Krūšu kauls

Vēders - nepāra kaula pagarināšana ar nedaudz izliektu priekšējo un aizmugures ieliekta virsmu.  Cilvēka skelets. Krūšu kauls

Krūšu kauls struktūra

Krūšu atrodas departamentā priekšējās krūškurvja sienas. Tā sastāv no trim daļām: ieroči, ķermeņa un zobenveidīgs procesu. Visas trīs daļas ir savienotas kopā ar skrimšļa starplikām, kas pārkauloties ar vecumu.

Krūšu kauls rokturis ir plašākais daļa no tā. Virs tā biezāku, atšķaidītāju apakšā, un apakšā ir jūga robs pie augšējās malas, kas ir viegli, lai zonde caur ādu. Uz sāniem ir jūga robs clavicular robs - vieta, kur krūšu ir savienots ar beigām atslēgas kaula krūšu kaula.

Nedaudz zemāks par sānu virsmas, tiek griešana pirmā mala, - savienojuma ar skrimšļa pirmās ribas. Mazliet zemāk jūs varat redzēt nelielu atkāpi - augšējo daļu ribas otrās līderi. Apakšējā daļa no spraudeņiem ir tieši uz ķermeņa krūšu kaula.

Ķermenis krūšu kauls vairs rīkoties gandrīz trīs reizes, bet jau tā. Sievietēm, ķermenis ir īsāks nekā vīriešiem.

Priekšā no jums var redzēt pēdas saplūšana krūšu kaula embrionālās attīstības laikā. Tie izskatās krustojuma, nedaudz manāms līniju.

Savieno skrimšļus augšējo malu organismā ar apakšā roktura sauc synchondrosises rokturis. Rokturi un korpuss ir savienoti, veidojot neasu aizmugures atklātu leņķi, kas ir līmenī savienojumu otrās ribas. Tā ir viegli sajust ārā caur ādu.

Uz ķermeņa pusē krūšu kaula ir divi daļēji un četras pilnas fin izgriezumus - krustojums ar skrimsli ribu (no otrā līdz septītā). Viens atrodas uz augšējā krustu nepilnīgu pusē, krūšu un skrimšļu atbilst otrajam ribas, bet otrs - no apakšējās puses spēlēm un septītā ribas skrimšļa. Starp tiem ir četras pilnas robs, kas atbilst trešo, ceturto, piekto un sesto ribām.

Daļa no sānu sekcijām, kas atrodas starp divām blakus esošām ribu izgriezumi ir formā pusmēnessveidīgs padziļinājumiem.

Īsāko daļa no krūšu zobenveidīgs process. Tā var atšķirties pēc formas un lieluma, ir caurumu vidū vai žuburains galu. Blunting savu asu galu vai var būt vērsta gan uz priekšu un atpakaļ. Augšpusē sānu daļu no procesa ir nepilnīga fileja savienojumu ar septīto ribas skrimšļa.

Kopā ar ķermeni zobenveidīgs formām synchondrosis zobenveidīgs. Savā vecumā viņš pārkaulojies zobenveidīgs procesu un saplūst ar ķermeņa krūšu kaula.

Dažreiz virs roktura vidū krūšu suprahyoid muskuļu grupas jeb mediālā kāju-clavicular sternocleidomastoideus muskuļu krūšu kaula diapazonā no viena līdz trīs nagrudinnyh kauli, kas ir saistīti ar tās roktura.

Galvenais muskulis krūšu kauls ir pectoralis galvenais, kas sākas mediālā atslēgas kaula, iet caur ķermeni un rokturi krūšu kaula un rectus muskuļu vēdera.

Sāpes un dedzināšanas sajūta krūšu

Visbiežāk, sāpes krūšu kaula, kas saistītas ar iekšējo orgānu bojājums un osteochondral tās struktūru, kā arī psihogēno slimībām. Bieži vien sāpes krūšu kauls ir simptoms miokarda infarktu, stenokardiju, plaušu embolija, plaušu karsoni, kuņģa-zarnu trakta slimībām, mitrālā vārstuļa prolapss, pleirīts, preparēšanas aortas aneirisma, ļaundabīgs audzējs plaušu, diafragmas abscess.  Krūšu kauls struktūra

Sāpes un dedzināšanas sajūta krūšu kauls ir neatņemama simptoms:

  • Slimības, kuņģa-zarnu trakta (kuņģa čūla, kuņģa-slimības);
  • Broncho-plaušu sistēma;
  • Slimības, sirds un asinsvadu sistēmu;
  • Asins slimības;
  • Traumas un lūzumi krūšu kaula.

Turklāt iespējamo izcelsmi Psihogēniskās sāpes krūšu kaula (histērija, distonija).

Lūzums krūšu kauls

Trauma lūzums krūšu kauls ir diezgan reti. Parasti lūzums notiek, kā rezultātā tiešos spēkošanās krūtīm, ar ceļu satiksmes negadījumā (kā rezultātā hitting krūtīm stūres statņa), vai kā rezultātā spēcīgu kompresiju no krūškurvja. Bieži kopā ar pāreju lūzuma fragmentiem. Pārvietoti lūzums raksturo ieloka uz centru krūšu kaula.

Simptomi lūzums krūšu kaula

Pašsaprotama simptoms lūzums ir sāpes bojāto vietu, kas pasliktina elpošanas. Jomā lūzuma var redzēt asiņošana un pietūkums. Palpācija ir sāpīgi, un dažiem pacientiem var būt jūtama fragmenti krūšu kaula.

Lūzums bez nobīdes nedrīkst izraisīt stipras sāpes, it īpaši, ja ievainojums ir apvienota ar daudziem šķelto ribām.

Lūzums ar spēcīgu pārvietošanu kaulu fragmentu var bojāt orgānus no krūtīm. Tā rezultātā, kaitējumu plaušām vai pleiras var izstrādāt pneimotorakss (uzkrāšanās gaisā) vai hemothorax (kolekcija asinīs) krūtīs. Šādas komplikācijas ir nopietns apdraudējums dzīvībai pacienta un nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība.

Яндекс.Метрика