Subclavian artērija

No subclavian artērijas struktūra

Subclavian artērija ir pārī orgāns, kas sastāv no labi un pa kreisi subclavian artērijas, kas piegādā asinis uz rokas un kakla.

 Subclavian artēriju persona

Tā ir daļa no sistēmiskās asinsrites, un ir radies priekšējā videnes: tiesības subclavian artēriju nāk no brachiocephalic stumbra, kas ir tās termināla zarus, pa kreisi arī izbrauc no aortas arch. Atstāja subclavian artēriju bija garāks nekā tiesības: tā ir daļa no hilar aiz brachiocephalic vēnā.

No subclavian artērijas attiecībā pret krūšu ieplūdes virziens ir sāniski un uz augšu, veidojot nedaudz izliekts loka aplokšņu virsotne un kupolu pleiras.

Es sasniedzis ribas subclavian artērija iekļūst interscalene plaisu, kas veidojas blakus virsmām vidū un priekšējā scalene muskuļu. Šajā intervālā tas ir uz pleca pinumu.

Es noapaļotas malas subclavian artērijas iet zem collarbone un uz paduses dobumā, kas jau sauc paduses artērijas.

Ir trīs galvenās sadaļas kreiso un labo subclavian artērijās:

  • First. Tas nāk no tā atrašanās vietas paaudzes ienākšanu interscalene periodu;
  • II. Sākot interscalene intervālu;
  • Trešais. Tas sākas pie izejas interscalene periodā līdz ieejas paduses dobumā.

No pirmās nodaļas atkāpties pēc filiāļu subclavian artērijas:

  • Mugurkaula artērijas (a.vertebralis). Viņas ceļš ir caur caurumu šķērsvirziena procesa sesto kakla skriemeļa, pieceļas un dodas galvaskausa dobumā caur foramenmagnum - ar foramen magnum. Turklāt, tas ir savienots ar artērijas, no otras puses, kas veido ar to, ka bazilāras artēriju. Funkcija mugurkaula artērijas - asinis piegādāt muguras smadzenes, muskuļi un cietais apvalks smadzenēs (pakauša daivu no viņa);
  • Iekšējais krūšu kurvja artērija (. Thoracicainterna) nāk no apakšējās virsmas subclavian artērijas. Tā piegādā asinis ar izšķīdušo barības vielu vairogdziedzera, galvenie bronhi, diafragmas, krūšu kaula, krūškurvja, audumu priekšpusē un augšējo videnes, un krūšu un vēdera rectus muskuļu;
  • Schitosheyny barelu (truncusthyrocervicalis). Atkritumi no iekšējās malas scalene muskuļu, sasniedzot garumu aptuveni 1, 5 cm, un ir sadalīts vairākās nozarēs, kas piegādā asinis uz gļotādas balsenes, muskuļus kakla un lāpstiņām.

Otrais departaments subclavian artēriju tikai viena filiāle: Edge-kakla stumbra (truncuscostocervicalis). Tas nāk uz muguras virsmas subclavian artēriju, un arī sadalīts vairākās nozarēs: dziļš kakla artēriju un augstākā starpribu artēriju, kas iet atpakaļ (kas noved pie muskuļu muguras) un muguras filiālēm.

Trešā daļa no subclavian artēriju departaments ir šķērsvirziena kakla artērija, braucot cauri pleca pinumu un ir sadalīta virsmas artērijas piegādā asinis uz muguras muskuļu, dziļā filiāles subclavian artēriju un muguras artērijā lāpstiņas, kas tiek samazināta līdz vispārējām muguras muskuļiem, barojot to un saistīto mazos muskuļus.

No subclavian artēriju bojājumi

Stenoze (sašaurinājums) - galvenā slimība, kas skar subclavian artēriju un tās filiāles.

Stenoze, visbiežāk, ir sekas aterosklerotisko izmaiņām kuģiem vai trombozes. Cēloņi Iegādātās (nav iedzimta) subclavian artērijas stenoze ir vielmaiņas procesus organismā, iekaisuma slimībām un audzējiem pārkāpumi.

Noguldījumi par asinsvadu sieniņām, tapām artērijas ir lipīdu bāzes, kas ir, faktiski, holesterīna atvasinājumi.

Sašaurināšanās vai stenoze no subclavian artērijas, samazinot aptuveni 80% no kuģu lūmenu, kā rezultātā samazinās asins plūsma, kas noved pie ļoti negatīva ietekme - iztrūkums audus, kas piegādā asinis no subclavian artēriju, barības vielām un skābekli.

Artērijas stenoze bieži pavada parādīšanās aterosklerotisko plāksnīšu, kas var pilnībā bloķēt asins plūsmu artērijās un palielinātu varbūtību par išēmisku insultu.  Ārstēšana subclavian artēriju stenozi

Galvenais iebildums par pacientu subclavian artēriju stenozi sāpes, pastiprina fizisko aktivitāti, galvenokārt uz pusi ietekmēto ekstremitāti.

Ārstēšana

Galvenās ārstēšanas metodes stenozi par subclavian artērijās ir:

  • Endovaskulārie stenting;
  • Sleepy-subclavian apvedceļš.

Sleepy-subclavian apvada operācija tiek veikta pacientiem hypersthenic organismā (kura atlase departaments 1 subclavian artērija saistīta ar zināmām grūtībām), un atklāšanai stenozes otrajā sadaļā subclavian artēriju.

Endovaskulārie stenting ir lielas priekšrocības salīdzinājumā ar atvērtā operācijas: operācija tiek veikta vietējā anestēzijā caur nelielu (2-3 mm) iegriež ādā caur punkcijas caurumu.

Яндекс.Метрика