Prostatas biopsija

 Prostatas biopsija
 Lai apstiprinātu prostatas vēzi, nosakot attīstības prostatas biopsiju posms: prostatas vienība, kas izvēlēta, lai saņemtu sīkāku histoloģisko un citoloģisko pētījumiem.

Veikt biopsiju trīs veidos:

 • kontrolē pirkstu, akli. Pacients tiek likts uz labajā pusē, viņš vērš viņa kājām līdz vēderu. Vietējā anestēzija tiek izmantots, izmantojot speciālas želejas anestēzijas līdzekļus. Pēc tam, ārsts maigi injicējot taisnās zarnas adatas vienlaikus kontrolējot savu kustību pirkstu un punkciju no prostatas rada 4-6. Šī diagnozes metode tiek uzskatīta par novecojušu un tiek izmantota retāk tāpēc, ka trūkst kontroles pār procedūras.
 • Polifokalnaya biopsija. Tā tiek veikta saskaņā ar ultraskaņas mašīna. Fragmenti no prostatas izņemts no 12 punktiem organismā.
 • Piesātinājums biopsija. Tiek uzskatīts, vismodernākās un precīza metode diagnozes: materiāls analīzei tiek ņemts no 24 punktiem prostatas dziedzeri. Ar šo metodi vēzis var atklāt sākumā.

Indikācijas prostatas biopsiju

Ir primārās un sekundārās biopsiju.

Primārais prostatas biopsija ir veikta aizdomas vēzi:

 • paaugstināts prostatas specifiskā antigēna - vairāk 4ng / ml;
 • Pēc atklājot izmantojot transrectal vai transabdominal ultraskaņas platību zemo echogenicity ar prostatas dziedzera;
 • Pēc identificē mezglu prostatas vai zīmogu;

Atkārtojiet biopsija, ja rezultāts primārās diagnozes bija negatīva šādos gadījumos:

 • paaugstināts prostatas specifiskā antigēna tiek saglabāta un aug;
 • antigēns blīvums ir lielāks par 15%;
 • attiecība brīvā antigēnu, lai kopā ir vismaz 10%;
 • sākotnējā biopsijas tika atklāts prostatas intraepiteliālo jaunveidojumu augstas pakāpes;
 • Pirmajā pētījumā tika veikti pietiekami daudz materiālu.

Ņemot vērā to, ka prostatas biopsija maloboleznenna, praktizē tikai vietējo anestēziju - izmanto katedzhel, lidokaīns želeja, un citas līdzīgas zāles. Uzskaites intravenozo anestēziju atļauti retos gadījumos, jo Tas var izraisīt komplikācijas.

Biopsija no prostatas var būt tikai ar piekrišanu pacientam.

Sagatavošanās biopsija

Pirms biopsijas pacients iet cauri dažādiem testiem: asinis vispārējai analīzei, urīna - apstādīšanai uz floru un vispārējo analīzi. Ja pacients lieto antikoagulantus būtu atcelts vienu nedēļu pirms biopsijas: heparīnu, aspirīnu trombostop, fraxiparine, sinkumar un pārbaudīta protrombīna indeksu un laiku. Ja zāles nevar atsaukt, prostatas biopsija jāveic slimnīcā.

 Sagatavošanās prostatas biopsiju
 Dienu pirms procedūra ir nevēlama vakariņas, diena biopsijas var būt vieglas brokastis. Turklāt, par vakara priekšvakarā un rītā biopsijas darīt tīrīšanas klizmu. Ja nepieciešams, un medicīnisko palīdzību pacientiem, kuri lieto antibiotikas 24 stundas pirms procedūras un 3-4 dienas pēc biopsijas.

Kontrindikācijas biopsijas

Prostatas biopsija nevar veikt klātbūtnē akūta iekaisuma taisnās zarnas, asiņošana, izkārnījumos, akūts prostatīts.

Komplikācijas prostatas biopsiju

Neskatoties uz to, ka biopsija ir veikta lielākajā daļā gadījumu, ambulatori, dienas procedūras, ir vēlams sakārtot slimnīcu.

Pēc prostatas biopsijas komplikācijas ir retas: var būt asinis izkārnījumos un urīnā, drudzis, grūtības ar urinēšanu, iekaisums sēklinieku, epididymis un prostatas, samaņas zudums, asiņošana no taisnās zarnas, asins saindēšanās.

Ja komplikācijas sakarā ar prostatas biopsijas vēl parādījusies, nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība.

Яндекс.Метрика