Vīne

Vispārējs raksturojums vēnām

Vīne - asinsvadi, kas veic asinis no kapilāru pret sirds. Visi vēnas veido vēnu sistēmu. Krāsa ir atkarīga no asins vēnām. Asins parasti noplicināts skābekli tas satur sadalīšanās produkti un ir dziļa sarkano krāsu.

 Vienna Human

Vēnu struktūra

Struktūrā vēnas ir pietiekami tuvu, lai artērijās, tomēr ar savām īpašībām, piemēram, zema spiediena un zema ātruma asins plūsmu. Šīs funkcijas sniedz dažus sienām vēnu funkcijas. Salīdzinājumā ar vēnām artērijām ir liela diametra, plānas iekšējo sienu un ārējo sienu labi definētas. Jo tā struktūra vēnu sistēmā ir aptuveni 70% no kopējā asins tilpuma.

Vīne, zem līmeņa sirds, piemēram, vēnas kājās, ir divas sistēmas vēnas - virspusējas un dziļas. Vēnu zem sirds, piemēram, plaukstas ir uz iekšējās virsmas, vārstu, kas atveras uz leju no asinīm. Kad Vienna ir piepildīta ar asinīm, vārsts aizveras, padarot neiespējamu mainīt aizplūšanu asinīs. Visvairāk izstrādāta vārsts Iekārta vēnā ar spēcīgu attīstību, piemēram, vēnās apakšējo daļu.

Virspusējas vēnas atrodas tieši zem ādas virsmas. Dziļo vēnu atrodas gar muskuļiem un ļauj aizplūšanu 85% no venozās asinis no apakšējām ekstremitātēm. Dziļajās vēnās, kas savieno virszemes, ko sauc saziņai.

Apvienojot ar otru, tie veido lielu vēnu vēnu stumbri, kas ieplūst sirdī. Vēnas ir savstarpēji lielā apmērā un veido venozo pinumu.

Funkcijas vēnām

Galvenā funkcija vēnām ir nodrošināt aizplūšanu asiņu, piesātināts ar oglekļa dioksīda un atkritumiem. Bez tam asinsrites sistēmā caur vēnām ievadīt dažādus hormonus, no endokrīno dziedzeru un barības vielas no kuņģa-zarnu traktā. Vīne regulēt vispārējo un vietējo asinsriti.

Asins cirkulācija caur vēnās un artērijās ir ļoti dažāds. Kā asinis nonāk artēriju spiedienu sirds tā samazināšanai (aptuveni 120 mm Hg V..) Laikā, vēnās spiediens ir tikai 10 mm Hg. Art.  Varikozas vēnas

Tāpat vērts pieminēt, ir tas, ka kustība asins caur vēnām notiek pret smaguma, tāpēc venozās asinis piedzīvo efektu hidrostatisko spiedienu. Dažreiz, pārkāpjot vārsti smaguma ir tik liela, ka tā liedz normālu asins plūsmu. Tas stagnāciju asinis asinsvados un deformē tos. Tad vēnas un sauc varikozas vēnas. Varikozas vēnas ir pietūkušas izskats, kas attaisno nosaukumu slimības (. No latīņu Varix, rod.p. varicis - «pietūkums»). Ārstēšanas varikozām vēnām šodien ir ļoti plašs, no Tautas padomes gulēt tādā stāvoklī, ka kājas bija virs līmeņa sirds pirms operācijas un vēnu noņemšanas.

Cita slimība - vēnu tromboze. Tromboze vēnās asins recekļu (trombu). Tas ir ļoti bīstams slimība, jo asins recekļi, skatoties uz augšu, var pārvietoties pa asinsrites sistēmu ar plaušu kuģiem. Ja receklis pietiekami liela, kad nonāk plaušās, var izraisīt nāvi.

Яндекс.Метрика