Angiogrāfija

Angiogrāfija: definīcija un mērķis

Angiogrāfija - X-ray pārbaude asinsvadu ir.  Angiogrāfija

Parastie pētījumi par šo metodi ir raksturīga ar to, ka asinsvadi ievadītā kontrastvielas - organisks savienojums, jods, bez kuriem kuģi uz krūtīm rentgenu nebūs redzama. Angiogrāfija pēc fiziskas pārbaudes pacienta, gadījumos, kad izmanto citus pētniecības metodes, lai noteiktu diagnozi, nav iespējama. Izmantojot angiogrāfija var noteikt defektus to izstrādē un bojājumiem (sašaurināšanās, aneirismas anomāliju), pārkāpjot caurlaidības un trūkumiem un bojājumiem dažādiem iekšējiem orgāniem, labdabīgu un ļaundabīgu veidojumu.

Šķirnes angiogrāfija

Atkarībā no uzdevuma izolēta smadzeņu angiogrāfija, arteriography, venography, angiogrāfijas no sirds, lymphography, fluoresceīna angiogrāfija.

Pētniecības kuģi smadzenēs sauc smadzeņu angiogrāfiju - pēc administrācijas kontrastu īsā laikā dara vairākas angiogrammu izlikšana venozā, arteriālā, kapilāru cirkulācijas posms. Angiogrāfija smadzeņu var būt tieša vai netieša. Piešķirt karotīdo un skriemeļa tieši smadzeņu angiogrāfija. Visbiežāk lietotā metode miega pētījumā - kontrasts injicē kaklā, miega artēriju. Mugurkaulāja smadzeņu angiogrāfija ir raksturīga ar to, ka joda savienojums injicē mugurkaula artērijā. Kad netieša smadzeņu angiogrāfija par karotīdo vai mugurkaula artēriju fit caur citu lielu kuģi, piemēram, artērijā augšstilbā: garš katetru tiek ieviesta un injicē kontrastu.

Arteriography - metode diagnostikas artēriju, kas ļauj identificēt audzēji, kas atrodas netālu no asinsvadu blokādes un artēriju sašaurināšanās, augsta asins slimību.

Venography ir parakstītas ar vēnām rokām un kājām slimībām. Pētījums ļauj mums redzēt attēlu dziļi iesakņojušās un virspusējas vēnas, to apmēru un lokalizāciju, diagnosticēt trombozi vai varikozas. Dažos gadījumos, venography ievadīts novērtēt novirzes no sirds ritma, sirds mazspēja noteikšanai.

Plašāku informāciju par sirds slimību angiogrāfijas dod sirds - pētījums, ar kuru pētīt kameru sirds un artēriju. Angiogrāfija no sirds terapeitisko un diagnostikas nolūkos. Jūs varat to izmantot, lai identificētu dažādas patoloģijas asinsvadu (tromboze, kontrakcijas vai paplašināšanai, blokāde), lai novērtētu asinsspiedienu sirds un plaušu artērijas, miokarda kontraktilitātes.

Lymphography veikta, lai pētītu limfātisko sistēmu un ir indicēts ļaundabīgo audzēju dzemdes un olnīcu. Ar šo pētījumu, mēs varam novērtēt slimības pakāpi un efektivitāti ķīmijterapiju vai ķirurģiski, lai likvidētu limfmezgli.

 Aprīkojums angiogrāfijas smadzenēm
 Fluorescento angiogrāfiju - metode pētījumā acu fundus un asinsvadu iekaisumu un deģeneratīvo procesu tīklenes un acs asinsvadu apvalku, hipertensija, diabētiskās retinopātijas, glaukomas. Bez tam, izmantojot fluorescences angiogrāfija studiju tabloīdu konjunktīvas un varavīksnenes in dažādām slimībām. Turpretī izmantot kā fluoresceīna nātrija sāls - 10% šķīduma. Ievadiet kontrastu vēnā pie elkoņa - 3-5ml, bet pirms tam atklājas viņa panes.

Kontrindikācijas angiogrāfijas

Ir iespējams veikt angiogrāfiju akūtās infekcijas un iekaisuma slimībām nopietnā stāvoklī, ar garīgām slimībām, smagu nieru, aknu un sirds mazspējas, alerģiju pret jodu.

Яндекс.Метрика