Galvaskauss

Galvaskauss ir kaulains skelets sastāv no 23 kauliem un aizsargā smadzenes no bojājumiem. Galvaskauss ir 8 divvietīgi un 7 nepāra kauli.  Cilvēka galvaskauss

No cilvēka galvaskausa struktūra

Cilvēka galvaskausa pieder pie skeleta sistēmas un muskuļu un skeleta sistēmas. Galvaskauss ir sadalīta divās galvenajās daļās - priekšpusē un smadzenēs. Departamenti cilvēka galvaskausa veikt lomu un ir ietekme uz visu ķermeni.

Priekšējā daļa no galvaskausa personas sastāv no pāra (augšžokļa un deguna kaulu, apakšējā deguna Concha, Pfalcā kaula, vaiga kauls un asaru) un nepāra (sietiņkauls, VOMER, apakšžoklis, mēles kauls) kaulu. Priekšējā daļa no galvaskausa ietekmē sajūtas, elpošanu un gremošanu.

Nepāra kaulu platība ir pildītas ar gaisu, kas tiek savienots ar deguna dobumā. Gaisa platība ļauj galvaskauss būt spēcīga, un tie nodrošina siltumizolāciju par sajūtām. Ar gaisa dobumi ir ķīļveida, režģis, pieres, tvaika, deniņu kauls un augšējo žokļa.

Īpaša loma ir ar lokveida mēles kauls, kas atrodas starp balsenes un apakšžokļa, kā arī savieno ar galvaskausa kaulu ar saišu un muskuļu. Tas kauls veido ķermeni un pārī ragi, kas atiet no styloid procesā deniņu kauls. Savienojumi starp kauliem ir šķiedrains.

Augšējās dzīvoklis kaulus cilvēka galvaskausa, un sastāv no trombocītu ar kaulu vielas un vielas, kas šūnās atrodas kaulu smadzenes, un asinsvadiem. Daži no kauliem cilvēka galvaskausa, ir pārkāpumi, kas atbilst vagas un convolutions smadzenēs.

Brain galvaskauss sastāv no nepāra (pakauša, pieres un sphenoid) un dubultspēlē (parietālās un laika) kaulu. Smadzeņu departments, kas tilpums ir aptuveni 1500 cc, ir aizsardzības rāmis kaulu smadzenēs. Šis departments atrodas uz sejas reģionā.

Pieres kaulu pneimatiskās sastāv no divām skalas un priekšgala. Pieres kaulu veido pieres un frontālās pilskalni, kas veido sienu orbītā, deguna dobumā, temporālo Fossa un priekšējo bedres. Parietālo kaulu veido galvaskausa velvēt, un tas ir parietālo tuberkula. Pakauša kaula veido galvaskausa pamatnes velve un galvaskausa Fossa, kas sastāv no 4 daļām, kas atrodas foramen magnum. Pneumatic ķīļveida kaulu sastāv no ķermeņa, kam ir hipofīzes fossa ar hipofīzes.

Kaulu ir sarežģīts pāris pneimatisko deniņu kauls, kas veido galvaskausa velvēt un satur orgānu sēdē. Pneimatiskā deniņu kauls veido piramīdas, kas tiek laists bungādiņa un iekšējās auss.

No cilvēka galvaskausa kauli savstarpēji locītavām. Uz priekšējā daļā kaulu blakus ar plakanu un gludu šuvēm un locītavu savieno mērogus ar laicīgām un parietālo kauliem, kas veido šuve pārslu veidu. Parietālo un pieres kaula ir savienoti ar koronālā šuves, un divi parietālās kauli ir savienoti ar sagitālā šuves. Pie krustojuma ar sagitālā un kroņa šuvēm bērniem pastāv liels Fontanelle, ka ir saistaudi, kas vēl nav kļuvis kaulu. Pakauša un parietālās kauli ir savienoti lyambdovidnym šuves un krustojumā lyambdovidnogo un sagitālā šuves veido nelielu Fontanelle.

Vecuma īpatnības galvaskausa

Galvenā loma, veidojot galvaskausa cilvēks spēlē smadzenes, maņu orgāniem un košļājamās muskuļus. Šajā procesā pieaug izmaiņas cilvēka galvaskausa struktūras.

Jaundzimušo galvaskausa kaulu piepildīta ar saistaudiem. Raksturīgi, zīdaiņiem veido seši fontanelles, kurām gandrīz piesaistes plāksnes - ķīli un mastoīda piedēklim veidu. No jaundzimušo galvaskauss ir elastīga un tās forma var atšķirties, tāpēc auglis iet caur dzemdību kanālu bez smadzeņu bojājumiem. Iet saistaudu kaulu notiek 2 gadu vecumam, kad fontanels pilnībā aizvērtas.

Cilvēka galvaskausa pieaugušo un bērnu struktūra ir atšķirīga. Attīstība galvaskausa notiek vairākos posmos:

  • No dzimšanas līdz 7 gadiem - tas ir posms vienotu un enerģisku izaugsmi. Laika posmā no viena gada līdz trim gadiem aktīvi veidoja aizmugurē galvaskausu. Ar trim gadiem ar izskatu bērnu zobu košļājamās funkciju un bērna attīstībai veido priekšā viņa galvaskausa un pamatni. Līdz pirmā perioda galvaskausa kļūst garš, kas ir analogs garumu pieaugušo.
  • No 7 līdz 13 gadiem, - uz laiku lēna pieauguma galvaskausa velve. 13 gadus dobumā galvaskausa velves sasniedz 1300 cc.
  • Pēc 14 gadiem līdz pilngadībai - periodu aktīvās augšanas sejas un frontālo smadzeņu reģioniem. Šajā periodā, stipri izpausties seksuālās atšķirības. Zēni velk galvaskauss garumā, un meitenes saglabāja savu apaļums. Kopējā jauda 1500 cm³ galvaskausa vīriešiem un 1340 cc sievietēm. Male galvaskauss šajā laikā izpaužas izteikta atvieglojums, bet sievietēm tas ir gludāka.
  • Vecums - periods izmaiņām galvaskausa kas saistītas ar novecošanu, zobu zaudējumu, samazinoties masticatory funkciju un izmaiņām masticatory muskuļus. Ja persona šajā periodā samazinājās zobus, žokļi pārstāj būt ciets, samazināts elastība un izturība galvaskausu.

Funkcijas galvaskausa

Cilvēka galvaskauss, kaulu kā sarežģīts orgāns veic vairākas galvenās funkcijas:

- Tas kalpo kā sastatņu kaulu smadzenes un maņu orgāniem, un tās kaulu veidošanās ir aizsardzības šūnas deguna un acu dobumu;

- Pievienojiet kaulus galvaskausa sejas muskuļus, kakla muskuļos un masticatory muskuļiem;

- Piedalās procesā runas, un žokļu un pneimatiskās blakusdobumu ir paredzēti skaņas izglītību;

- Svarīgi ir gremošanas sistēmā, jo īpaši žokļa paredzēts masticatory funkciju un ierobežot mutes dobumu.

Galvaskausa trauma un to ārstēšana

 No cilvēka galvaskausa struktūra
 Traumas no galvaskausa, var novest pie nopietniem pārkāpumiem darbību cilvēka organismā - paralīze, psihiski traucējumi, runas un atmiņas. Galvenie galvaskausa traumas ietver lauzta jumts slēgta un atvērta tipa, bazālo galvaskauss lūzums, smadzeņu traumas smadzeņu satricinājums.

Lūzums galvaskausa velve parādās kā galvas hematoma cilvēka traucējumi apziņas, atmiņas zudums, un elpošanas problēmas. Persona, kas saņem traumas būtu jāliek uz līdzenas virsmas, un nodot pārsēju galvā. Ja pacients bezsamaņā jāuzliek uz nestuvēm tādā stāvoklī pusi kārtas, un ar vienu pusi no ķermeņa spilvenu vai spilvenu. Kad elpošana pārkāpumi veikti CPR, un pēc tam piegādāt upuri medicīnas iestādē uz medicīnisko pārbaudi.

Lūzums galvaskausa pamatnes var izpausties kā asiņošana no deguna un ausīm, reibonis, galvassāpes, samaņas zudums. Ja bojājumi cietušajam no galvaskausa pamatnes vajadzētu atbrīvot elpceļus un muti cerebrospinālajā šķidrumā un asinis, un pārkāpjot elpošana mākslīgo elpināšanu.

Satricinājums redzams traumatisks smadzeņu traumas. Simptomi ir samaņas zudums, reibonis, galvassāpes, slikta dūša, vemšana, ātrs pulss, bālums, vājums. Gadījumos, kad smagas traumas smadzenēs var zaudēt samaņu uz vairākām stundām. Smagos gadījumos, traucēta funkcionēšanu sirds un asinsvadu un elpošanas sistēmu. Cietušais nekavējoties darīt krūškurvja kompresiju un CPR, un virsmas brūces pārsēju, tad pacients hospitalizēts.

Klātesot intrakraniālu struktūru notika kraniotomija.

Kraniotomija ir ķirurģiska operācija, lai izveidotu caurumu galvaskausa kaulu. Mērķis ir panākt kraniotomija ievainoti zonu, kurai ir hematoma vai citu ļaundabīgu.

Ir vairāki veidi, kā kraniotomija - dekompresijas ar temporālo kaulu rezekciju un atvēršanu smadzeņu plēves (kad mežģījums kaulu smadzenēs); osteoplastic ar vairākiem nobīdot mīksto audu un kaulu; rezekcija izņemt daļu no galvaskausa kaulu (par dekompresijas un ķirurģiska ārstēšana smadzeņu traumas).

Яндекс.Метрика