Pleca kaula

Pleca - skelets bāze pleca, garie kauli.

No pleca struktūra

Pleca kaula  Cilvēka pleca
 Tas sastāv no korpusa un diviem epifīzēm - distālās un proksimālās zemāku augšas.

In apakšējā daļā no ķermeņa ir kaulu atpakaļ virsmu ierobežo aploces medicīniskas un sānu malas, kā arī sānu un medicīniskā priekšējās virsmas atdalīta nedaudz manāms ķemmi.

Uz mediālās priekšējo virsmu ķermeņa, tieši zem ķermeņa vidusdaļai, ir uztura atvere vadošais distāli barības vielu barību.

Uz sānu virsmas priekšā, nedaudz augstākas barības vielu caurumi, jūs varat redzēt deltveida pauguram - vietu, kur deltveida muskulis ir pievienots.

Aizmugurējais deltveida pauguram uz aizmugurējā ķermeņa virsmu, radiālo nervu iet vagu.

Proksimālā epifīze ir biezāka nedaudz. Tas ir puslodes vadītājs plecu, uz augšu, iekšpusē un atpakaļ mazliet. No pārējām kaulu galvas perifērijā norobežo nelielu konusveida pagarina annularly ts anatomisko kaklu. Vairāki atrodas zem abiem tubercles - maziem un lieliem. Leju stiept no katra paugura, attiecīgi ķemme ķemme mazu un lielu tuberkulu. Tie ir vērsti uz leju un sasniegt augšējo ķermeņa daļas kaulu. Kopā ar tubercles tie ierobežo intertubercular atsevišķu korpusu, kurā cīpsla garās galvas bicepss pleca muskulī.

Uz robežas ķermeņa un augšējā galā kaulu, nedaudz zemākas pauguriem, ir ķirurģiska kakla - neliels sašaurināšanās atbilstošu platību čiekurveidīgs dziedzeris.

Distālā epifīze saspiests anteroposterior virzienā. Tās apakšējā daļa tiek saukta kondils no pleca. Kondils sastāv no galvas, kas ir savienots ar rādiusa galvas un vienības, kas savieno līdz elkonim ar trochlear robu uz elkoņa.

Priekšā distālās epifīzes var redzēt vainaga caurumu, pa galvu kondils - Fossa starojumu, un uz aizmugurējās virsmas - olecranon Fossa.

Perifērā daļa lēto kaulu vidusdaļa un sānu epicondyle, kuru izcelsme no muskuļiem apakšdelma.

No katra epicondyle no distālās pieaugumu attiecīgi sānu un papēža supracondylar grēdām.

Augsti attīstīta  Lūzums pleca
 mediālas epicondyle. Uz muguras virsmas var redzēt rievas izvirzīšanās no elkoņa kaula nervu, un priekšā ir projekcija - supracondylar process, kas sākas ar flexor radiālo.

Korpusu elkoņa kaula nervu un epicondyles labi jūtama zem ādas, un ir kaulains orientieri.

Lūzumi pleca

Turpmāk veidi lūzumus pleca:

  • Lūzums galvas;
  • Intra-locītavu lūzums (lūzums anatomisko kakla);
  • Extra-locītavu lūzumi (sadalīti chrezbugorkovy un ķirurģijas kakla lūzums);
  • Lūzums paugura uz pleca.

Lūzumi galvas un kakla anatomiskās kaulu mēdz rasties tiešas spēkošanās ārējās virsmas pleca locītavu, vai krītot uz elkoņa. Tajā pašā laikā galva kaulu ir sadalīta vairākās daļās.

Klīniskā aina raksturo izskatu lūzuma asas sāpes. Pateicoties tiek palielināts pietūkums pleca locītavas, nav iespējams veikt aktīvas kustības ar rokām. Pasīvās kustības sāpīga.

Lūzumi ķirurģiskā kakliņa pleca ir sadalīta nolaupīšanu (abductors) un adduktsionnye (svina).

Adduktsionny lūzums no pleca notiek galvenokārt rudenī ar uzsvaru uz samazināto izstieptām rokām un nolaupīšanu - rudenī, koncentrējoties uz iegarenu rokas atvēlēts.

Ja lūzums no pleca bez novirzot pacients jūtas lokalizētu sāpes, kas ir zem aksiālā slodze palielinās. No pleca locītavas funkcija ir ierobežota.

Mijā kompensēt pacients jūtas asas sāpes un patoloģiska kustīgumu. No pleca locītavas funkcija ir traucēta, ass pleca ir bojāta un saīsināts.

Tuberkula no plecu lūzums visbiežāk notiek tad, kad izmežģīju plecu vai netieša mehānisms traumas. Pagrieziena punkts ir rezultāts reflekss kontrakcijas mazā kārtā, infraspinatus un supraspinatus muskuļus. Izolēta lūzums paugura uz pleca bez nobīdes parasti notiek, kā rezultātā pleca traumu.

Mijā pacientiem rodas lokalizēts sāpes, ir mīksto audu pietūkums. Aktīvās kustības nevar veikt.

Яндекс.Метрика