Plaušu artērijas

Īss apraksts plaušu artērijas

Plaušu artērijas - asinsvadu no lielajiem puišiem no plaušu apgrozībā, ir turpinājums plaušu stumbra. Vienīgais cilvēks no artērijās, kas nodrošina nodošanu venozās asinis  Cilvēka plaušu artērijas
   uz plaušām.

No plaušu artērijas struktūra

Plaušu artērijas ir filiāle 2 (apmēram 2 līdz 5 cm diametrā) plaušu stumbrs, kas stiepjas no labā kambara. Plaušu artēriju un kreisā priekšā visiem kuģiem, kas ienāk un iziet no serdtsa.Pravaya plaušu artēriju garumā lielāks nekā kreisi, garums līdz sadalījumu pa kreisi un pa labi ir par 4 cm. Tiesības plaušu artērijas no plaušu stumbra paplašina leņķī, kas atrodas starp augstākās VENA vēnu augošā aorta ar vienu galu un uz labo galveno bronhu citu. Kreisā turpina plaušu stumbrs, priekšā lejupejošu aortas un kreisajai galveno bronhu. Katrs no plaušu artēriju nonāk atbilstošo gaismas.

Funkcijas plaušu artērijas

Galvenā funkcija plaušu artērijas - veicot venozās asinis uz plaušām, bet tas var novērst daudzas slimības, piemēram:

1. Plaušu embolija - asinis nevar nodot, jo blokādes plaušu artēriju un filiālēm plaušu artērijas trombu. Tas ir atrodams arī plaušu embolija - nosprostojums artērijās gaisu, tauki, emnioticheskoy šķidro svešķermeņu, audzēju un citu reto cēloņiem.

Cēlonis ir asins receklis dēļ traucēta asins plūsma, no asinsvada sienas pārkāpumi, palēninot procesu erozija trombi un asins recekļi cilvēkiem.

Plaušu  Plaušu artērijas operācija
 artērija klasificē attiecībā uz skarto plaušu asinsvadu gultā uz šīm klasēm:

  • Massive - skar vairāk nekā 50%;
  • Submassive - kaltas no 30 līdz 50%;
  • Nonmassive - līdz 30%, attiecīgi.

2. Plaušu artērijas stenoze - sašaurināšanās izplūdes ostas no labā kambara pie plaušu vārstu. Sašaurināšanās plaušu stumbra sekas ir palielināt starpību plaušu artērijas spiediena pareizajā kambara, kas ir saistīta ar centienos izmešanas asiņu pieaugumu. Palielina arī spiedienu labajā ātrijā. Tā rezultātā ir taisnība kambara hipertrofiju, un drīz pareizos zheludochka.U daudziem pacientiem trūkst arī attīstītu priekškambaru starpsienas defektu.

Smagas stenozi zīdaiņiem var novērot cianoze, pacientiem vecākiem par vecuma simptomi var nebūt.

Яндекс.Метрика