Nervu sistēma

Nervu sistēma kontrolē darbību visu sistēmu un orgānu no ķermeņa un nodrošina saikni ar ārējo vidi. No cilvēka nervu sistēmas struktūra

Nervu sistēmas struktūra

Struktūrvienība nervu sistēmas neironu - nervu šūnu ar tapas. Kopumā struktūra nervu sistēma ir kolekcija neironiem, kas ir pastāvīgā saskarē ar otru, izmantojot īpašu mehānismu - sinapsēm. Saskaņā ar funkcijām un struktūru šāda veida neironiem:

 • Sensitive vai receptora;
 • Efektoru - mehāniskie neironi, kas vada impulsu izpildvaras orgāniem (efektoru);
 • Reflekss vai iestarpināts (diriģents).

Tradicionāli, struktūra nervu sistēmas var iedalīt divās lielās daļās - somatisko (vai animalny) un veģetatīvā (vai autonomo). Somatisko sistēma galvenokārt ir atbildīga par saziņu ar ķermeņa ārpusē, nodrošinot kustības jutību un skeleta muskuļu kontrakcijas. Autonoma sistēma ietekmē augšanas procesus (elpošana, vielmaiņu, izdalīšanos, un citi.). Abas sistēmas ir ļoti ciešas attiecības, tikai veģetatīvo nervu sistēmu neatkarīgāku no vīra gribas, un nevis neatkarīga. Tieši tāpēc to sauc autonoma. Dalīts autonomu sistēmu simpātisks un parasimpatiskās.

Visa nervu sistēma sastāv no centrālās un perifērās. Uz centrālā daļa attiecas muguras un galvas smadzenēs, un perifēro izplūdes sistēma ir nervu šķiedras galvas un muguras smadzenes. Ja mēs skatāmies uz smadzeņu daļā, tas liecina, ka tā sastāv no baltās un pelēkās vielas.

Pelēkās vielas - klastera nervu šūnu (no sākotnējās dalīšanas procesu, atkritumi no savas organizācijas). Atsevišķas grupas pelēkajā vielā sauc arī serdes.

White jautājums sastāv no nervu šķiedrām, uz kuriem ar mielīna apvalku (procesiem nervu šūnas, kas veido pelēkās vielas). Smadzeņu un muguras smadzeņu nervu šķiedras veido vadošs ceļu.

Perifērās nervu iedala motoru, jušanas un jaukta, atkarībā no šķiedras, no kura tie ir izgatavoti (motora vai maņu). Ķermeņa neironi, kuru procesi sastāv no jušanas nervu saknītes ir ārpus smadzenēm. Body mehānisko neironiem atrodami mehāniskajiem kodoliem smadzenēs un priekšējo ragiem muguras smadzenēm.

No nervu sistēmas funkcijas

Nervu sistēma ir atšķirīga ietekme uz iestādēm. Trīs galvenās funkcijas nervu sistēmu - ir:

 • Sākot, apstāšanās, vai izraisot orgānu funkciju (sekrēta dziedzeri, muskuļu kontrakcijas, uc);
 • Vazomotoros kas ļauj mainīt platumu lūmenā asinsvadu, tādējādi regulējot asins plūsmu uz ķermeņa;
 • Trofisko, palielināt vai samazināt metabolismu, un tādējādi, patēriņu skābekļa un barības vielas. Tas ļauj pastāvīgi koordinēt funkcionālo stāvokli organismā un tās nepieciešamību pēc skābekļa un barības vielas. Kad motora šķiedras pēc darba skeleta muskuļu impulsi tiek nosūtīti, izraisot tās samazinājumu, tad gan saņemto un pākšaugi, uzlabo vielmaiņu un paplašina asinsvadus, kas pieļauj iespēju energoefektivitāti muskuļu darbu.

Nervu sistēmas traucējumi

Kopā ar endokrīno dziedzeru, nervu sistēma ir izšķiroša loma darbību organismā. Viņa ir atbildīga par koordinētu darbu visu sistēmu un orgānu cilvēka ķermenī un integrē muguras smadzenes, un perifēro sistēmu. Motor aktivitāte un jutīgums ķermeņa uztur nervu galiem. Un pateicoties veģetatīvo sistēmai ir apgriezts sirds un asinsvadu sistēmu un citiem orgāniem.

Tāpēc, traucējumi nervu sistēmas ietekmē darbību visām sistēmām un orgāniem.

Visi nervu sistēmas slimības var iedalīt infekcijas, iedzimta, asinsvadu, traumatisks un hroniska progresējoša.

Iedzimtām slimībām ir genomu un hromosomu. Slavenākais un kopīgas hromosomu traucējumi ir Dauna sindroms. Šī slimība raksturojas ar šādiem simptomiem: pārkāpums balsta un kustību sistēmas, endokrīnās sistēmas, trūkumu garīgās spējas. Slimības, nervu sistēmas

Infekcijas slimības dēļ iedarbību uz baktērijām, sēnītēm un parazītiem. . Par šīs grupas slimībām var attiecināt masalu, encefalītu, malāriju, un citi galvenie simptomi šiem traucējumiem ir: traucējumi apziņas, galvassāpes, drudzis, vemšana, slikta dūša.

Traumatisks bojājums nervu sistēmai izriet no ievainojumiem un traumām, vai kamēr saspiežot galvas vai muguras smadzeņu. Šādas slimības parasti pavada slikta dūša, vemšana, atmiņas zudums, traucējumiem apziņas, jutīguma zudumu.

Asinsvadu slimība galvenokārt notiek fona aterosklerozes vai hipertensiju. Šajā kategorijā var ietvert hronisku cerebrovaskulāru nepietiekamību, cerebrovaskulāras. Raksturīgi šādi simptomi: slikta dūša un vemšana, galvassāpes, traucētas kustību aktivitāte, samazināt jutību.

Hroniska progresējoša slimība parasti rodas sakarā ar vielmaiņas traucējumiem, infekciju, intoksikāciju, vai nu tāpēc, struktūru, nervu sistēmas patoloģijas. Šādas slimības ir multiplā skleroze, myasthenia gravis, un citi. Šīs slimības parasti progresē lēni, samazinot veiktspēju dažām sistēmām un orgāniem.

Cēloņi nervu sistēmas slimībām:

 • Vīrusi (herpes, masalu, cūciņu, vējbakas, HIV);
 • Brain kontūzija;
 • Asinsvadu sistēmas traucējumi;
 • Parazīti un sēnītes (toksoplazmoze, kriptokokoze, malārija);
 • Smadzeņu audzējiem.

Tas ir arī iespējams placentas pārraide, nervu sistēmas slimības, grūtniecības laikā (citomegalovīrusu, masaliņas), kā arī perifērijas sistēma (poliomielīts, trakumsērgas, herpes, meningoencefalītu).

Turklāt, nervu sistēma ietekmē endokrīno sistēmu, sirds, nieru slimības, nepietiekamu uzturu un ķīmiskās narkotikas, smagos metālus.

Яндекс.Метрика