Cystoscopy

 Braukšanas cystoscopy
 Cystoscopy - pētījums par iekšpusē urīnpūšļa ar cystoscope izmantojot speciālu rīku. Daži no urīnizvadkanāla un urīnpūšļa izmaiņas - čūlas, polipi un citi bojājumi gļotādu nevar uzskatīt par ultraskaņu, tāpēc atsevišķos gadījumos noteikt kā detalizētāku pārbaudi cystoscopy. Tādējādi atklāt audzējus, akmeņi, iekaisums, trauma urīnpūšļa.

Cystoscopy urīnpūšļa ir ne tikai diagnostikas, bet arī ārstnieciskā procedūra - ar palīdzību ārsts var izņemt audzēju vai papilomas, ražot Elektrokoagulācija (dedzināšanas) vienkāršu urīnpūšļa gļotādas čūlas, veikt sadalīšanu uz ureteral atveres, stājas urīnpūslī caur injekcijas nepieciešamās zāles, veikt bougienage vai ureteral katetrizācijas, sadalīt un secināt no tā akmeņus ražot electroresection vēzi vai LPH (laikā cystoscopy vīriešiem).

Kā veikt cystoscopy no urīnpūšļa

Cystoscope ir cauruļveida ierīce aprīkota ar lampu. Tas var būt grūts (standarta) vai elastīga.

Pārbaudei urīnpūšļa jāievada cystoscope stājas urīnizvadkanāla. Daži sāpīga procedūra, tāpēc tur ir vietējie, muguras vai vispārējo anestēziju. Ja vispārējā anestēzija ir pierādīts, ka tas ir biežāk ordinēts pacientiem ar nestabilu mentalitāte, pacients nevar ēst 8 stundas pirms cystoscopy.

Kad vietējās anestēzijas urīnizvadkanālā pirms cystoscopy administrē novokaīns šķīdums 2% - 10 ml vai želeju ar lidokaīnu. Uz cystoscopy vīriešiem laikā, dzimumloceklis tiek piemērots saskaņā galvas īpašu skavu uz 5-10min.

 Cystoscope - ierīce cystoscopy
 Pacientam cystoscopy laikā jābūt guļus stāvoklī, pēc tam, kad cystoscope urīnpūšļa ieviešana labākai redzamībai piepildīts ar ūdeni vai sterilu fizioloģisko šķīdumu - ne vairāk kā 200ml. Pēc tam, ārsts apskata urīnpūsli. Self pārbaude ilgst 2-10 minūtes. Kopumā cystoscopy aizņem ne vairāk kā 45 minūtes, un, ja izmantošana vietējo anestēziju, pacients var doties mājās uzreiz.

Dažos gadījumos, cystoscopy sievietēm, vīriešiem, kopā ar citu studiju - cystochromoscopy, par kuru pacients injicē kontrastu - 1-3ml risinājums indigo 0, 4%. Dariet to, lai mācītos no dažiem urīnvada, ar dažiem intervāli un intensitāte tiks krāsots urīnu. Norma ir, ja krāsu izlaists burbulis sākas pēc 3-5 minūtēm pēc ievadīšanas. Ja tas prasīs vairāk nekā 10 minūtes, tas var liecināt par nieru darbības pasliktināšanos.

Cystoscopy bērni

Cystoscopy bērniem ievēroti tie paši principi, kā pieaugušajiem, bet tiek izmantots, lai novērotu īpašo bērnu cystoscopy, tie ir daudz mazāku diametru, nekā pieaugušajiem. Cystoscopy parasti veic ar rakstisku vecāku piekrišanu, bērniem emocionāli uzbudināms piedāvājums vispārējās anestēzijas.

Kontrindikācijas un sekas cystoscopy

Cystoscopy sievietēm, vīriešiem un bērniem netiek veikta klātbūtnē akūtu iekaisumu urīnpūslī, urīnceļu, sēklinieki un prostatas, klātesot asiņošanas, urīnizvadkanāla drudzis.

Pēc cystoscopy uz brīdi, vienu vai divas dienas, pacients var sajust dedzināšanas sajūta urinācijas laikā. Turklāt pastāv inficēšanās risks (pēc cystoscopy bieži izrakstīt antibiotikas), atverot asiņošanu un integritāti urīnpūšļa sienas.

Jo vīriešu urīnizvadkanāla kanāls ilgāk nekā sievietes cystoscopy vīriešiem - sarežģītākiem un dažos veidos bīstamu procedūru. Komplikāciju pakāpe ir atkarīga no prasmes ārsta un izmantoja cystoscope - ko viņš bija plānāks, jo labāk. Ierīce ir jāveic prostatas nodaļa sēklas colliculus, urīnpūšļa kakla, un pēc tam doties uz urīnpūsli. Nepareiza apiešanās ar iekārtu cystoscopy var izraisīt prostatīts, cistīts, uretrīts, iekaisums spermatic paugura un burbuļi, pārkāpumu potences, jo īpaši rīta erekcija, un trūkumu seksuālo vēlmi. Lai novērstu komplikācijas jāārstē, simptomi erektilās disfunkcijas pārejoši, var rasties nedēļu vai dažus mēnešus.

Medicīniskā palīdzība ir jāapspriežas, ja pēc cystoscopy tiks novērota drebuļi, stipras sāpes urīnizvadkanālā, drudzis, urinācijas laikā, ja urīns kļūst daudz mazāk nekā parasti.

Яндекс.Метрика