Maksimālā plūsmas mērītājs

 Procedūra maksimālā plūsma
 Maksimālā plūsmas mērītājs (dzimis Peak Flow.) - Metode, funkcionālās diagnostikas lai noteiktu maksimumu forsētas izelpas tilpuma ātrumu. Citiem vārdiem sakot, šī metode palīdz jums novērtēt, cik ātri cilvēks var izelpot gaisu, un tādējādi novērtēt pakāpi obstrukcija (sašaurināšanos) elpceļu. Peak plūsma ir ļoti svarīgi, lai pacientiem ar astmu un hronisku obstruktīvu plaušu slimību, ka tā ļauj novērtēt efektivitāti terapiju.

Lai izmantotu šo metodi pētniecībai ir īpaša ierīce - maksimālā plūsmas mērītāju, kas ir kompakts caurule ar pakāpenisku mērogā. Modern mašīna ir ērti un viegli lietojams, ar palīdzību pacientam var self-vadīt savu stāvokli, lai aprēķinātu devu narkotiku un novērstu aizrīšanās. Maksimālā plūsmas mērītāji ir gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kā likums, bērni var izmantot ierīce ir jau 4-6 gadi.

Pacientu sevis veic pētījumus divreiz dienā, un visi indikatori maksimālā plūsma stājoties jūsu grafiku, ar kuru labāk izprast īpatnības bronhītu un astmu.

Uzskaites maksimālo plūsmu

Procedūra tiek veikta sēdus stāvoklī (vai stāvus). Jums ir vispirms veikt dažas mierīgi breaths, un tad veic dziļu elpu, maksimālā plūsmas mērītāju iemutnim stingri salicis lūpas un spiesti veikt dziļu elpu. Līdz ar to ir nepieciešams, lai turēt ierīci ir stingri paralēli grīdai. Katrai sesijai ir nepieciešams veikt vismaz 3 ieelpas intervālos (2-3 min.) Un izvēlieties maksimālo vērtību.

 Peak plūsmas mērītājs - ierīce pīķa plūsmas
 Maksimālās plūsmas mērītāji notiek ne retāk kā 2 reizes dienā - no rīta un vakarā. Gadījumā, ja atlases jaunas terapijas būtu jāveic pētījums trīs reizes dienā. Visi skaitļi ir maksimālā plūsma ierakstīts dienasgrāmatā vai atzīmēti uz speciālām kartēm (kas nāca komplektā ar ierīci).

Novērtējums pīķa plūsmas

Standarti pīķa plūsmas rādītāji tiek aprēķināti individuāli katram pacientam, atkarībā no viņu dzimuma, vecuma un augstuma .  Bērniem vecumā veidoja tikai .  Sākumā šīs ierīces lietošanas 3 nedēļas izgatavoti individuāli diagramma ar trīs krāsainu zonām .  Lai to izdarītu, pacientam jābūt stabilam - bez pazīmēm bronhu obstrukcijas .  Kad tas sasniedz maksimālo rezultātu (kas būtu tuvu normāli), tas tiek reizināts ar koeficientu 0 . 8 - piemēram, ja maksimālas plūsmas ātrums 400 l / min, pēc tam 400 reizināts ar 0, 8 .  Mēs saņemam 320 l / min .  Mērījumu vērtība ir lielāka nekā šis rādītājs, attiecas uz "zaļo zonu" - tas ir, normāls līmenis elpceļu .  "Yellow Zone" - maksimālais pētniecības summa reizināta ar koeficientu 0, 5 .  Tas nozīmē, ka 400 tiek reizināts ar 0, 5 un iegūt 200 ml / min (tas būs zemāka robeža dzeltenā zonā) .  Šajā gadījumā robežas "dzeltenās joslas" būs robežās no 200 l / min līdz 320 l / min .  Ja maksimālā plūsmas ātrums ir jomā, tas norāda, ka korekcija terapijas ar ārsta .  Indekss ir mazāks par apakšējo robežu "dzeltenās zonu" attiecas uz "sarkanajā zonā" .  Ja norādīta vērtība ir tā, tad tas liecina, ka pacientam ir nopietni elpošanas mazspēja un ir nepieciešama steidzama iejaukšanās ārsta .  Par algoritmu darbībām pacienta ierakstu, kas ir "sarkanajā zonā", Jums ir iepriekš konsultējieties ar savu ārstu .

Tādējādi maksimālā plūsmas mērītājs ļauj kontrolēt elpošanas slimību mājās, un tas palīdz samazināt apjomu zāles lieto. Izmantojot zonu ļauj redzēt iespējamus apdraudējumus un novērst avārijas hospitalizācija.

Яндекс.Метрика