Cordocentesis

 Uzskaites cordocentesis
 Cordocentesis - metode invazīva pirmsdzemdību diagnozi, kurā žogs ir izgatavota no augļa saites asiņu turpmākai testēšanai. Šī procedūra tiek veikta ne agrāk kā 18 grūtniecības nedēļās, tas ir labākais periods 22-24 nedēļas. Cordocentesis indicēts atklāšanai hromosomu un ģenētisko slimību, izveidojot Rh hemolītisko slimību konflikta un auglim.

Cordocentesis tiek veikta kontrolē ultrasonogrāfijas (US), caur vēdera sienu topošajai māmiņai rada smalku adatu punkcija adatu, un tādējādi nonākt kuģa nabassaites. Lai izpētītu pietiekami 1-5 ml nabassaites asiņu. Cordocentesis rezultāti ir gatavi nedēļas laikā.

Pirms procedūras, grūtniece nepieciešams veikt rakstisku piekrišanu, un, lai noskaidrotu visus iespējamos riskus šajā invazīvo procedūru. Indikācijas ārsta liek cordocentesis, bet lēmums ir jāpieņem ļoti grūtniecība pēc svēršanas visus riskus un priekšizpēti.

Indikācijas cordocentesis

  • Augsts risks hromosomu traucējumiem (pamatojoties uz bioķīmisko skrīningu);
  • Identifikācija anomāliju augļa ultraskaņas laikā, kas var būt saistītas ar hromosomu slimībām (piemēram, īstermiņa ciskas, hipoplāzija deguna kaula un citi.);
  • No vecākiem, iedzimtu slimību, ja tie jau ir bērni ar iedzimtām attīstības traucējumiem klātbūtne;
  • Aizdomas par Rēzus konflikta, intrauterīno infekcijas;
  • Aizdomas par hemophilia;

Papildus liecību cordocentesis var būt terapeitiskie pasākumi. Kad procedūru var ievest kuģiem nabassaites augļa medicīniskā aprīkojuma (infūzijas no asinīm vai medikamentu).

Kontrindikācijas

Cordocentesis ir kontrindicēta infekcijas procesos, ar dzemdes kakla nekompetences (dzemdes kakla maksātnespējas), ar lieliem miomas mezglu (jo projekcijas punkciju) un asinsreces traucējumiem grūtniecēm. Cordocentesis ir arī iespējams veikt draudus grūtniecības pārtraukšanai.

Procedūra cordocentesis

Pirms durt tiek veikta augļa ultraskaņas precizēt savu nostāju, dzīvotspēju, noskaidrot atrašanās vietu placentu, amnija šķidrumu apjoma. Optimāli veikt punkciju no nabassaites savā brīvajā vietā, netālu no placentas. Ja cordocentesis veic trešajā grūtniecības trimestrī, pārliecinieties, lai izmantotu CTG (CTG) uzraudzīt stāvokli auglim.

 Procedūra cordocentesis
 Raksturīgi, anestēzija nav nepieciešama cordocentesis. Ārstēšana laiks ir ne vairāk par 15-20 minūtes. Ir dažādas metodes manipulācijas, dažos gadījumos, vispirms darīt amniocentēzes (amniocentēzes amnija šķidrumu ar žogu) un tikai pēc tam ievainota kuģis nabassaites. Pēc punkcijas aspirāta 1-5 ml nabassaites asiņu tālākai izskatīšanai (bioķīmisko, ģenētiskā, un klātbūtne infekcijas).

Beidzis cordocentesis uzraudzīt tās stāvokli auglim (sirds ritms, fiziskā aktivitāte). Saskaņā ar liecību izrakstīt antibiotikas (lai novērstu infekcijas komplikācijas), un līdzekļus, lai atpūsties muskuļus dzemdē.

Rezultāti cordocentesis var noteikt genomu auglim ar ļoti augstu ticamību un tādējādi novērst vai apstiprināt ģenētisko un hromosomu komplikācijas.

Komplikācijas

Komplikācijas pēc cordocentesis reti (mazāk nekā 5% gadījumu).

Varbūt attīstība asiņošana no punkcijas zonas (vidējais asiņošanas ilgst vairāk par 1 minūti un pārtraukt to pašu). Lai samazinātu risku, ka šīs komplikācijas ir ieteicams izmantot mazu diametra adatu. Cord hematoma var veidot pēc punkcijas vietā un parasti neietekmē stāvokli auglim. Raksturīgi, ka šie sarežģījumi rodas fona asins recēšanu.

Pārkāpšana funkcionālā stāvokļa auglim ir visbiežākā komplikācija cordocentesis, risks, tās rašanās palielinās līdz ar gestācijas vecumam, un 3. trimestris 3-12%. Šī komplikācija ir visbiežāk redzējuši rašanos bradikardija (sirds ritma palēnināšanās) un prasa medicīnisko aprūpi.

1, 4% gadījumu var notikt abortu. Šī komplikācija baidās no visām sievietēm, kas uzaicināti uz šo procedūru. Bet risks tās rašanās ir diezgan maza.

Infekcijas komplikācijas, piemēram, chorioamnionitis un ir ļoti reti (aptuveni 1%) un prasa pienācīgu medicīnisko aprūpi.

Ja Rēzus konflikts starp māti un augli pēc cordocentesis var attīstīties alloimmune citopēnijas (bērnu). Komplikāciju risks pieaug pēc cordocentesis caur zonā placentas. Šis nosacījums ir nepieciešama īpaša attieksme (Autorizēties anti-Rēzus imūnglobulīna).

Ja šo cordocentesis rezultāti atklāja augļa slimības, vecāki ir tikai tiesības lemt likteni nedzimušajam bērnam.

Яндекс.Метрика