Mutes dobuma

Mutes dobuma sākas gremošanas traktu. No mutes dobuma struktūra
 Tas ne tikai sākt to anatomisko - mutiski gremošana sākas. Turklāt, mute ir vairākas papildu funkcijas, kas nav saistītas ar gremošanu.

No mutes dobuma struktūra

Tās robežas ir mutiska spraugas priekšā un aizmugurē rīkles. Mute, savukārt, ir ierobežots ar augšējo un apakšējo lūpu.

Tradicionāli, mute ir sadalīta divās daļās. Anterior - mutes dobuma - lūpām un vaigiem ierobežotā uz priekšu un atpakaļ zobiem un žokļiem. Vestibils ir forma pakava. Aizmugurējā nodaļa - patiesībā mute - priekšējo un sānu malas ir ierobežots līdz zobiem un žokļu, aizmugures - atverot rīkli, kas ir sākums rīkles. Top ārzemēs mute ir ciets un daļēji mīkstās aukslējas, bottom - muskuļu rāmis, ko sauc apakšā mutes dobumā.

Mīkstās aukslējas beidzas ūka, kas ir iesaistīta veidošanos balss, un suns ir mierīgs karājas uz leju. Mutes gļotādas, pārejot no mīkstās aukslējas leju, veido malas ūka Palatine arka - starp kurām uzkrāšanās limfātisko audu - Palatine mandeles.

Mutvārdu valoda ieņem centrālo vietu. No tā, lai apakšā mutes dobumā ir iemaukti - fold no gļotu mutes dobumā. Abpus iemauktiem var redzēt noieta kanāliem siekalu dziedzeri.

Funkcijas mutvārdu

Mutē, gremošanas process sākas - pārtikas produkts tiek sasmalcināts zobi, samitrināts ar siekalām, lai veidotu bolus, uzsilda vai atdzesē līdz vēlamajai temperatūrai.

Siekalas pilda vairākas svarīgas funkcijas:

 • Fermentatīvā šķelšana ogļhidrātu;
 • Attīrīšana no mutes dobuma no pārtikas atliekām, neitralizējot skābes veidojas pēc ēšanas un aizsardzību pret kariesu;
 • Īpašas un nespecifiskās imūnās aizsargspējas;
 • Tā satur bioloģiski aktīvas vielas, kas regulē vielmaiņu;
 • Tas piedalās veidošanos skaņas.

Mutes dobuma ir iesaistīts elpošanas veidošanās runas un artikulācijas.

Mandeles ir svarīga loma imunitātes aizsardzību pret infekciju. Tie ir daļa no tā sauktā "limfoglotochnogo gredzens", kas ir drošības "vārti" uz robežas elpošanas traktu.

Mutē visu laiku, klātbūtne mikroorganismu - pastāvīgs un nav pastāvīgs. To skaits regulāri mainās, un ir lielā mērā atkarīga no mutes dobuma higiēnu. Pastāvīgie mikroflora pārstāvēja galvenokārt anaerobās baktērijas un sēnītes, kas var dzīvot bez gaisa. , Saistoties ar receptoriem uz virsmas epitēlijā, tās darbojas kā bioloģisko barjeru, jo tas nav atļauts reproducēt patogēnos mikrobus. Turklāt pašu mikroflora palīdz tīrīt muti, un visu laiku stimulē vietējo imunitāti. Izmaiņas no mikrofloras sastāva var novest pie mutes dobuma slimībām.

Metodes pētījumā mutes dobumā

Identifikācija patoloģijas sākas ar nopratināšanas vīrieti par viņa sūdzībām. Visbiežāk slimības mutes dobumā cilvēki sūdzas par sāpēm un slimībām, lietojot pārtiku, runā, rīšanas. Piemēram, ja cilvēks sūdzas par pastāvīgu sausuma mutē, tas var būt pazīme samazinājās siekalu dziedzeri. Slikta elpa - pazīme periodontīts, zobu samazinājuma vai gingivīts. Dikcija defekti var veicināt nepareizi izvēlēts protezēšana aukslēju šķeltne.

Pārbaudes laikā izvērtē atbrīvojumu no gļotādu, krāsu, klātbūtne erozijas un čūlas, zobu nospiedumi uz mēles, zobu veselību paši.

Lai identificētu slimībām, kas saistītas ar pārmērīgu keratinizācijas gļotādas, tas ir apstaroti ar dienasgaismas spuldzēm koka sijām. Dažreiz tas aizņem bakterioloģisko, citoloģiskā, imunoloģisku pārbaudes vai inscenējums allergoproby. Klīniskā analīze asinis par mutes dobuma slimībām ir minimums, kas nepieciešams diagnostikas pētījumi.

Mutiski slimības

Mutes dobuma ietekmē dažādas slimības. Iedzimtas kroplības veidojas dzemdē un galvenokārt pārstāv: Mutes kandidoze - slimība, ko izraisa sēnītes Candida

 • Lūpas (ar vienu vai abpusējs);
 • Aukslēju no apakšējās lūpas;
 • Šķeltas aukslējas;
 • Trūkst lūpām (acheilia);
 • Akrēcija lūpu uz pusēm (sinheyliya).

Ārstēšana mutes dobuma ķirurģija pie šādiem defektiem. Sabiezējums un saīsinot iemaukti valodu pieder Stigma dizembriogeneza.

Ļoti plaša grupa mutes gļotādas slimībām - tas infekcijas, un alerģiskas un neoplastiskās procesi. Iekaisums gļotādas mutes sauc stomatīts. Par stāvokli mutes gļotādas atspoguļojas vispārējo veselību.

Zobu kariess - zoba audu bojājums, ko izraisa pārkāpjot mutē skābumu un atdzīvināt tās mikroorganismiem. Savā izcelsmes spēlēt lomu traucējumi mutes higiēnas un iedzimtām faktoriem, kas nosaka stabilitāti zoba audu naidīgā vidē. Ārstēšana mutes dobuma zobu kariesa un citu zobu slimībām - zobu problēmas.

Kā rezultātā vietējo vai vispārējo imunitāti mutē samazināšanu aktīvi vairoties sēnītes Candida ģints, kas ir vienmēr klāt tur, attīstās mutvārdu kandidoze. Tas patoloģiskais process mutes dobumā ir visizplatītākais zīdaiņiem, vecākiem cilvēkiem un HIV inficētiem pacientiem. Tas izpaužas nepatīkamas sāpīgas sajūtas, dedzināšanas sajūta un ādas virsmu var redzēt balto biezpiena plāksne, kurā plāksne ir pakļauta pēc izņemšanas spilgti sarkans eroziju. Vairumā gadījumu, mutes kandidoze ir efektīvi apstrādāta vietējie pretsēnīšu līdzekļiem kā risinājumu vai aerosolu. Pretsēnīšu līdzekļi iekšpusē kapsulām un tabletēm nepieciešami tikai smagu imūndeficītu.

Traumas un mehāniskiem bojājumiem pie mutes ātri dziedēt, jo liela atjaunošanās spēju gļotādas.

Яндекс.Метрика