Pretestība

 Pretestība no auss
 Akustiskā impedancemetry - komplekss diagnostikas procedūras, kas tiek veiktas, lai novērtētu stāvokli vidusausī, ir atbildīga par nosūtīšanu skaņu vibrācijām gaisa.

Anatomija auss ir veidota tā, lai esošie dzirdes refleksus darbojas kā aizsardzības mehānisms: reibumā spēcīgu skaņu vibrācijām saspringti muskuļi timpanonā, deformēta ķēdē dzirdes ossicles un bungādiņas un ir pretestība vibrācijām skaņas, aizsargā jutīgu matu šūnas. Pretestība ļauj pārbaudīt, cik lielā mērā šīs pretestību. Pamatojoties uz akustisko stimulāciju vidusauss impedancemetry ļauj objektīvi izvērtēt bungādiņa, dzirdes ossicles un caurules, spiediens vidusausī, lai noskaidrotu, vai vidējā auss šķidrumu vai rētas.

Turklāt impedancemetry auss ļauj drošu samazināšanu muskuļu un novērtēt dzirdes slieksni no akustiskā reflekss, ieskaitot slieksnis diskomfortu atšķirt vidējā un iekšējās auss slimības: vidusauss iekaisums, olvadu-otīts, otosklerozes, slimības apstiprināt vai noliegt dzirdes nervu.

Metodes pretestība

Ausu pretestība ietver tympanometry un izpēti dzirdes reflekss.

Saskaņā ar metodi pretestība - tympanometry nozīmēja pārbaudot mobilitāti bungādiņas zem spiediena gaisu ārējā dzirdes kanālā. Piešķirt tympanometry slimību adenoīdi, no bungādiņa patoloģiju un eistāhija caurules, vidusauss iekaisumu, dzirdes zudums, pēc ciešanas vidusauss.

 Pretestība par akustiskā pretestība
 Vada tympanometry audiologu ārstu izskatījusi ausis, noņemot sēra masu (ja nepieciešams) un precizēt būtību testa pacientam. Šī procedūra ilgst pretestība šādi: ārsts ievieto auss kanālā un neliels gumijas caurule sastāv no ierīces - pretestība, kas, izmantojot speciālu sūkni maina spiedienu auss un padara bungādiņa pārvietoties. Auss kanālā spiedienu mēra, izmantojot nelielu mikrofonu savienots ar zondi ievietota auss. Procedūra ir nesāpīga, pacients jūtas to pašu spiedienu ausīs, piemēram, kad kāpšana kalnos vai lidojuma laikā, un dzird čīkstēt. Laikā akustiskais testēšana nevar sakost, pārvietot un runāt. Tympanometry ilgst 5-10 minūtes, rezultātu audiologu ārstu analizēt pacienta stāvoklis kļūst uzreiz.

Otrā metode pretestība - pētījums par dzirdes reflekss, pamatojoties uz laukuma ar auss uz skaļu skaņu stimulu. Skaņa tiek padots tieši auss kanālā, izmantojot austiņas, auss vai cauruli. Stimuls iet cauri vidusauss sasniedz cochlea. No informācijas par intensitāti un biežumu skaņu tiek nosūtīts uz smadzeņu stumbra caur astoto nervu, ko nosaka ar pietiekami intensīvu skaņu stimuls Reflex atbildi. Ar pietiekamu intensitāti notiek novietotās refleksu atbildi: impulss iet caur septīto nervu abās kāpslis uz muskuļiem un izraisot to samazināšanos pusēs. Skaņas stimulus pētniecības reflekss ir 85 dB vienā ausī.

Ja reflekss atbilde nav klāt, skaļuma līmenis pakāpeniski palielinās, dB un 10, līdz reflekss atbildot - samazināts muskuļu stapes līdz 0, 05sm.

Akustiskās pretestība tiek izmantots ne tikai, lai diagnosticētu no ausīs un dzirdes patoloģiju slimības, bet arī par atlases dzirdes aparāts, auss gliemežnīcas implantācijas. Šādos gadījumos pārbaudes stāvokļa vidusauss apvienojumā ar toņa audiometriju. Izmantot ausu pretestība un kontroles pārbaude, ārstējot myasthenia gravis un sejas paralīze.

Яндекс.Метрика