Zobu

Zobi - cietā kaulu veidošanās. Cilvēkam un  Cilvēka zobi
 Lielākā daļa mugurkaulnieki sakārto mutē un kalpo kā līdznešanas pārtiku, tās saglabāšanu un gremošana.

Bērniem, bērnu zobi sāk izlauzties ar trim mēnešiem. Parasti, kā bērns jāgriež 20 piena zobi (astoņas priekšzobi, četri ilkņi un astoņi dzerokļi). Laika posmā 6-12 gadiem primāro zobu aizstāj ar pastāvīga.

Pieaugušajiem, normāli var būt 28-32 pastāvīgajiem zobiem - astoņas priekšzobiem, četri ilkņi, astoņas premolars (mazie dzerokļi) un 8 līdz 12 dzerokļiem (dzerokļi).

Zobu struktūra

Zobs sastāv no augšas (vainagu) un sakņu kakla (vai saknes). Zobu kronis sauc zemi, ka pēc iznākšanas pilnīgi vai daļēji izvirzās virs gumline. Pēc vainaga virsmas ārstu izolēta oklūziju (noslēguma), vestibulārā (priekšā), daudzvalodu (daudzvalodu) un proksimālo (kontaktu) virsmu. Par zobu saknes ir ievietotas alveolu akas - ieplakas žokļa. Griezēji, ilkņi, premolars un otrais premolars ir viena sakne, un no pirmajiem premolars no augšžokļa un apakšžoklis dzerokļiem atkāpties divas saknes. Koku saknes ir dzerokļi no augšžokļa. Zobu sakņu tiek saglabāta alveolās ar periodonta izveidots, apvienojot saišķu kolagēna šķiedru.

Virs katra zoba ir klāta ar emalju - cieta audu organismā. Emalja nesen izcēlās zobs ir aizsargāts ar kutikulu - plānas, bet ļoti spēcīga filma. Laika gaitā, kutikulas aizstāj plēvīti (atvasinājumu siekalām).

Saskaņā slāni emalja ir dentin - pamats zoba. Sakņu zona iekļuva DENTIN kolagēna šķiedras un pārklāti ar cementu. Cementa piesūcināts ar minerālsāļiem, periodonta pievienots.

Telpu iekšpusē zobu ir piepildīta ar zobu celulozes - mīksto vaļēju saistaudus. Salona telpa ir sadalīta zobu sakņu kanālu un pulpas. Mīkstums caurstrāvo ar nervu šķiedrām, asins un limfātiskās kuģiem, kas ir saknes plīsumi atsevišķos mazos filiālēs. Kad kariess zobs sāp, jo klātbūtni mīkstuma milzīgu skaitu nervu galiem.

Funkcijas zobi

Katrs no zobu tipam ir sava funkcija. Tātad, griezēji paķert un samazināt pārtikas, asarošanu fangs un saglabāt pārtiku un atpakaļ zobus (liels pamatiedzīvotāji) karstvīna gabalus pārtikas masas.

Turklāt, zobi ir iesaistīta veidošanos runas skaņas.

Exodontia

Zobu raušana - operācijas izņemšanas no alveolām.

Iemesli noņemšanas mainījās. Visbiežāk atdalīti zobi nav pakļauti piedzīs citām metodēm:

  • Zobu slimām smaganas, jo īpaši gadījumos, kad zobu sāpes un sāk kļūt brīvs.
  • Broken zobi, kurus nevar atgūt.
  • Zobi ir sakārtoti pareizi uz zobu stāvokli.

Pirms lēmuma pieņemšanas par izņemšanu, zobārsts ir savākt zobu un vispārējo medicīnisko vēsturi, veikt nepieciešamos rentgenstarus. In rentgenstarojumu ārstam jāizvērtē stāvokli zobu un saknēm, un stāvokli kauliem novietoti ap saknes. Vēsture palīdz ārstam, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par pacienta veselību.

Pirms ārsta anaesthetises zobu izņemšanu un apkārtējo smaganas un kaulu. Jo adatas reģiona uzklāj uz augstas koncentrācijas anestēzijas želeju, un pacients nejūt saduršanās. Tas ļauj process anestezēt anestēziju.

Lai noņemtu zobu ārstu paplašina labi, šūpošanos zobu ar nelielu spiedienu uz priekšu un atpakaļ. Pēc šī paplašināšanās zobs var viegli noņemt.

Dažreiz zobs tiek ievietots ļoti saspringts caurums. Šajā gadījumā, ārsts dissects to atsevišķās gabalos, un pēc tam iegūst katrs fragments.

Jo zobu caurumu vietā  Zobu ārstēšana
 ekstrahē zobu veidojas trombi, kas pēc tam pārvērš šķiedru masu. Šķiedrains audu pēc dažiem mēnešiem tiek pārveidots kaulu.

Zobu ekstrakcija ir kontrindicēta menstruāciju laikā, dažādos slimību akūtā formā, pirmajos un pēdējos grūtniecības mēnešos, kad lieto narkotikas, kas zemāks asins recēšanu.

Zobu ārstēšana

Zobārstniecībā, šādi galvenie veidi zobu ārstēšana:

  • Rekonstrukcija un restaurācija zobu dažādās bojājumiem;
  • Ārstēšana sakņu kanālu (endodontija);
  • Ārstēšana periodonta slimību.

Zobu ārstēšana visbiežāk tiek veiktas droši (narkozē). Endodontija - vissarežģītākais no visiem zobārstniecības procedūras. Kavēšanās attieksme var novest pie kariess pulpitis - iekaisumu zobu dobumu un periodontīts - iekaisumu žokļa kaulu. Kad pulpitis un periodontīts zobs sāp nepārtraukti, un jebkurš spiediens uz zoba palielina sāpes.

Zobu balināšana

Balināšanas zobu ārsta blīves process izolāti zobus no mutes un smaganas un izraisa to balināšanas želeja. Balināšanas želeja parasti satur 25-30% ūdeņraža peroksīda. Gēls tiek aktivizēta ar lāzera vai lampas gaismā. Tad zobārsts stiprināt zobu emalju rokturi zobi fluorīdu. Pēc viena balināšanas zobi kļūst vieglāks astoņi toņi.

Яндекс.Метрика