WILLIS 'artērija

Circle of Willis (circulus arteriosus cerebri Willisii) - šis anastomozi starp vertebrobasilar un miega sistēmas cerebrālo cirkulācijas. Tā atrodas pie pamatnes smadzenēs un ir tīkls artērijās, kam ir ovāla forma ar vismazāko šķērsvirziena diametru. Tās nosaukums ir anatomiskā izglītība ar nosaukumu britu ārsta, kurš pirmo reizi tika aprakstīta to saņēma.  Willis aplis - aplis arteriālās smadzeņu

Veidošanās loka Willis baseina piedalās artēriju šādu:

  • Sākuma daļa aizmugurējā smadzeņu artēriju;
  • Sakabes aizmugurējo artēriju;
  • Supraclinoid daļa no iekšējā miega artērijā;
  • Anterior sazinoties artēriju;
  • Sākotnējo daļa no priekšējā smadzeņu artēriju.

Funkcijas lokā Willis

Willis loks savieno katru no miega artērijām, ne tikai savā starpā, bet arī ar sistēmu mugurkaula artērijās. In normālai attīstībai, aplis Willis ar savu labo un kreiso daļās ir simetriskas struktūras.

Galvenā funkcija apļa Willis ir sniegt pilnu asins piegādi uz noteiktām jomām smadzenēs, ja izraisa jebkura iemesla dēļ traucēta asins plūsma vienā no miega artērijām.

Slimības pulkā Willis: simptomi

Normāla attīstība loka Willis nerodas vairāk nekā 50% cilvēku. Visbiežāk traucējumi arteriālās sistēmas ir dažādi veidi, kā sazināties artēriju hipoplāzija. Aneirismas smadzeņu artēriju un kuģi bieži hit loku Willis.

Kad aplis Willis kuģi hipoplāzija simptomi var būt klāt, protams, ievērojot normālas asinsrites baseinos citu smadzeņu artēriju. Šajā gadījumā, patoloģija tiek atpazīts kā izlases secinājumu diagnostikas MRI laikā.

Kā liecina nesen veikta pētījuma, ko pētnieki no Pensilvānijas universitātē veiktā rezultātu, daži cilvēki attīstīt asimetrisku loku Willis var izraisīt biežas migrēnas lēkmes, kas notiek ar diezgan izteiktu auru.  Pilna un nepilna apļa Willis

Kad aplis Willis aneirisma simptomi parasti ir klāt, līdz tam brīdim, kamēr tas nāk plaisa. Gadījumā, ja plīsumu bojātā asinsvada sāk ieplūst subarachnoid telpā. Pacienti sūdzas par briesmīgo varu viņu galvassāpes, kuras bieži pavada slikta dūša, vemšana, neiecietību pret spilgtu gaismu, stīvs kakls. Ar ievērojamu asinsizplūdums strauji attīstās koma vai pacients nomirst gandrīz nekavējoties.

Slimības pulkā Willis: ārstēšana

Daudzi cilvēki uzzina, ka viņiem ir versija lokā Willis nav pareizs, izmisums, uzskatot, ka tie ir nopietna slimība, kas prasa īpašu terapiju. Bet patiesībā, ārstēšana apli Willis netiek veikta.

Kā mēs jau iepriekš minēts, pastāv dažādas iespējas attīstībai un Willis apļa un tiem, kas ir norma, nav visi. No asins baseinu kuģi ir paredzēti, ne tik daudz par asins piegādi uz smadzeņu šūnām, kā kompensēt radušos tromboze, smadzeņu asins plūsmu, novirzot asinis no asinīm viena baseina uz otru. Tāpēc, vairumā gadījumu, patoloģija apli Willis nav nepieciešama ārstēšana.

Klātbūtnē ar aneirismas vienu no apļa Willis artēriju - ārstēšana ir ķirurģiska un mērci aneirisma. Tajos gadījumos, kad atvēršana aneirisma notiek, tas ir jābūt konservatīvai apstrādi, piemēram, un subarachnoid asiņošana, ko izraisa kāda cita iemesla dēļ.

Яндекс.Метрика