Amniocentesis

 Passage of amniocentēzes
 Grūtniecības laikā, dažādu iemeslu dēļ, var tikt pārkāptas stāvokli auglim. Baby ieskauj amnija šķidrumu - amnija šķidrumu, kas satur dzīvas šūnas viņa ādas, ādas lobīšanās, bet procesā izaugsmi, un citām vielām. Viņu pētījumi palīdz uzzināt vērtīgu informāciju par veselību auglim, un sauc šo diagnostikas metodi - amniocentēzes.

Kas ir amniocentēzes?

Amniocentesis - metode pētījuma amnija šķidrumu. Tas ir caurduršanas vēdera dzemdes sieniņu. Tikšanās laikā veikusi nelielu daudzumu amnija šķidrumu un veikt vairākus pētījumus: hormona (daudzums, sastāvs hormonu), imunoloģiski (atklāšanas pārkāpumiem individuālā imunitāti), bioķīmisku (amnija šķidrumu sastāvu). Kopsavilkums analīze no šiem pētījumiem šķidruma palīdz noteikt vispārējo stāvokli augli un noteiktu risku ģenētiskās novirzes.

Kādas slimības var noteikt ar amniocentēzes

Ir vairāki simti šķirnes ģenētisko defektu, kas var atklāt metodi amniocentēzes, tostarp hromosomu slimībām (Edwards sindromu, Patau un Down sindroms), nervu caurulītes defekti (mugurkaula trūce uc).

Tomēr, iedzimtus defektus, piemēram, aukslēju šķeltni un lūpas, amniocentēzes neparāda.

Indikācijas pagājušo pētījuma

Lēmums izmantot metodi amniocentēzes var pieņemt tikai grūtnieci, jo šī procedūra nes konkrētus riskus. Un atzinumi par atbilstību šā pētījuma atšķiras. Pirmkārt, jums ir jābūt gataviem uz to, ka noviržu gadījumā, iespējams, nāksies pārtraukt grūtniecību. Tomēr, savlaicīgi atklājot defektu bērna ļaus laiku, lai uzzinātu, kas palīdzēs jums var būt nepieciešams.

Un kā amniocentēzes prezentē kādu veselības bīstamības Māte un bērns, piedāvā to darīt šo testu tikai sievietēm, kurām ir būtiska fona attīstībā auglim ģenētisko slimību, tostarp gadījumos, kad:

 • Ultraskaņas izmeklēšana atklāja nopietnas problēmas, piemēram, sirds defektu, kas var norādīt uz hromosomu anomālija;
 • Saskaņā ar skrīninga testu rezultātiem, ir risks, kam bērnu ar hromosomu anomālijas;
 • Viens vai vairāki radinieki sievietei un / vai bērna tēvs ir dažas ģenētiskas patoloģijas;
 • Grūtniece vairāk nekā 35 gadus, jo šajā vecumā palielina risku, kam ir slims bērns - viens gadījums no aptuveni 300 (salīdzinot ar mātes vecumā no 20 gadiem, šī attiecība ir 1 pret 2000).
 • Sieviete jau bija stāvoklī ar ģenētisko novirzes auglim.

Amniocentesis - laiks un metode

Applied metode amniocentēzes gestācijas vecumam 16-18 nedēļas (ti, 14 nedēļas pēc pirmās dienas pirmās menstruāciju, kas nav noticis). Taču, ja ārsts ir pamats aizdomām auglis saslimt ar sirds slimībām vai smagu ģenētisko slimību, tas ir atļauts amniocentēzes līdz 14 nedēļām.

 Amniocentesis
 Arī dažos atsevišķos gadījumos, amniocentēzes tiek veikta, un laiks, lai vēlāk abortu, ja tas ir medicīniski norādītā. Šajā gadījumā, burbulis tiek ieviests koncentrētu sāls šķīdumu vai citu preparātu.

Vada diagnostikas testu vecmāte-ginekologs operāciju zālē. Pirms procedūras obligāti veikt grūtniece ultraskaņu, lai noteiktu atrašanās vietu placenta varētu tikt bojāti punkciju laikā.

Pats punkcija veikti, izmantojot vēdera dzemdes sieniņu iepriekš apstrādātas ar nelielu platību ādas vēdera piecu procentu spirta šķīdumu joda. Anestezēt dūriena vietējo anestēziju, lai mazinātu diskomfortu. Kontrolē ultraskaņas ārsta ievieto garu tievu dobu adatu amnija dobumā un ieguvumus 15-20 ml šķidruma, kas tiek nosūtīti uz laboratoriju analīzēm. Lab saskaita visas hromosomas un noteikt to struktūru, bet process ilgst divas līdz trīs nedēļas. Fakts ir tāds, ka diagnostikai, nepieciešams noteiktu skaitu šūnu mazulis, audzē īpašos apstākļos, kas ir iemesls, kāpēc sieviete saņem rezultātus nekavējoties.

Tūlīt pēc amniocentēzes pacientam var rasties sāpes vēderā.

Daži pēc amniocentēzes smērēšanās novērota. Tādēļ parasti, ārsts iesaka gultas režīms uz vienu dienu.

Arī, bet amniocentēzes ārsts pēc pārbaudīs mazuļa sirdspukstus un novērot sieviete, lai novērstu iespējamos dzemdes kontrakcijas.

Kontrindikācijas amniocentēzes

 • par labdabīgs audzējs dzemdē klātbūtne;
 • kroplības dzemdes;
 • atrašanās vieta placenta uz priekšējās sienas dzemdes;
 • draudi grūtniecības pārtraukšanai;
 • infekcijas procesus, vai drudži.

Sekas amniocentēzes

Veicot šo pētījumu ir pakļauti noteiktiem riskiem. Iespējamās sekas šādai amniocentēzes:

 • Infekcijas vai citas komplikācijas attīstība (vienā no 200 sievietēm);
 • Asiņošana no sievietes vai auglim;
 • Sajūta kontrakcijas vairākas stundas pēc procedūras - biežākajiem sekām amniocentēzes;
 • Aborts par veselīgu bērnu (1 500);
 • Spontāns aborts. Māte, kura negatīvs Rh faktors, pirms procedūras, lai pasargātu bērnu no viņas antivielu injicēt Rho-gamma globulīnu. 2 gadījumos no 100 tas ir tas iedurt provocēt aborts;
 • Traumas auglim (amniocentēzes varbūtību šādu seku ir gandrīz nulle, bet, tomēr, tas ir iespējams, ja ārsts adata pieskaras būtiska platība bērnu);
 • Bojājums apvalkos, kā rezultātā asiņošanu un izbeigšanās amnija šķidrumu (pacientam būs jādodas uz saglabāšanu, ārstēšana var ilgt pat vairākus mēnešus);
 • Priekšlaicīgas dzemdības.

Tas nozīmē, ka katra sieviete, pirms piekrīt veikt testu, jāņem vērā iespējamās sekas, ko amniocentēzes un nosver visus "plusus" un "mīnusus". Turklāt testa rezultāts joprojām nespēj garantēt dzimšanas pilnīgi veselīgu bērnu, tas tikai izslēdz kādu patoloģiju. Tās precizitāte ir aptuveni 99, 4%. Tāpēc katrai grūtniecei vajadzētu konsultēties ar ģenētiķi, un tikai tad pieņemt galīgo lēmumu.

Яндекс.Метрика