Smadzenes

Brain. Galvenā informācija

Smadzeņu pieder pie centrālās nervu sistēmas, kas ir atrodas iekšā galvaskausā.

Pie sirds ēkas Smadzeņu daļas
 smadzenes - neironu tīklu, savienojums starp elementiem, kas tiek atbalstīta ar sinapsēm. Mijiedarbība starp neironiem caur sinaptiskā savienojumu noved pie veidošanos elektrisko impulsu, kas kontrolē darbību organismā.

Neirons ir nervu šūnu struktūra, kas ir garās un īsās procesus: AXON un DENDRITE, attiecīgi. Axon spēlē nozīmīgu lomu pārraidīšanai impulsu, kā Viņš, sazinoties ar axons citu nervu šūnu, sinapses aprakstīts iepriekš.

Signālu pārraide starp smadzeņu šūnām tiek veikta ar neirotransmiteru.

Turklāt neironi ir smadzeņu šūnas, glial šūnām, no kuriem ir 7 veidu. Katram veidam ir sava funkcija.

Lielākie kuģi smadzenēs, jauda to īstenot, ir trīs artērijas - viens galvenais un divi iekšējā miega. Tomēr asinis nonāk smadzeņu audus netieši. Samazinātu iekļūšanu infekcijas smadzenes palīdz asins-smadzeņu barjeru. Tā ir selektīva caurlaidība, pasargājot no infekcijas un smadzeņu iekļūšanu dažas citas zāles. Šajā hematoencefālisko barjeru nav aptver visu virsmu smadzenēs. Ir jomas, bezmaksas no viņa aizstāvībai. Tie ietver, piemēram, hipotalāma reģions smadzenēs.

Smadzeņu audu

Augstāku mugurkaulnieku smadzenes liktas galvaskausā, kas aizsargā smadzenes no bojājumiem un šoku. Ķermeņa čaulas uz sevi: ciets, pamatojoties uz saistaudu, mīksta un asinsvadu (arahnoidālā), kas atrodas starp tiem. Attālums starp korpusiem ir piepildīta ar cerebrospinālā šķidruma - šķidrums.

Smadzeņu daļas

Smadzeņu daļas atbilst skaitam smadzeņu burbuļa pirms attīstību organismā in embryogenesis:

 • serde;
 • hindbrain kas ietver smadzenītēs un tiltu;
 • midbrain, kas ietver jumtu midbrain ar divām dvīņu pilskalni un divām kājām smadzeņu;
 • midbrain, kas ietver hipotalāmu un talāmu par summu diviem gabaliem, kā arī diviem pāriem geniculate struktūru;
 • telencephalon, patiesībā abas puslodes smadzeņu.

Attiecības starp nodaļām smadzenēs ir ne tikai anatomiski bet arī funkcionāls.

Smadzeņu funkcijas

Neskatoties uz to, ka katrs no smadzeņu daļās, specializējas veicot dažādas funkcijas, darbību kopumā var attēlot šādi:

 • domāšana - augstāko funkciju cilvēks;
 • no sensoro informāciju, kas nāk no maņām apstrāde;
 • pieņemt lēmumus;
 • plānošana;
 • koordinācija, vadība;
 • veidošanās emocijas;
 • Uzmanību;
 • atmiņa;
 • paaudze un uztvere runas.

Brain satricinājums

Neskatoties uz cietā aizstāvību, kas ieskauj smadzenēs, tas trausls ķermenis ir pakļauts dažādiem testiem, no kuriem viens ir smadzeņu satricinājums. Kad shake (kas attiecas uz vieglu formu traumatisks smadzeņu traumas), var būt īss samaņas zudums. Galvenās sūdzības ir sūdzības par pacientam iestājoties galvassāpes, reibonis, slikta dūša, vemšana, kā arī rašanos troksnis ausīs, un pastiprināta svīšana. Brain satricinājums
 Tika novērotas atšķirības vitālo funkciju. Kauliem galvaskausa bez bojājumiem. Parasti, vispārējais stāvoklis pacientam tiek uzlabota pirmajā vai otrajā dienā pēc traumas.

Ārstēšana smadzeņu trīce laikā ietver medicīnisko apskati, kas precizē diagnozi, izmantojot X-ray pārbaude. Tālāk var tikt noteikts gultas režīms vismaz 5 dienas slimnīcā. Ilgums, ja nepieciešams mainīt uz augšu.

Narkotiku apstrāde smadzenēs, kad tas ir jāsakrata mērķis ir atjaunot savu normālo stāvokli, kā arī sāpju mazināšanai, likvidēšanu bezmiegs, reibonis un nemiers. Parasti ārsts narkotikas no saraksta analgētiskiem, miega un nomierinoši līdzekļi. Turklāt dažos gadījumos terapija satricinājums ietver kursa metaboliskās un asinsvadu procedūras, kuru mērķis ir paātrināt atjaunošanu traucēts smadzeņu funkciju.

Jāpatur prātā, ka tad, kad jūs krata smadzeņu organiskus bojājumus ķermenis nekad rasties. Pārmeklējot CT vai MRI atklāja traumatisku izmaiņas tas ir iespējams, runā par smadzeņu traumu - daudz nopietnu kaitējumu.

Asinsvadu slimības, smadzeņu

Strāvas vads un piegādā to ar skābekli un enerģiju veica traukus smadzeņu - trīs galvenās artērijas, kas minēts iepriekš. Smadzeņu asins cirkulācijas traucējumi, kurus izraisa asinsvadu patoloģijas ir kopīgas slimības un otrajā vietā mirstības (pēc koronārās sirds slimības). Tie ietver, pirmkārt un galvenokārt, smadzeņu aterosklerozes, insults, galvas smadzeņu aneirismas un vairāki citi.

1. Cerebrālā ateroskleroze notiek fona endokrīno un bioķīmiskajiem procesiem un mehānismiem neyroregulyatornyh, kam sekoja smadzeņu asinsriti pasliktināšanās. Tur pasliktināt garīgās funkcijas. Pacienti bieži sūdzas par atmiņas traucējumiem (īpaši cieš atcerēties), asociatīvās atmiņas. Ir inerce psihisko procesu, ir īpaša veida demenci. Ārstēšana smadzeņu ar smadzeņu aterosklerozes ietver racionalizāciju darbu un pārtiku, izmantot zāļu, tai skaitā narkotisko lipotropic un hypocholesterolemic rīcība nozīmē samazināt iekaisumu asinsvados, kā arī atjaunojošas narkotikas;

2. Insults ir akūts smadzeņu asinsrites traucējumi. Simptomi, kas šajā gadījumā ir raksturs pēkšņs un fokusa. Riska grupa šādi uzlabotas vecumu, smēķēšana, arteriālā hipertensija, cukura diabēts un sirds slimības. No insulta simptomi ir atšķirīgs. Kā likums, iezīmēja traucējumi apziņas, stupors, miegainība / stāvokli uztraukums, reibonis, iespējams, samaņas zudums. Starp veģetatīvo simptomiem: karstā mirgo, svīšana, sausa mute. Simptomi, un liela, sakarā ar to, jebkurā jomā ir bojājums. Ārstēšana insulta ietver kursu asinsvadu terapijas, skābekļa terapijas, atjaunojošas ārstēšanas procedūras (masāžas, vingrojumu terapijas, fizioterapijas);

3. smadzeņu aneirismas skar vienu no artērijas, kas apgādā ķermeni. Asiņošana (subarachnoid vai smadzeņu), var izraisīt nāvi vai neiroloģiskiem traucējumiem. Agrīnu atklāšanu un likvidēšanu aneirisma no asins plūsma tiek uzskatīts līdz šim labākais ārstēšanas.

Яндекс.Метрика