Augļa ultraskaņa

 Augļa ultraskaņas procedūra
 Ultrasonogrāfija (ultraskaņa) auglis - ir galvenā metode diagnozi grūtniecības laikā. Cik reizes grūtniecēm augļa ultrasonogrāfija nosaka ginekologs, skatoties viņas. No augļa ultraskaņas mērķi atšķiras, atkarībā no tā, vai tas ir tas, ko posms grūtniecības tas tiek veikts.

Parasti skaits plānotā (obligāti) ultraskaņu nepārsniedz 5 reizes:

1. Lai noteiktu grūtniecību pati - par laikposmu 5 - 7 nedēļu;

2. Lai novērtētu augļa attīstību iekšpusē dzemdē, placentu un mātes stāvokli un izslēgšanu kroplības. Held ultraskaņas augļa sirds - laika posmam no 11-13 nedēļas;

3. Lai novērstu defektus, novērtējumu placentas un amnija šķidrumu tajā, kā arī, lai noteiktu dzimumu bērnu. Noteikti, lai noteiktu izmērus augļa ar ultraskaņu un ultraskaņas augļa sirds - laika posmam no 19-21 nedēļas;

4. Lai noteiktu bērna aptuveno svaru un stāvokli nabassaites, kā arī kopīgi mērīšanas lielumu tā vadītājs un dzimšanas kanālā no mātes. Nosaka izmēru auglim ar ultraskaņu - par periodu no 32-34 nedēļām;

5. Lai sagatavotos dzemdībām, lai paredzētu iespējamās komplikācijas - īsi pirms dzimšanas, ar pirmo kontrakcijas vai atbrīvošanos no amnija šķidrumu.

Galvenie veidi augļa ultraskaņu un kā tās tiek veiktas

Ir daži pamata metodes augļa ultraskaņu, piemēram:

1. Transabdominal (sensors atrodas uz vēdera sieviešu);

2. transvagināli (zonde makstī).

Abi procesi ir pilnīgi nesāpīga sievietei un ultraskaņu auglim.

Transvagināli ultraskaņa ir precīzāka metode. Nesen, ļoti bieži veids, lai iegūtu vairāk informācijas par grūtniecību un uzskatīja trīsdimensiju četru dimensiju ultraskaņas auglim.

 Ultraskaņas augļa monitoru
 Par trīsdimensiju jeb 3D-ultraskaņu izmanto kompleksa datorprogrammu, kas nodrošina perspektīvu skatu uz augļa, kas ir balstīta uz divdimensiju (dzīvoklis) attēliem. Patiesībā, trīsdimensiju ultraskaņas ļauj iegūt precīzu priekšstatu par auglim. Pašlaik šī metode diagnozes tiek izmantota agrīnai atklāšanai augļa anomālijas, kas varētu tikt zaudēti rutīnas ultraskaņu laikā. Piemēram, izmantojot ultraskaņas augļa sirds defektus var konstatēt attīstībā orgānu.

Četru un 4D-ultraskaņas augļa ļauj redzēt trīsdimensiju attēlu bērna reālajā laikā, ar savu redzamiem kustību un darbu visu iekšējo orgānu.

Topošās māmiņas bieži bažas par šo jautājumu, vai ultraskaņas ir kaitīga auglim. Tātad, mūsdienu ultraskaņas mašīnas ir pilnīgi nekaitīgi māti un vēl nedzimušajam bērnam. Turklāt tie ļauj ne tikai, lai noteiktu lielumu auglim ar ultraskaņu, ultraskaņas no sirds, lai padarītu augļu un drukāt fotogrāfijas, kā arī ierakstīt videoklipus.

Par ultraskaņas augļa sirds, izmantojot Doplera ultraskaņu. Šī ierīce ļauj veikt pētījumu par asinsriti asinsvados pie bērna un nabassaites, un uz kuģiem, placentu no mātes. Doplera ultraskaņas dati ir svarīgi, lai noteiktu agrīno par iespējamām veselības problēmām bērna:

 • Kroplības sirds;
 • Asinsainas kuģiem;
 • Problēmas ar placentu.

Doplera ultraskaņas, ārsti iesaka visām grūtniecēm tērēt par grūtniecību pēc 12 un (vai) 20 nedēļas.

Neplānotā ASV ginekologs var noteikt šādos gadījumos:

1. asiņošana no dzimumorgānu trakta;

2. Sāpes vēdera lejasdaļā.

Bieža atkārtošana ultraskaņas auglim nav kaitīga un nekaitē normālu bērna attīstību.

Lai pienācīgi noteiktu lielumu auglim ar ultraskaņu, lai ticami no mums rezultātus tērē transkriptu ultrasonogrāfijas auglim, grūtniecei jāzina pamatnoteikumi gatavojoties šai procedūrai. Pirmkārt, jums ir uzzināt, kāda veida ultraskaņas piešķirts (caur maksts vai caur vēderu). Par šo atkarīgs ceļu, lai sagatavotos ASV:

1. Ja transabdominal ultraskaņas apmēram 2 stundas izdzert vismaz 1 litru ūdens un neiet uz tualeti pirms procedūras;

2. transvagināli ultraskaņas urīnpūšļa laikā bija jābūt tukša, tāpēc pirms procedūras jums jādodas uz tualeti.

Turklāt, sieviete pirms procedūras nav nepieciešams būt nervu, un jautājums, vai ASV nav kaitīgs auglim.

Paskaidrojums par augļa ultraskaņas

Noteikumi un parametri, ko izmanto, lai atšifrētu augļa ultraskaņu var atšķirties, atkarībā no ilguma grūtniecības. Paskaidrojums par augļa ultraskaņas veikta ārsta izmantojot īpašas tabulas.

Augļa ar ultraskaņu lielumu nosaka pēc šādiem rādītājiem:

 • Augļa galvas apkārtmērs (HC);
 • Biparietal diametrs (BPD);
 • Augļa garums no kroņa līdz astes gabala (CRL);
 • Ciskas kaula augļa (FL) garums.

Interpretējot augļa ultraskaņas apmēru noteica amnija šķidrumu (amniocentēzes). Anomālija šo parametru uz augšu vai uz leju, var norādīt pārkāpumiem nervu sistēmas vai nieres no augļa, kā arī signālu intrauterīno infekciju.

Liela uzmanība tiek pievērsta augļa ultrasonogrāfijas atšifrējumu placentas (placenta). ASV nosaka šādus parametrus placentas:

1. biezums;

2. brieduma pakāpe;

3. Iezīmes tās stiprinājuma;

4. statuss attīstības (piem prezentācija).

Sexing mazuli, izmantojot ultraskaņu notiek, parasti uz trešo plānotā ASV (pēc tam, kad 20-th grūtniecības nedēļai). Precizitātes pakāpe, nosakot grīdas Šī metode ir ne vairāk kā 90%.

Interpretējot augļa ultraskaņu ir iespējams identificēt šādus malformācijas:

 • Hidrocefālija - klasteris dobumā galvaskausa cerebrospinālā šķidruma, kas apdraud normālu attīstību smadzenēs;
 • Anencefāliju - pilnīgs trūkums smadzenēs (fatāla diagnoze);
 • Myelomeningocele - trūce muguras smadzeņu, kas nopietni apdraud attīstību smadzeņu un muguras smadzeņu bērna;
 • Spina bifida - process spina bifida. Tas apdraud normālu attīstību muguras smadzenēm bērna;
 • Imperforate (atrēzija), divpadsmitpirkstu zarnas čūla - anomālija, kas prasa ārkārtas operācija tūlīt pēc dzimšanas, dodot iespēju atjaunot caurplūstamības zarnās;
 • Augļa kroplības ar ultraskaņu, sirds - novirze savā struktūrā, nekā traucētas asinsrites sirdī bērns. Ir svarīgi noteikt, tas ir, lai, ja bīstamā vietā, lai nekavējoties veiktu operācijas pēc dzimšanas;
 • Dauna sindroms - hromosomu traucējumi, kurā ir vairākas kroplības un garīgā atpalicība no bērna.
Яндекс.Метрика