Nieres

Nieres - pārī parenhīmas orgāni veidojot urīnu.  Atrašanās vieta nieru cilvēkiem

Nieres struktūra

Nieres atrodas abpus mugurkaula ar retroperitoneālajā telpā, proti, lokšņu vēderplēves aptver tikai to priekšējā pusē. Par vietu šo aģentūru robežas ir ļoti atšķirīgi, pat normas robežās. Parasti, pa kreisi nieru ir nedaudz virs labi.

Ārējo slāni, kura izveidota ar šķiedrainu kapsulā. Šķiedrains kapsula aptverot taukus. Nieru apvalks ar nieru un nieru pedicle gultas sastāv no asinsvadu, nervu un urīnvada iegurņa attiecas uz stiprinājuma vienībai nierēm.

Anatomiskā uzbūve atgādina nieru pupu. Tas ir izolēts augšējo un apakšējo pole. Ieliekta iekšējo malu, padziļinājums kas ietver nieru pedicle, ko sauc par vārtiem.

Saistībā struktūras nieru nevienmērīgi - virspusēji slāni tumši sarkanā krāsā sauc garozā, kas veidojas nieru asinsķermenīšiem, distālās un proksimālās kanāliņu no nefrons. No garozas slāņa biezums ir 4-7 mm. Dziļa slānis gaiši pelēkas krāsas sauc serde, tas nav ciets, trīsstūra piramīda veidojas, kas sastāv no vāc kanāliņu, papillārs kanāliem. Papillārs kanāliem beidzas augšpusē piramīdas nieru papillārs caurumiem, kas atveras uz nieru kausiņa. Kausi apvienot un veido vienotu dobumā - ar nieru bļodiņas, kas ir pie vārtiem nierēm uz urīnvada turpina.

Mikrolīmenī struktūra nieres izdalīt savu galveno struktūrvienību - nefrons. Kopskaits nephrons sasniedz 2 miljonus no nefrons struktūru veido.:

  • Asinsvadu kamoliņi;
  • Kapsula kamoliņi;
  • Proksimālo kanāliņu;
  • No HENLE cilpas;
  • Distālā kanāliņi;
  • Collecting kanāliem.

Asinsvadu tīkls ir izveidots ar bumbu kapilāru, kas sākas filtrēšanas plazma primāro urīnu. Membrānas caur kuru filtrēšanas poras ir tik šauras, ka tie nav iet caur parastajiem proteīna molekulas. Pārvietojas primāro urīnu sistēmā kanāliņu un cauruļveida tiem aktīvi absorbē svarīgas organisma joni, glikoze un aminoskābes, tāpat kā atkritumu produktu metabolismu, un koncentrēts. Nieru kausiņa iet uz otro urīnu.

Nieru funkcija

Galvenā funkcija nierēm - ekskrēcijas. Tie veido urīnu, kas tiek izvadīts toksiskas sadalīšanās produkti izņemti olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti. Tādējādi organismā uzturēt homeostāzi un skābes bāzes līdzsvaru, tostarp saturu vitāli jonu kālija, nātrija.

Kur distālā kanāliņi saskarē ar pola kamoliņi, kas atrodas ts "saspringts vietas", kur īpašas jukstaglomerulāro šūnu sintezētas vielas renīna un eritropoetīna.

No renīna veidošanās tiek stimulēts, pazeminot asinsspiedienu un nātrija joni ar urīnu. Renīna veicina angiotenzinogēna pārvēršanos par angiotenzīna var palielināt spiedienu caur asinsvadu sašaurināšanos un paaugstinātu miokarda kontraktilitāte.

Eritropoetīnu stimulē sarkano asins šūnu - eritrocītos. Šīs vielas veidošanās stimulē hipoksiju - samazināšanos skābekļa saturu asinīs.  Struktūra cilvēka nieres

Niere

No slimībām, kas traucē ekskrēcijas funkcija nierēm grupa, ir diezgan plašs. Cēloņi slimības var būt infekcijas dažādās nierēm, autoimūna iekaisuma, vielmaiņas traucējumi. Bieži patoloģisks process ir sekas nieru slimībām citu.

Glomerulonefrīts - iekaisums glomerulos, kas filtrē urīnu. Cēlonis var būt infekcijas un autoimūnām procesi nierēm. Ar šo slimību, pavājināta nieru glomerulu filtrācijas membrānas integritāti un sāk iekļūt urīnā olbaltumvielu un asins šūnām.

Galvenie simptomi glomerulonefrīts ir tūska, paaugstināts asinsspiediens un atklāšana liels eritrocītu skaits, cilindru un olbaltumvielas urīnā. Apstrādājot nieru glomerulonefrīts noteikti ietver iekaisuma, antibakteriāla, prettrombocītu līdzekļi, un kortikosteroīdus.

Pielonefrīts - iekaisuma slimība nierēs. Iekaisuma process ir iesaistīts pyelocaliceal vienība un intersticiāls (lv) drānu. Visbiežākais iemesls pielonefrīts - mikrobu infekcija.

Simptomi pielonefrīta ir kopīgi reakcija uz iekaisumu, kas izpaužas kā drudzis, vājums, galvassāpes, nelabums. Šie pacienti sūdzas par sāpēm, kas pastiprinājās, kad ir nospiests nieres, urīna produkciju var samazināties. Urīnā, ir iekaisuma pazīmes - leikocīti, baktērijas, gļotas. Ja slimība rodas bieži, pastāv risks, tās pārejā uz hroniskā formā.

Ārstēšana nieru pielonefrīts obligāti ietver antibiotikas un uroseptiki, dažkārt vairākus secīgus kursus, diurētiķis, detoksikāciju un simptomātiskas aģentiem.

Urīna akmens slimība ir raksturīga ar to, veidojot nierakmeņu. Galvenais iemesls tam - vielmaiņas traucējumi un izmaiņas skābju-bāzu īpašībām urīnu. Risks atrast nieru akmens ir tas, ka viņi var bloķēt urīnceļu un traucē plūsmu urīnu. Kad stagnācija urīna nieru audu var viegli inficēties.

No nierakmeņi simptomi ir sāpes (var būt tikai vienā pusē), sliktāk pēc pasākuma. Urinācija mācīšanās un izraisa sāpes. Ja jums akmeni no nierēm stāšanās urīnvada sāpēm paplašina lejup cirkšņos un ģenitālijām. Šādi uzbrukumi sāpju sauc nieru kolikas. Reizēm, pēc uzbrukuma konstatēti urīnā un asinīs maziem akmeņiem.

Lai beidzot atbrīvoties no nierakmeņiem, ir nepieciešams ievērot īpašu diētu, kas samazina akmeņu veidošanos. Pie maziem izmēriem, ārstējot nierakmeņu izmantojot īpašus preparātiem to šķīdināšanai, pamatojoties uz ursodeoksiholskābes. Daži maksas garšaugi (salmu puķe, dzērvenes, Bearberry, fenhelis, kosa) ir terapeitisko efektu ar urolitiāzi.

Kad akmeņi ir pietiekami liels, vai to nevar izšķīst, to sadrumstalotība, izmantojot ultraskaņu. Ārkārtas situācijā, jums var būt nepieciešams ķirurģiska noņemšana viņu nieres.

Яндекс.Метрика