Virsnieru

Virsnieru dziedzeri (virsnieru, virsnieru dziedzeru) - pārī endokrīno dziedzeru atrodas virs nierēm.  Atrašanās vieta virsnieru dziedzeri cilvēkiem

Struktūra un funkcijas virsnieru dziedzeri

Struktūrā dziedzeri izdalīt ārējā garozā un iekšējo smadzenes. Tās ir dažāda izcelsme, bet procesā vēsturiskā attīstība tika apvienotas vienā ķermenī. Virsnieru dziedzeri ir dažādas formas - trijstūris un kreiso pusmēnessveidīgs. Ārpus dziedzeris pārklājumu kapsulas, kas nodrošina iekšpusē procesus.

Garozas viela dominē, un ir apmēram 9/10 no svara dziedzeri. Tā sastāv sekretēt šūnām un kortikosteroīdu hormoniem. Šūnas ir izvietotas attiecībā pret asins kapilāru tā, ka slepenais nekavējoties padots asinīs. Jo garozā virsnieru dziedzeri izdalīt trīs zonas atšķirīgi šūnu sastāvā:

  • Glomerulu (ražo aldosterona);
  • Beam (ražo kortizola, corticosterone);
  • Neto (sintezēt androgēnus).

Ir grūti pārvērtēt par kortikosteroīdu hormonu organismā loma. Tie ir iesaistīti regulēšanā galveno aspektu metabolisma (olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti, sāls un ūdens), enerģija imūno aizsardzību no organisma, regulēšana asinsvadu tonuss, pielāgošanās stresu.

Serde pie norobežota ar vieglu virsnieru garozas un sastāv no hromafīnās šūnas, kā arī satur daudzus šūnās un nervu šķiedras. Sekrēcijas hromafīnās šūnas sintezēt adrenalīna, dopamīnu un norepinefrīna. Uz ķīmisko struktūru tās pieder grupai kateholamīnu, un sākumā iegūto no aminoskābi tirozīnu. Atbrīvošanu kateholamīnu asinīs tiek stimulēts ar dažādiem stimuliem - emocijas, hipoglikēmiju, hipotermija, fizisks darbs, un citi.

Adrenaline palielina līmeni asinīs glikozes glikogēna sadalījumu, paaugstina tauku sadalījumu ar atbrīvošanu no enerģijas, paaugstina asinsspiedienu, palielina biežumu un spēku sirds kontrakciju, atslābina gludās muskulatūras sienām bronhos, uzlabo veidošanos siltuma organismā.

Norepinefrīna - prekursors adrenalīna, ir nedaudz atšķirīgs efekts - tas palēnina sirdsdarbību, paplašina artērijas, kas baro asinis uz sirdi, palielina diastolisko spiedienu.

Research virsnieru funkcija

Pārbaudi virsnieru dziedzeri palpācija pētījumā neiespējamu laikā. Ultrasonogrāfija ļauj vizualizēt tos un, lai noteiktu lielumu.

Viņu pētījumu funkciju, pārbaudot līmeni hormoni un to metabolītu asinīs. Tātad, lai novērtētu glikokortikoīdu funkciju virsnieru dziedzeri, asinis noteiktu līmeni, 11, glikokortikoīdus, un urīnā - bezmaksas kortizola.

Funkcionālās testi ļauj novērtēt virsnieru atbildi uz stimulāciju no ārpuses. Visbiežāk tests ar deksametazona, kas palīdz atšķirt audzējs virsnieru hiperplāziju, kas saistīts ar pārmērīgu sintēzi AKTH hipofīzē. AKTH stimulācijas pārbaude atklāj funkcionālu virsnieru mazspēja, bet tāpēc, ka iespējamie apdraudējumi šādu pārbaužu veselības jāveic slimnīcā.

Funkcija un virsnieru hormonu minerālkortikoīdu aldosterona veidošanos var novērtēt no satura nātrija un kālija jonu serumā. Kad virsnieru mazspēja nātrija saturs ir ievērojami samazināts, un palielināts kālija, ar veidošanos aldosterona lieko kālija otrādi būs mazāk nātrija un vairāk.

Rentgenoloģiska izmeklēšana metodes virsnieru - datoru un magnētiskās rezonanses tomogrāfija, angiogrāfija. Tās var atklāt virsnieru audzēju, novērtēt lielumu un struktūru dziedzeri.

Slimības un ārstēšana pieejas virsnieru

Visi virsnieru dziedzeru slimības var iedalīt divās grupās - viena no tām, šķiet lieks funkciju virsnieru dziedzeri, un otrs - gluži pretēji, samazinājās.  Virsnieru dziedzeris audzējs

Samazināta dzelzs darbs ir, likvidējot virsnieru dziedzeri, sakāvi tuberkulozi, amiloidozi, sarkoidoze, asiņošana virsnieru dziedzeri vai samazinot veidošanos AKTH hipofīzē. Ārstēšana virsnieru dziedzeri, šajā gadījumā ir nepieciešama aizstāšanas terapiju ar hormoniem, kuru trūkums ir izveidota, un novēršot cēloņus hypofunction.

Pārprodukcija hormonu atrodamas hiperplāziju lieko AKTH stimulācijas (piemēram, hipofīzes audzēja) vai audzējs no virsnieru dziedzera. Audzēji smadzeņu garozā - corticosteroma - vairāk jauktas, ar viņiem ir pārmērīga veidošanās virsnieru hormonu. Ja audzējs ir atvasināts no šūnām, kas veido antiandrogēni, tā tiek saukta androsteromoy. Tā ir izpausme vīrišķība sindromu. Ja audzēja šūnas ir veikta transformācija, veidojot aldosterona, veidojas aldosteronoma, un tās izpausmes tiks atzīmēta vielmaiņas ūdeni un sāļus.

Kad Kušinga slimība samazinājusies jutība hipotalāmu uz nomācošo iedarbību kortizola, kā rezultātā virsnieru dziedzeri ražot un uzlabot tās hipertrofiju. Šiem pacientiem, traucēta ogļhidrātu vielmaiņa, samazinājies seksuālo funkciju. Raksturīgās izskats - slānis, tauku vēdera, stumbrs un kakla, sarkano purpura stiept zīmes uz ādas - stiept zīmes, mēness seja, hirsutisms. Ārstēšana Kušinga sindromu ir noņemt virsnieru dziedzeri un mūža hormonu aizstājterapiju.

Deģenerācija šūnu labdabīgs virsnieru serde audzējs laikā bez simptomiem, un tas arvien vairāk kļūst izlases secinājums pētījumā. Ļaundabīgi audzēji hormonāli aktīvo eksponēt simptomi pārprodukcija hormonu, hormonāli neaktīvs pavada vispārēju intoksikāciju un vēdera paplašināšanos.

Ārstēšana virsnieru bojājumu audzēja operācija, ļaundabīgie audzēji jāseko ķīmijterapiju. Pēc izņemšanas no virsnieru dziedzera prasa mūža hormonu aizstājterapiju.

Bērni konstatēja iedzimtu virsnieru hiperplāzija, Kušinga slimība, hypoaldosteronism, chromaffinoma, Adisona slimība. Diezgan bieži tās var asiņošanu virsnieru dziedzeri, piemēram, smagu dzemdību traumu, smagu infekciju (meningokoku meningītu, un citi.).

Яндекс.Метрика