeļu foramen atrodas pusēs mugurkaula, veidojas struktūrām, kājām un locītavu procesiem blakus skriemeļu. Caur starpskriemeļu atvārsne ārpus vēnās un nervus un artērijas piegādā struktūru mugurkaula. Starp divām skriemeļiem ir divas atveres.

Mugurkaula trūce

Trūce mugurkaula vai starpskriemeļu trūce ir nobīde no kodola pulposus, kas atrodas starpskriemeļu disku plīst no šķiedraina gredzenu. Visbiežāk šī patoloģija notiek jostas-krustu daļas reģionā, daudz mazāk - uz kakla, krūškurvja.  Mugurkaula trūce
 Klīniskās pazīmes trūces mugurkaula ir vietējās sāpes projekciju bojāta diska, pastiprina stress, izstaro uz sēžamvietas un muguras augšstilba, nejutīgums, tirpšana jomā inervāciju bojāto saknēm, traucēta sajūta apakšējo ekstremitāšu, kā arī disfunkciju no iegurņa orgānu .  Ar lokalizācija trūce ar kakla reģionā raksturo sāpes izstaro gar augšējo ekstremitāšu, reibonis, hipertensija, nejutīgums pirkstu .  Ar sakāvi krūšu pastāvīgas sāpes rodas, strādājot ar piespiedu stāvoklī, lokalizētas krūšu mugurkaula .  Ārstēšana herniated disku ir sistēmā pretiekaisuma terapijas (NPL), kā arī ķirurģiskā ārstēšana .  Par ķirurģiskai ārstēšanai mugurkaula patoloģijas pazīmes ir neiroloģiski traucējumi un sāpes izturīgi pret konservatīvo terapiju .  Ķirurģiskā ārstēšana ir intralaminar mikroķirurģiskā noņemšana herniated disku .  Tas ir arī aktīvi attīstot virzienu endoskopiskās noņemšanas herniated disku .

Mugurkaula lūzums

Lūzums mugurkaula - pārkāpums anatomisko integritātes kauliem mugurkaula ar spēku, izraisot asas pārmērīga fleksija kustību mugurkaulu, vai tieši reibumā traumatisku aģenta .  Par mehānismu bojājumu atšķirt šos veidus lūzumu mugurkaula: kompresijas, fleksija-izklaidēšanās, Rotary mugurkaula lūzums .  Simptomi muguras lūzuma atkarīgs no atrašanās vietas bojājuma .  Tipiski simptomi ir sāpes, tirpšana, muskuļu spazmas, izmaiņas zarnu kustības, paralīze (šis simptoms liecina par muguras smadzeņu traumu) .  Diagnoze tiek veikta, pamatojoties uz rentgena pārbaudi, datortomogrāfiju, magnētiskās rezonanses mugurkaula .  Ārstēšana lūzumu mugurkaula var būt konservatīvais (īpaši turēšanas korsetes) vai darbības (nepieciešami lūzumu mugurkaula ofseta) .  Ārstējot kompresijas lūzumi vertebroplasty un kyphoplasty izmantošanu .

Яндекс.Метрика