Cnemis

Stilba - lielākais un garākais kaulu apakšstilba. Tas sastāv kaulu Stilba persona
 ķermeņa un divi epifīze - zemākas distālā un proksimālā augšējo.

Stilba kaula struktūra

Ķermenis kaula ir trīsstūra forma ar trim malām - priekšējā, vidusdaļa un starpribu, un trīs virsmām - mediālā, mugurējās un sānu.

Priekšējā mala kaulu ir smailu forma un atgādina ķemme veidu. Augšējā daļa no tā tērēta pauguram. Interosseous mala ir palielinājusi formas un forma gliemene. Ķemme tā ir vērsta uz augšstilbi. Mediālais virsma kaulu ir nedaudz izliekts un labi nosakāms caur ādu ar priekšējo malu korpusa stilba kaula.

Sānu (perednenaruzhnaya) nedaudz ieliektas virsmas kaulu. Aizmugures virsma ir plakana forma. Uz muguras virsmas soleus muskuļa ir līnija, kas iet no sānu locītavpauguru mediāli un uz leju. Nedaudz tālāk atrodas barojošu caurumu, kas paplašina distāli barojošu barību.

Proksimālā epifīze no stilba nedaudz paplašināta. Viņa sānu sekcijas - sānu un medicīniskā condyles. Ārpus sānu locītavpauguru ir plakana fibular locītavu virsmu. Augšpusē proksimālās epifizāras vidējo departamentā ir intercondylar Eminence, kas var izšķirt divus pauguriem:

 • iekšējais mediālas intercondyloid, ko var saskatīt aiz muguras intercondylar jomā;
 • ārējo sānu intercondyloid, kas atrodas uz priekšējā priekšējā intercondylar lodziņā.

Šie divi lauki ir vieta piestiprinājumu cruciate ceļa saišu. Uz katru pusi no intercondylar pārākumu augšējās locītavu virsmas ir vērsta uz katras kondils locītavu segumam ir ieliekta forma - mediālas un sānu. Ieliekts locītavu virsmu ierobežo perifērijā malas stilba kaula.

Distālā epifīze kaula ir taisnstūra forma. Uz tā sānu virsma ir fibular iecirtums blakus distālās epifīzes no augšstilbi. Uz aizmugures virsmas, distālās epifizāras iet malleolar rievas izvirzīšanās. Priekšā rievas izvirzīšanās mediālas robežas distālās lielā lielakaula epifizāras kļūst vidusdaļa malleolus - lejup process, kas ir labi sataustāms. Uz sānu aspekts potītes ir locītavu virsmas potītes. Tā pāriet uz apakšējās virsmas kaulu un stiepjas uz apakšējā ieliektiem locītavas virsmu no stilba kaula.

Lūzums stilba kaula

Visi stilba lūzumi ir sadalīti: Lūzums stilba kaula personas

 • slīpi;
 • šķērsvirziena;
 • intraartikulārs;
 • fragmentāri;
 • sasmalcināti.

Par intraartikulārai lūzumi ir lūzumi mediālas malleolus no stilba kaula un condyles. Mediālais malleolus ir iekšējais potītes kaula stabilizators. Parasti, tas ir rezultāts šķelto stilba vērpes fiksētu kājām. Tas ir arī bieži iekšējais potītes lūzums notiek, kā rezultātā nav fizioloģisko asu pavērsienu kājām.

Galvenie simptomi lielā lielakaula lūzumu:

 • Sāpes stilba un kustības palpācija;
 • Sakarā ar pārvietošanu kaulu fragmentu deformēta stilba kaula (ekstremitātes ass izmaiņas);
 • Ir pietūkums;
 • Tas nav iespējams veikt aksiālā slodze uz kājas.

Lūzums ārstēšana ir izdevīgi veic, izmantojot operācijas. Raksturīgi, pacients var veikt slodzi uz skarto kāju jau nākamajā dienā pēc operācijas.

Cista stilba

Diezgan bieži, kad iekaisis kaula, tas var norādīt uz cistas.

Kaulu cistas - slimība, kurā sabiezējums veidojas kaulu dobumā.

Joprojām nav skaidrs izcelsmi kaulu cistas. Tika konstatēts, ka cistas no stilba ir rezultāts hemodinamikas traucējumiem ierobežotā teritorijā kaulu. Patiesībā, veidošanās cistas ir distrofija. Pamats veidošanās cistas ir pārkāpums intraosālie asins plūsmu un aktivizēšanu lizosomālo enzīmu, kā rezultātā iznīcināšanu kolagēna, glikozaminoglikānu un citiem proteīniem. Saskaņā ar starptautiskā klasifikācija, kas minēta kā cista audzēju slimībām.

Kaulu cistas var būt vientuļnieki un aneurysmal. Vientuļnieks cista attīstās ilgā laika periodā, ir biežāk pusaudža vīriešiem. Aneurysmal cista rodas pēkšņi un strauji attīstās. Vairumā gadījumu, aneurysmal cistu rezultāti no tieša trauma kaulu.

Neskatoties uz vispārējo raksturu šīm slimībām, tie parasti skaidri nošķirt, jo tie ir dažādi simptomi un radiogrāfijas attēlu.

Яндекс.Метрика