Vēnām apakšējo ekstremitāšu

Vēnu sistēma Vēnām apakšējo ekstremitāšu cilvēkiem
 apakšējo ekstremitāšu pārstāv trīs cilvēku sistēmām: perforācijas vēnām, virsējā un dziļā sistēmām.

Perforācijas vēnas

Galvenā funkcija perforācijas vēnām ir savienojums no virspusējo un dziļo vēnu apakšējo ekstremitāšu. Viņi ieguva savu nosaukumu no tā, ka tas ir perforēta (caurplūdes) anatomiskās starpsienām (fasciju un muskuļu).

Lielākā daļa no tiem ir aprīkoti ar ventiļiem atrodas nadfastsialno caur kuru asinis plūst no virspusējām vēnām uz dziļi. Aptuveni puse no sazinoties vēnās kājas vārstu nav, tāpēc asinis plūst prom no kājām no abām dziļajās vēnās, kas uz virsmas, un vice versa. Tas viss ir atkarīgs no fizioloģiskajām nosacījumiem aizplūšanu un funkcionālo slodzi.

Virspusēji vēnu apakšējo ekstremitāšu

Virspusēja vēnu sistēma izcelsme apakšējo ekstremitāšu vēnu pinums no pirkstiem, kas veido venozā tīklu pēdas un atpakaļ ādas atpakaļ pēdas velve. No viņas sāk sānu un medicīniskas margināls vēnu, kas iet attiecīgi mazs un liels saphenous vēnu. Zoles vēnu tīkls ir savienots ar aizmugurē vēnu arch pēdas ar Pēda un dziļajās vēnās pirkstiem.

Great saphenous Vīne ir garākā vēna organismā, kas satur 5-10 pāriem vārstiem. Tā diametrs ir vienāds ar normālā stāvoklī 3-5 mm. Vīne izstrādājusi vairāk pirms mediālā malleolus pēdas un paceļas uz cirkšņos, kur tas pievienojas augšstilba vēnas. Dažreiz liels Vīne uz apakšstilba un augšstilba var pārstāvēt vairāki stumbri.

Small zemādas Vienna izcelsme aizmugurē sānu malleolus un paceļas uz paceles vēnā. Dažreiz mazs Vienna paceļas virs paceles Fossa un tas ir saistīts ar augšstilba, dziļi ciskas vēnā vai lielā saphenous vēnā. Tāpēc, pirms operācijas, ārstam jāzina precīzu atrašanās vietu drūzma no mazām vēnām dziļi veikt griezumu shot tieši virs fistulas.

Augšstilba-ceļgalu Vīne ir konstants pieplūdums estuāru mazo vēnu un iztukšo to lielo saphenous vēnā. Arī mazā vēnā darbojas liels skaits ādas un zemādas vēnas, galvenokārt apakšējā trešdaļā kāju.

Dziļajās vēnās apakšējo ekstremitāšu

Dziļajās vēnās tas plūst pie vairāk nekā 90% no asinīm. Uzsākt dziļajās vēnās apakšējo ekstremitāšu aizmugurē kājām ar metatarsālo vēnu kur asinis plūst priekšējiem lielā lielakaula vēnām. Aizmugurējo un priekšējo lielā lielakaula vēnas apvienojas pie trešdaļā, kāju, veidojot paceles vēnas, kas paceļas virs un iekrīt augšstilba-paceles kanālu, jau sauc par augšstilba kaula vēnu. Iepriekš cirksnis augšstilba kaula Vienna ir savienots ar ārējo gūžas vēnas un vērsta uz sirdi.

Slimības vēnās apakšējo ekstremitāšu

Biežākās slimības apakšējo ekstremitāšu vēnu ietver:

 • Phlebeurysm;
 • Tromboflebīts no virspusējiem vēnu;
 • Vēnu tromboze no apakšējo ekstremitāšu.

Phlebeurysm Varikozas vēnas
 patoloģisks stāvoklis, ko sauc par virspusēju kuģi mazo vai lielo zemādas vēnas, ko izraisa vārstuļu mazspēju vai vēnu ectasia. Parasti slimība attīstās pēc divdesmit gadiem, galvenokārt sievietes. Tiek uzskatīts, ka varikozas ir ģenētiska nosliece.

Varikozas var iegādāties (uzlikšana posmu) vai iedzimta (noņemšana stadijā). Turklāt atšķirība starp primāro un sekundāro varikozas vēnas. Pirmajā gadījumā funkcija dziļo vēnu kuģiem nav bojāta, otrajā gadījumā, slimība raksturojas ar oklūzijas dziļo vēnu vai vārstuļu mazspēju.

Ar klīniskās pazīmes ir trīs posmi varikozām vēnām:

 • Stage kompensācija. Kājas var redzēt satītas varikozas vēnas bez jebkādiem citiem papildu simptomiem. Šajā posmā slimības pacienti mēdz neiet pie ārsta.
 • Stage subcompensation. Arī varikozas pacienti sūdzas par pārejošu pietūkumu potīšu un pēdu, pastveida, sajūtu pilnuma kāju muskuļos, nogurums, krampji apakšstilbu muskuļos (galvenokārt naktī).
 • Dekompensēta. Papildus šiem simptomiem, pacientiem ir ekzemopodobnye dermatītu un niezi. Braucot formu varikozas čūlas var parādīties un spēcīga pigmentācija uz ādas, kā rezultātā no maziem petehiālas asiņošanu un hemosiderin noguldījumiem.

Tromboflebīts par virspusēju vēnām ir komplikācija varikozas vēnas apakšējo ekstremitāšu. Šīs slimības etioloģija nav pietiekami pētīta. Flebīts var patstāvīgi attīstīties un radīt vēnu trombozi, vai slimība rodas no inficēšanās un pievienojas primāro virspusējo vēnu tromboze.

Īpaši bīstami augošā tromboflebīts lielā saphenous vēnas, tāpēc pastāv draudi hit peldošu daļu asins receklis ārējā gūžas vēnas vai dziļā augšstilba vēnā, kas var izraisīt trombembolija plaušu artērijā kuģiem.

Dziļo vēnu tromboze ir ļoti bīstama slimība un rada draudus pacienta dzīves. Tromboze no galvenajiem vēnās augšstilbu un iegurņa bieži izcelsme dziļajās vēnās apakšējo ekstremitāšu.

Ir šādi iemesli attīstībai dziļo vēnu trombozes apakšējo ekstremitāšu:

 • Bakteriāla infekcija;
 • Pārmērīga izmantošana vai trauma;
 • Ilgstoša gultas režīms (piemēram, neiroloģiski, terapeitisku vai ķirurģijas slimības);
 • Kontracepcijas tabletes;
 • Pēcdzemdību periods;
 • DIC;
 • Vēzis, īpaši vēzi, kuņģa, plaušu un aizkuņģa dziedzera.

Dziļo vēnu tromboze pavada tūska kājās, vai visa kāja, pacienti jūtas pastāvīgu smaguma sajūta kājās. Āda kļūst spīdīga slimība, izmantojot viņas skaidra aina no saphenous vēnām. Tas ir arī raksturīgu sadalījumu sāpēm iekšējās augšstilba, apakšstilbu, pēdu un apakšstilbu sāpes, kad dorsiflexion pēdas. Turklāt, klīniskie simptomi dziļo vēnu trombozes un apakšējo ekstremitāšu novēro tikai 50% gadījumu, atlikušie 50% nevar izraisīt nekādus redzamus simptomus.

Яндекс.Метрика