Taisnā zarna

Taisnās zarnas ir termināls (beigas) no gremošanas traktā. Tas ir tiešs turpinājums resnajā zarnā, bet atšķiras no tās, gan tās struktūra un tās funkcijām.  Atrašanās vieta taisnās zarnas

No taisnās zarnas struktūra

Taisnās zarnas atrodas iegurņa dobumā. Tās garums pieaugušo ir aptuveni 15 cm. Tas beidzas anālo atveri (tūpli) ir novietots uz ādas starpenē.

Taisnās zarnas veido trīs slāņi: uz gļotādas, submucosa un muskuļiem. Ārpus tā ir ietverta pietiekami spēcīgu šķiedrām. Starp muskuļu šķiedrām korpusa un ir kārtiņu taukaudos. Šis slānis papildus taisnajā zarnā ieskauj dzemdes kakla sievietēm un vīriešiem - priekšdziedzerī un sēklas pūslīšos.

Nedaudz augstāka nekā tūpļa gļotādas veidlapas daudziem vertikāliem krokās - bāri Morgan. Starp kolonnām ir krokām, kas var kavēties mazas fecal daļiņas, svešķermeņi, kas savukārt var izraisīt attīstību iekaisuma procesu. Aizcietējums, iekaisums var novest pie grumbas uz virsmas kārpaina (pacēlums normāla gļotādas), kas ir dažreiz sajaukti polipus no resnās zarnas.

Funkcijas taisnās zarnas

Taisnās zarnas ir uzkrāšanās fekālijām un sacietēšana pirms procesa defekācija. Šis evakuācija funkcija lielā mērā kontrolē prāta un gribas cilvēks.

Slimības taisnās zarnas

Visi taisnās zarnas slimības ir milzīga ietekme uz kvalitāti un standartiem dzīves jebkuras personas. Tādēļ mūsdienu medicīna piešķir lielu nozīmi profilaksei un ārstēšanai no taisnās zarnas slimībām. Diagnosticēt slimības, dažādi instrumentālie un nav instrumentālās diagnostikas metodēm: fizioloģiskās, radioloģiskie, laboratorijas metodes. Tomēr visvairāk informatīvs metode ir kolonoskopija, kas ļauj atklāt daudz, ieskaitot pirmsvēža bojājumi un vēzi taisnajā zarnā.  Videocolonoscopes - resnās zarnas polips

Visbiežāk slimības taisnajā zarnā ir:

  • Proktīta - iekaisums taisnajā zarnā;
  • Taisnās zarnas prolapss - galvenais iemesls šī slimība bieži vājināšanos muskuļiem, kas veido iegurņa grīdas;
  • Rievas (plaisas) - mazas asaras taisnās zarnas gļotādas;
  • Polipi no taisnās zarnas - parasti nesniedz nekādas neērtības pacientiem. Bet laika gaitā, tie var pārvērsties ļaundabīgu audzēju;
  • Taisnās zarnas vēzis - diezgan iespaidīgi un bīstama slimība. Viņa operatīvu terapiju un ietver izņemšanu no taisnās zarnas (daļēji vai pilnībā, kopā ar anālo atveri). Ja pacients ar kolorektālo vēzi vēlāk meklēt medicīnisko aprūpi un veikt radikālu operāciju nav iespējama, tad tas ir noteiktā paliatīvā ārstēšana (staru terapijas, ķīmijterapija), kuras mērķis ir pagarināt pacienta dzīvi un uzlabotu tās kvalitāti. Lai diagnosticētu taisnās zarnas vēzi, jāveic regulāras medicīniskās pārbaudes, jo īpaši cilvēkiem, kas cieš no resnās zarnas polipi.

Ārstēšana resnās zarnas proktoloģija ārstiem iesaistītajiem. Daudzas slimības ārstē konservatīvi, un tikai tad, kad neveiksmes terapija ir norādes par operācijas. Pēc izņemšanas no taisnās zarnas uzlikt nedabisks tūpļa (kolonostoma), vai, ja pacienta stāvoklis, veikt rekonstruktīvās operācijas (lai radītu mākslīgu taisnās zarnas daļu resno zarnu).

Яндекс.Метрика