Rīkle

Rīkles - cilindriskas, nedaudz saplacināta no sagitālā virzienā piltuves muskuļu caurules garumu no 12 līdz 14 cm, kas novietots priekšā kakla skriemeļiem. Body rīkles gala (augšējā sienas) ir savienots  No rīkles struktūra
 ar galvaskausa pamatnes, atpakaļ tiek pievienots pie pakauša kaulu, sānu daļas - uz laika kaulu un apakšējā daļa iet uz barības vads līmenī sestā skriemeļa kakla.

Rīkles - vieta, šķērsošanas elpošanas un gremošanas trakta. Pārtikas masa no mutes dobuma uz rīšanas procesā nonāk kaklu, un pēc tam uz barības vads. Gaiss no deguna dobuma caur hoany nu no mutes dobumā caur kaklu un nonāk rīklē, un veicinātu balseni.

No rīkles struktūra

No rīkles anatomija ir trīs galvenās daļas - aizdegunes (augšējā daļa), rīkles (vidusdaļa) un hypopharynx (apakšdaļā). Rīkles un aizdegunē ir saistīti ar mutes dobuma, hypopharynx un balsenes ir saistīta ar. Rīkles pieslēdzas rīklē caur muti, deguna dobumu ar to sazinās caur choanae.

Žāvas rajonā - turpinājums aizdegunē. Mīkstās aukslējas, Palatine arka un atpakaļ no mēles ir atdalīta no rīkles mutes dobumā. Mīkstās aukslējas tiek nolaistas tieši uz rīkles dobumā. Laikā rīšana un izruna izklausās debesis pacēla, tādējādi nodrošinot formulēt runu un novēršot pārtikas iekļūšanu aizdegunē.

Hypopharynx sāksies ceturtajā vai piektajā skriemeļa, un pamazām iet uz leju, tas nonāk barības vadā. Priekšējā virsma hypopharynx pārstāvēja rajonu, kurā atrodas mēles mandeļu. Pēc tam, kad mutē, pārtikas sasmalcina, pēc tam bolus iet caur barības vads nonāk hypopharynx.

Uz sānu sienu rīkles gala, kas atrodas piltuves formas atvēršanu dzirdes (eistāhija) caurulē. Šī struktūra palīdz līdzsvarot rīkles atmosfēras spiediens tympanic dobumā auss. Jomā šiem caurumiem ievieto mēģenē mandelēm pārī savienotām kopas limfoīdo audu. Šādas kopas ir arī citās daļās rīkles. Daudzvalodu, rīkles (adenoid), divas caurules, abas Palatine mandeles veido limfātisko gredzenu (Pirogova - Valdeyera). Limfoīdo gredzens novērš iekļūšanu cilvēka ķermeņa ārvalstu vielu vai mikrobiem.

Rīkles siena sastāv no muskuļu slānis, adventitia un gļotādām. Muskuļu slānis pārstāv grupu muskuļu rīkles: stylopharyngeus muskuļiem, kas paaugstina balsenes un rīkles un patvaļīgu pārī šķērssvītrotās muskuļu - augšējā, vidējā un apakšējā rīkles žņaugs, sašaurina savu lūmenu. Rīšanas centienus gareniskas rīkles muskuļus pieaug, un šķērssvītroto muskuļu, konsekventa griešana, spiežot Bolus.

Jo gļotādu un muskuļu slānis ir submucosa ar šķiedru.

Gļotādas  Atrašanās vieta rīkles
 dažādi atrašanās vietas struktūru. Jo rīkles un hypopharynx gļotādā klāj stratificētās plakanšūnu epitēlijā, un aizdegunē - ciliated epitēlijā.

No rīkles funkcijas

Rīkles ir iesaistīts vairākos organisma funkciju: ēšanas, elpošanas, phonation, aizsardzības mehānismiem.

Elpošanas funkcijas, iesaistot visas daļas, rīkles, jo tas iet caur gaisa plūsmu uz cilvēka organismā no deguna dobumā.

Golosoobrazovatelnaya funkcija rīkles ir veidošanās un pavairošanu skaņas saražotās rīklē. Šī funkcija ir atkarīga no funkcionālā un anatomisko stāvokli neiromuskulāro aparātu rīklē. Izrunā skaņu mīksto aukslēju un mēles, mainot savu nostāju laikā, aizver vai atver deguna eju, ļaujot veidošanos tonis un soli balss.

Patoloģiskas izmaiņas balsošanas var rasties sakarā ar deguna elpošanas traucējumi, iedzimtus defektus cieto aukslēju, parēzes vai paralīze mīkstās aukslējas. Ziņojums deguna elpošana bieži rodas sakarā ar šajā nazofarengiāla mandeļu pieaugumu par savu patoloģisko izplatīšanu limfoīdo audu. Kodolieroču neizplatīšanu adenoīdi palielina spiedienu ietvaros auss, jutīgums bungādiņas ir ievērojami samazināts. Gaisa un gļotu cirkulācija deguna dobumā tiek nomākta, kas veicina augšanu patogēniem.

Pischeprovodnaya funkcija rīkles ir veidot aktus nepieredzējis un rīšanas. Aizsardzības funkciju veic rīkles limfoīdo gredzenu, kas kopā ar liesas, aizkrūts un limfmezglos veido vienu organisma imūnsistēmu. Turklāt, uz virsmas gļotādu rīkles ir daudz skropstas. Gadījumā, kairinājumu gļotādas rīkles muskuļus ir samazināts, tās lūmenu sašaurināšanos, un gļotas parādās rīkles rīstīties, klepus refleksu. Klepus visas kaitīgās vielas, kas turas pie skropstas tiek izmesti.

Яндекс.Метрика