Nieru artērijas

Nieru artērijas - asinsvadu pārī termināls stiepjas no sānu virsmām vēdera aortas un piegādā asinis nierēm. Nieru artērijas celt asinis apikāls (apikāls), aizmugurē, apakšas un priekšējo segmentos nierēm. Tikai 10% no asinīs tiek nosūtīts uz nieru serde, un lielākā daļa (90%) - uz smadzeņu garozā.

 Nieru artērijas persona

No nieru artērijas struktūra

Ir labi un pa kreisi nieru artērijas, no kuriem katrs ir sadalīts priekšējo un aizmugures filiāles, un tie savukārt ir sadalītas segmentu filiālēs.

Segmentiem filiāle filiāle uz interlobar filiāles, kas ietilpst uz asinsvadu tīklu, kas sastāv no loka artērijās. No loka artēriju uz nieru kapsulā atkāpties interlobulārajos artēriju un garozā, serdes zari, no kuriem asinis plūst uz akciju (piramīdas) no nierēm. Kopā tās veido loku, par kuriem kuģiem atkāpties celt. Katrs nes kuģis zarus uz juceklis kapilāru kuriem glomerulārās kapsulu un bāzes kanāliņi.

Ieviešot artēriju arī sadalās kapilāru. Kapilāri iepīt kanāliņu no nierēm, un tad doties uz vēnām.

Tiesības artērija no aorta atrodas tieši uz priekšu un pēc tam to nosūta uz nierēm, slīpi un uz leju aiz zemākas dobās vēnas. Ceļš uz vārtiem kreisajā nieru artēriju ievērojami īsāks. Tas kustas horizontālā virzienā, un aizmugures kreisā nieru vēnu ieplūst kreisajā nierēs.

Nieru artērijas stenoze

Stenoze ir daļēji aizsprostota artēriju vai tās galvenie zari. Muguras stenoze izraisa iekaisumu vai kompresijas artēriju audzējs, displāzija vai aterosklerotiskās sašaurināšanos kuģa. Fibromuscular displāzija bojājumi ir grupa, kurā sabiezējums vidū, vai iekšējās čaulas subadventitsialnoy kuģis.

Ja nieru artērijas stenoze traucēti nieres, jo tās bojātu asins apgādes. Ziņojums nieru funkcijas bieži noved pie attīstības nieru mazspējas. Nieru artērijas stenoze dažkārt izpaužas straujš asinsspiediena. Bet biežāk, slimība ir bez simptomiem. Ilgstoša artērijas stenoze var izraisīt azotēmiju. Azotēmija izpaužas apjukums, vājums, nogurums.

No stenozes klātbūtne parasti nosaka CT angiogrāfija, Doppler, urofragii, arteriography. Turklāt, lai noteiktu slimības cēlonis tiek veikta urīna analīzes, bioķīmiskās un vispārējās asins analīzes, koncentrāciju elektrolītu.

Lai samazinātu spiediena stenoze parasti tiek kombināciju antihipertensīvo medikamentu ar diurētisko līdzekļu. Kad sašaurināšanās lūmenā kuģa vairāk nekā 75% lietotās ķirurģiskās ārstēšanas metodes - balons angioplastijas, stenting.

Denervāciju no nieru artēriju

Lai sasniegtu stabilu antihipertensīvo no endovaskulārie ķirurgi izmanto katetru metodi simpātiskās denervācija no nieru artēriju.

Denervāciju no nieru artēriju - nejūtīgs efektīva ārstēšanas metode, rezistentu hipertensiju. Procedūras pacientu caur augšstilba artērijā katetru, kas iekļūst artēriju laikā. Tad, saskaņā īsā vispārējā anestēzijā tiek veikta radiofrekvenču piededzināšana mutes iekšpusē artērijās. Cauterization iznīcina komunikācijas aferenta simpātisks nervus un efferent artērijas ar nervu sistēmu, kas noved pie pavājināšanās ietekme uz nieru asinsspiediena rādītājiem. Pēc piededzināšana stieple tiek noņemta, un punkcija augšstilba artērijā tiek slēgts ar īpašu ierīci.

Pēc denervāciju gatavojas stabilu asinsspiediena pazemināšanos par 30-40 mm Hg. Art. visu gadu.

Nieru artērijas tromboze

Nieru artērijas tromboze - pārklāšanās asins plūsmu nierēs izrauties no extrarenal asinsvadu trombu. Tromboze notiek Kad iekaisums, ateroskleroze, trauma. 20-30% gadījumu trombozes ir divpusējs.

Nieru artērijas tromboze ir akūta un stipras muguras sāpes, nieru, muguras sāpes, kas tiek izplatīts kuņģī un ribām.

Turklāt tromboze var izraisīt pēkšņu ievērojamu pieaugumu asinsspiedienu. Ļoti bieži tromboze slikta dūša, vemšana, aizcietējumi, paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Visaptveroša ārstēšana trombozes: antikoagulantu terapiju un simptomātiska terapija, ķirurģija.  Nieru artērijas stenoze

Nieru artērijas aneirisma

Nieru artērijas aneirisma - tas maisveidīgs paplašināšanās Lumen, kam tās sienu elastīgās šķiedras un ja nav muskuļu. Aneirisma visbiežāk vienpusīgs. To var novietot gan intrarenal un extrarenal. Klīniski šī patoloģija var izpausties asinsvadu trombembolija un hipertensija.

Kad nieru artēriju aneirisma rāda darbību. Ir 3 veidu darbību šāda veida anomālija:

  • rezekcija artērijas;
  • izgriešana no aneirisma ar nomaiņu tās defektu plāksteris;
  • anevrizmografiya - slēgšana arteriālās sienas audu aneirismas, paliek pēc iepriekšējās izgriešanas tās galvenās daļas.

Anevrizmografiya izmanto vairākās asinsvadu bojājumi un lielu aneirisma.

Яндекс.Метрика