Urīnvads

Urīnvada - urīna sapārotā orgāns, kas tiek izmantota, lai aizplūšanu urīnu urīnpūslī.

Urīnvada struktūra

Urīnvada sākas  Urīnvada persona
 rīkles sadaļā nieru iegurņa, kas šķērso urīnu veidojas nierēs. Output end to beidzas urīnpūšļa sienā. Šajā brīdī, gļotādu formas fold, kas novērš atplūdi urīnu. Tuck darbojas kā vārsts, jo sakarā ar tajās ietveramo muskuļu šķiedras var aktīvi slēgts.

Ārēji urīnvads ir veidota tievu caurulīti, kas ir tāds ārējais apvalks saistaudu, vidējā slānī muskuļu šķiedras, kas ir savstarpēji saistīti dažādos virzienos, un iekšējo gļotādā, kas veido garenvirzienā ir krokas gar visā garumā urīnvada.

Daļa urīnvads atrodas vēdera dobumā, un daļa - iegurņa dobumā. Visā garumā savu segmentu pietuvojušies aizstājējus paplašinājumus. Vidējais diametrs orgānu vēdera dobuma 8 līdz 15 mm iegurņa - 6 mm. Ievērojams elastīgums ļauj urīnvada paplašināt plūsmu urīnu ar zaudējumiem līdz 8 cm, piemēram, ja uz akmeņiem urīnvada. Šaurākā vieta - no nieru iegurņa, un ir bioloģiski iespējams.

Funkcijas urīnvada

Galvenā funkcija urīnvada ir savlaicīga likvidēšana urīna veidojas nierēs uz urīnpūsli. Pirmais piepildīta augšējo urīnvada, un samazinot muskuļu šķiedras, kas sienas viņa urīna virzās tālāk uz urīnpūsli, pat, horizontālā stāvoklī kā cilvēks.

Pārbaude urīnvadu

Sākas aptauju, vācot sūdzības. Visbiežāk pacienti ar urīnvadus slimībām sūdzēties par sāpēm. Sāpes var būt smeldzošas, ilgstošas ​​sāpes, paroksismālās, lai dotu vēdera. Iegurņa departamenta sakāvi var dot ritma traucējumus urinēšanu - dizūrija.

Par palpē vēderā, var būt spriedze priekšējā siena un maigums pa urīnvada. Apakšējā sadaļa no šīs iestādes nav zonde pētījumā caur maksts sievietēm vai taisnās vīriešiem.

Ar patoloģijas urīnvadus urīns var balto asins šūnu un sarkano asins šūnu. Visbiežāk tas ir pierādījums iekaisuma izmaiņas vai ureteral akmeņiem.

Cystoscopy ļauj izpētīt muti urīnvada uz urīnpūsli - to formas, izmēra, atrašanās vietas, klātbūtne asins vai strutojošu izlādi. Cystochromoscopy lai noteiktu urīna plūsmu no veicināšanai akmens urīnvada vai bojājumu. Bojājuma līmeni var noteikt precīzāk katetrizācijas, turklāt tas var būt līdzeklis, ārstējot urīnvada kad nepieciešams novirzīšanu.

Kad Review urography urīnvadus nav redzamas, bet var redzēt tos radiopaque akmeņu. Studiju kursa var redzēt ar kontrastu - ekskrēcijas urography. Šādos gadījumos ir arī iespējams noteikt asimptomātiska dubultojot urīnvadus. Gadījumā, ja perorālas lietošanas kontrastvielas pētījuma urīnpūšļa sauc atkāpšanās- ureterography.

Saraušanās izpētīt iespējas ar roentgenocinematography, elektroureterografii. Šīs aptaujas veidi var atklāt šādu disfunkcija urīnvada, hiperkinēzija hipo- vai Hyper vai atony.

Urīnvada slimības un pieejas to ārstēšanu

Ir iedzimtās un iegūtās slimības urīnvadus. Iedzimtas slimības rodas reibumā kaitīgo faktoru ietekmi uz augli.

Hipoplāzija bieži notiek ar atbilstošu nieru hipoplāziju. Diametrs urīnvada ir samazināts, atsevišķās vietās tas var tikt dzēsts. Sašaurinājums vai stenoze, visbiežāk veidojas urīnizvadceļu segmentā. Šādos gadījumos, ķirurģiska ārstēšana var urīnvada ar plastmasas skartās segmentā.

Vārsti urīnvada - dubultot iekšējā odere ķermeņa formā grumbām, tie ir reti.

Iedzimta atony  Ar urīnvada akmeņi
 - Viens no nopietnākajiem patoloģijām. Trūkuma dēļ urīnvada kontrakcijas ievērojami paplašināta. Klīniski, to nevar pierādīt, bet urīns tiek konstatēta pyuria noturīgas.

Iegādātās slimības ir galvenokārt rezultāts traucējumiem caurlaidības. Tas var būt saistīts ar kompresijas no ārpuses vai klātbūtnē šķēršļiem lūmenā.

Ārpus kompresijas bieži rada ilgstošu aizcietējums, pārmērības urīnvada, ginekoloģiskā patoloģija, ar urīnpūšļa vēzi, prostatas, dzemdes kakla.

Kad urolitiāzi mazi akmeņi no nieru iegurņa ievešanai urīnvada var samazināties, izjaucot plūsmu urīnu. Ureterolithotomy operācija tiek veikta, lai izņem kauliņus no urīnvada, kad citas metodes ir izrādījušies neefektīvi.

Obstrukcija ķermenis var izraisīt vēzi, bet akmeņi, hronisku iekaisumu (piemēram, tuberkuloze, šistosomiāzi). Ārstēšana urīnvada būs novērst šķēršļus vai izņemta ķirurģiski un urīnvada iztukšošanas nieru bļodiņas.

Ja fibrozas bojājumus fibrotiski retroperitoneālajā tauku notiek poliureterit. Šajā gadījumā, urīnvada ieskauj šķiedru masu veidā piedurknēm, kas izspiež it out. Tas patoloģija arī var labot ķirurģiski.

Яндекс.Метрика